اخبار ویژه

کد خبر : 250767 تاریخ ثبت : 1398/9/27 08:45:24

پرویز مشرف به اعدام محکوم شد

پرویز مشرف به اعدام محکوم شددادگاه پاکستان حکم اعدام پرویز مشرف، رئیس‌جمهور پیشین را به اتهام «خیانت بزرگ» به کشور صادر کرد.

به گزارش آزادنما؛

به نقل از الجزیره، دادگاه پاکستان حکم اعدام پرویز مشرف، رئیس‌جمهور پیشین این کشور را صادر کرد. بر اساس قوانین پاکستان، این رأی قابل فرجام‌خواهی است.

او به «خیانت بزرگ» به کشور متهم شده است. وزارت کشور پاکستان خواستار توقف پیگیری پرونده پرویز مشرف تا بهبودی کامل وی شده بود.

مشرف هم‌اکنون در بیمارستانی در دوبی بستری است و پیش از این محاکمه‌اش را «ناعادلانه» خوانده بود.

به نقل از یورو نیوز، جرم پرویز مشرف ۷۶ ساله که به مدت نه سال زمام امور کشورش را در اختیار داشت، تعلیق قانون اساسی و اعلام وضعیت اضطراری برای حفظ قدرت اعلام شده است.

پرونده پرویز مشرف از سال ۲۰۱۳ در دستگاه قضایی پاکستان گشوده شد، اما محاکمه او هر بار به تأخیر می‌افتاد. هفته پیش نیز با درخواست دولت پاکستان و وکلای مشرف زمان اعلام حکم او برای آخرین بار یک هفته دیگر عقب افتاده بود. به تازگی تنش بین دادگاه عالی پاکستان و دولت این کشور بر سر پیگیری این پرونده بالا گرفته است.

پرویز مشرف دوازدهمین رئیس‌جمهور پاکستان بود. وی در تاریخ ۱۲ اکتبر ۱۹۹۹ با برکنار کردن «محمد نواز شریف» نخست‌وزیر وقت به قدرت رسید.

به دنبال فشارها و تهدیدهای رقیبان سیاسی در مجلس پاکستان برای استیضاح و برکناری، مشرف سرانجام در تاریخ ۱۸ اکتبر ۲۰۰۸ (۲۸ مهر ۱۳۸۷) استعفای خود از سمت ریاست جمهوری را اعلام کرد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج