اخبار ویژه

کد خبر : 250762 تاریخ ثبت : 1398/9/27 08:39:19
مدیرکل راهداری استان بوشهر:

۷۷ کیلومتر تا آسفالت کامل راه‌های روستایی استان بوشهر فاصله‌داریم

۷۷ کیلومتر تا آسفالت کامل راه‌های روستایی استان بوشهر فاصله‌داریممدیرکل راهداری و حمل‌ونقل استان جاده‌ای بوشهر گفت: تنها ۷۷ کیلومتر تا آسفالت کامل راه‌های روستایی فاصله‌داریم.

به گزارش آزادنما؛

سید حمیدرضا علم ظهر سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: در استان بوشهر ۴ هزار و ۳۰۰ کیلومتر راه وجود دارد که ۲ هزار و ۳۴۴ کیلومتر آن راه روستایی است.

وی تصریح کرد: تنها یک روستای ۵۰ خانواری (ریز سرچشمه) فاقد مسیر آسفالت است که همکاران ما در راه و شهرسازی در حال انجام آسفالت آن هستند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: در ادامه اجرای طرح ابرار برنامه‌ریزی‌شده است که سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در کل کشور تا پایان سال باید ۲ هزار کیلومتر جاده روستایی ایجاد کند.

وی تصریح کرد: در سال جاری و در طرح ابرار ۲۸ کیلومتر پروژه برای استان بوشهر تعریف‌شده که در حال اجرا است و تا پایان سال انجام خواهد شد.

۱۰۰ درصد راه‌های روستایی استان آسفالت خواهد شد

علم بیان کرد: مابقی آسفالت راه‌های استان نیز در نیمه اول سال آینده اجرا می‌شود که اولین استانی هستیم که ۱۰۰ درصد راه‌های روستایی آن آسفالت خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به بالا رفتن قیمت قیر در بازار، مجبور به استفاده از قیرهای حفاظتی برای نگهداری راه‌ها هستیم که در حال حاضر در جاده‌ها از جمله محور چغادک به کنگان به طول ۲۵ کیلومتر انجام‌شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان بوشهر با بیان اینکه در سال جاری ۶۲۰ میلیارد ریال اعتبار استانی و ۵۸۰ میلیارد ریال اعتبار ملی داشته‌ایم که بخش خوبی از این میزان به شکل ریالی تاکنون جذب‌شده است خاطرنشان کرد: پروژه شاخص ما ورودی دلوار، دیلم به بهبهان و محور کنار تخته است که دارای پیشرفت خوبی است.

افزایش ۴۳ درصدی تصادفات جاده‌ای در استان بوشهر

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: در نه ماه امسال شاهد افزایش ۴۳ درصدی نرخ تصادفات جاده‌ای در سطح استان بوشهر به نسبت مدت مشابه در سال گذشته هستیم.

علم اضافه کرد: خودروهای شوتی ۳۰ درصد تصادفات استان را به خود اختصاص داده‌اند، استفاده از تلفن همراه نیز بی‌تأثیر نبوده است.

این مسئول یادآور شد: در هماهنگی با پلیس‌راه اقداماتی همچون افزایش گشت‌های نامحسوس، کنترل ناوگان عمومی، گشت‌های مشترک به خصوص ناوگان عمومی برای کاهش تصادفات در نظر گرفته‌شده است و تلاش ما این است که با همکاری سایر دستگاه‌ها میزان تصادفات به حداقل برسد.

علم با بیان اینکه ۷۰ دوربین در سطح استان در استان وجود دارد که برخی دچار مشکل شده و در حال ترمیم هستیم تصریح کرد: ۵۴ تردد شمار و سه باسکول توزین و کنترل سرعت نیز در استان به حمل‌ونقل پایدار کمک می‌کند.

توزیع ۲۴ هزار حلقه لاستیک بین ناوگان عمومی

وی بیان کرد: از زمان اجرای طرح توزیع لاستیک در استان بوشهر موفق شده‌ایم که با همکاری سازمان صنعت و معدن تجارت استان، ۲۴ هزار حلقه لاستیک بین ناوگان عمومی توزیع کنیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: سازمان هواشناسی از قبل ورود سامانه بارشی را اعلام کرده بود که البته بارش‌ها بیشتر مرکز و جنوب استان را تحت تأثیر قرار داده است بر همین اساس ماشین‌آلات و تجهیزات راهداری بیشتر در این مناطق مستقرشده است.

علم با بیان اینکه خوشبختانه با وجود بارندگی شدید به جز چند نقطه مسدودی مسیر نداشتیم، اضافه کرد: در تمام مسیرها و در زمان بارندگی کلیه عوامل و نیروهای راهداری استان آماده‌باش هستند.

مسافران و رانندگان سفر غیرضروری خود را به تأخیر بیاندازند

وی گفت: مسافران و رانندگان اگر سفر غیرضروری ندارند سعی کنند سفر خود را به تأخیر بیاندازند چون آب‌های سیلابی به تدریج به بوشهر می‌رسد و همچنین امکان طغیان رودخانه مُند نیز وجود دارد.

ناوگان اتوبوسی استان بوشهر جوان است

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل استان جاده‌ای بوشهر با بیان اینکه ناوگان اتوبوسی استان بوشهر جوان است، خاطرنشان کرد: در ایام اربعین جزو استان‌های موفقی بودیم که ضمن ثابت نگه‌داشتن کرایه‌ها و جلوگیری از افزایش، بیش از ۵۴ هزار نفر جابجایی زائر داشتیم که به نحو احسن انجام‌شده و حتی استان‌های جنوبی چون فارس و هرمزگان را پوشش دادیم./مهر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج