اخبار ویژه

کد خبر : 250768 تاریخ ثبت : 1398/9/27 08:46:02

سدهای استان بوشهر آبگیری شد

سدهای استان بوشهر آبگیری شدمعاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه بارش باران اخیر نوید حل مشکل کم‌آبی در تابستان آینده می‌دهد گفت: در دولت دوازدهم ۵ سد در استان بوشهر اجراء که بارش‌های اخیر سبب آبگیری این سدها شد.

به گزارش آزادنما؛

مهرداد ستوده عصر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به بارش‌های مطلوب باران در نقاط مختلف استان بوشهر اظهار داشت:  براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی به استان بوشهر ستاد اضطراری مدیریت بحران در استان تشکیل و علاوه بر آماده‌باش همه نیروهای خدماتی و امدادی تمام مرخصی‌ها و ماموریت مدیران دستگاه‌های اجرایی لغو شد.

وی، میانگین بارش‌های استان بوشهر تا به امروز را 213 میلی‌متر دانست و تصریح کرد: این میزان بارش نسبت به  مدت مشابه سال گذشته که 195 میلی‌متربه ثبت رسیده بود  نسبت به بارش 213 میلی‌متری نشان از افزایش بارش در پاییز امسال است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهربا بیان اینکه در این مدت آبگرفتگی معابر، ریزش کوه‌ها و در شهرستانهای جنوبی آبگرفتگی منازل مسکونی شهری و روستایی رخ داد خاطر نشان کرد: در این راستابا امداد رسانی نیروهای راهداری  بیشتر محورهای مواصلاتی استان بوشهر بازگشایی شد.

ستوده  از مسدود بودن  محور ساحلی گناوه - بوشهر خبر دادو تاکید کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می‌شود  از  این مسیر تردد  نکنند و از مسیر جایگزین که محور گناوه - برازجان است استفاده کنند.

وی از آبگیری سدهای استان بوشهر خبر داد و بیان کرد:  باتوجه به اینکه استان بوشهر استان کم آبی است در دولت دوازدهم 5 سد در استان بوشهر اجراء که بارش‌های اخیر سبب آبگیری این سدها شد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از نوید حل مشکلات کم‌آبی در تابستان پیش‌رو در استان خبر داد و خاطر نشان کرد: این نوید به مردم استان بوشهر داده می‌شود که در تابستان آینده مشکلات کم آبی در بخش آشامیدنی و کشاورزی به کمترین میزان می‌رسد./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج