اخبار ویژه

کد خبر : 250756 تاریخ ثبت : 1398/9/27 08:35:42

کشت زعفران به روش آیروپونیک در تنگستان

کشت زعفران به روش آیروپونیک در تنگستانمدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان گفت: کشت زعفران به روش آیروپونیک در فضای بسته در شهرستان تنگستان اجرا شد.

به گزارش آزادنما؛

حمزه عباسی‌پور بحرانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان تنگستان، اظهار داشت: در منطقه گورکات شهرستان تنگستان از توابع استان بوشهر، کشت زعفران به روش آیروپونیک در فضای بسته به میزان 140 کیلوگرم پیاز زعفران اجرا شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تنگستان با بیان اینکه یکی از روش‌های کشت زعفران کشت آیروپونیک یا هواکاشت است، افزود: در این روش به جای آب و خاک از رطوبت استفاده می‌شود و نیازی به تهیه گلدان‌های ویژه و تعویض آنها نیست و تمام مراحل تغذیه گیاه تنها از طریق رطوبت محیط انجام می‌شود و پیازها هیچ‌گونه تماس مستقیمی با آب ندارند.

وی عنوان کرد: از بزرگترین مزیت‌های این روش استفاده از حداکثر فضا و سطح زیر کشت به سبب طبقاتی بودن و تراکم کشت بالاست و میزان تولید نیز به طرز چشمگیری افزایش خواهد داشت به‌نحوی که حدود هفت برابر کشت سنتی است و کیفیت محصول نیز بهتر است و احتمال آفات و بیماری‌هایی که از خاک به زعفران وارد می‌شوند به صفر می‌رسد. در این روش که حدود چهار ماه طول می‌کشد، از هزار کیلو پیازچه زعفران درشت می‌توان معادل یک تا دو کیلو زعفران برداشت کرد.

عباسی‌پور بحرانی یادآور شد: کشت زعفران ارزش بالایی برای کشور دارد بطوری که با کشت آن ارزش افزوده و سود بالایی از صادرات آن نصیب تولیدکننده می‌شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج