اخبار ویژه

کد خبر : 250773 تاریخ ثبت : 1398/9/27 08:50:01

آغاز واریز سود سهام عدالت ۹۷ با اولویت اقشار کم درآمد از دهه فجر

آغاز واریز سود سهام عدالت ۹۷ با اولویت اقشار کم درآمد از دهه فجرسازمان خصوصی سازی از واریز سود سهام عدالت سال ۹۷، با اولویت اقشار کم درآمد جامعه همزمان با آغاز دهه مبارک فجر خبرداد.

به گزارش آزادنما؛

سازمان خصوصی سازی در خصوص زمان و میزان واریز سود سهام عدالت مشمولان اعلام کرد: طرح ملی توزیع سهام عدالت در راستای تحقق عدالت اجتماعی و در مسیر حرکت به سمت اجرای فرآیند توسعه سالم اقتصادی، تقویت واگذاری‌ها به منظور ارتقای سطح زندگی مردم، گسترش مالکیت خصوصی و توانمند سازی بخش خصوصی واقعی است.

 

بر اساس مصوبه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی، سازمان خصوصی سازی مکلف است تا زمان آزاد سازی سهام عدالت، سود آن را از شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت دریافت و به آن دسته از مشمولینی که تاکنون با مراجعه به سامانه سهام عدالت نسبت به ثبت شماره شبای بانکی اقدام کرده اند واریز نماید. در همین راستا با عنایت به پایان فصل برگزاری مجامع شرکت‌های مزبور در پایان تیرماه سالجاری و مطابق ماده (۲۴۰) قانون تجارت، شرکت‌های سرمایه پذیر هشت ماه مهلت دارند نسبت به واریز سود سهام عدالت اقدام کنند.

با عنایت به موضوع بالا، این سازمان درنظر دارد با توجه به میزان سود مصوب مربوط به عملکرد سال ۱۳۹۷ شرکتها، همزمان با آغاز دهه مبارک فجر بر مبنای میزان سود دریافت شده، نسبت به تخصیص و واریز سود به مشمولین سهام عدالت با اولویت اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه تا پایان سالجاری اقدام کند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج