اخبار ویژه

کد خبر : 250737 تاریخ ثبت : 1398/9/25 16:52:00

با برانکو در حال مذاکره هستیم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: قرارداد ویلموتس هیچ‌گونه جای ابهامی ندارد و نوع غرامت در آن کاملا تعریف شده است .

به گزارش آزادنما؛

مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال صبح امروز در مجمع انتخابات هیات فوتبال کردستان گفت: احترام به پیشکسوتان در هر شرایطی نیاز لازم و ضروری است و این مهم باید در کردستان در راس قرار گیرد.

او ادامه داد: خوشبختانه امروز وضعیت تیم های استان کردستان خوب است و حضور بانوان کردستانی در صدر جدول رقابت های لیگ برتر نشان دهنده ظرفیت های بالای این استان است.

رییس فدراسیون فوتبال گفت: برای اولین بار با صدا و سیما به یک تفاهم رسیدیم که از این پس درآمدهای فوتبال ۶۵ درصد به مجموعه فوتبال از جمله فدراسیون و باشگاه ها می رسد و ۳۵ درصد نیز به صدا و سیما تعلق می گیرد.

تاج افزود: در حال حاضر بحث صعود تیم ملی به جام جهانی مطرح است که بدون شک ما با اقتدار به جام جهانی صعود خواهیم کرد و مشکلی در این میان وجود ندارد.

لزوم کار کارشناسی مناسب برای واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه در خصوص داستان واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، اظهار کرد: دو باشگاه پرسپولیس و استقلال باید حتما واگذار شوند که اگر این مهم عملیاتی شود بخش زیادی از مشکلاتی که امروز به عنوان نمونه در بحث سرمربی استقلال به وجود آمده است، دیگر تکرار نخواهد شد.

او افزود: در واقع وقتی که بخش خصوصی مدیریت در این دو باشگاه را بر عهده داشته باشد با توجه به اینکه از جیب خود خرج می‌کند دیگر اجازه نمی‌دهد که این چنین مشکلاتی برای این دو تیم به وجود آید.

تاج عنوان کرد: به هر حال در بحث واگذاری این دو باشگاه هیچ شکی نیست، ولی نکته مهم این است که واگذاری باید منطبق با خرد و عقل جمعی باشد و با توجه به اهمیت این دو باشگاه بسیار مورد توجه مردم هستند و به همین دلیل نمی‌شود بدون کار کارشناسی تیم‌ها را واگذار کرد.

او گفت: به نظر من باید به بهترین شرایط ممکن این دو تیم را واگذار کرد تا دیگر شاهد مشکلاتی که برای بعضی از تیم‌های در لیگ یک به وجود آمد و از سوی بخش خصوصی واگذار شده، کاملا رها شدند، نباشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: اصل واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس کار درستی است، ولی باید این کا با نهایت تدبیر و بررسی کارشناسی انجام شود.

رقم قرارداد ویلموتس مشخص است

تاج در ادامه به داستان قرارداد ویلموتس اشاره کرد و افزود: در خصوص قرار داد ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال کشورمان نیز اسناد و قرارداد کاملا مشخص بوده و در زمان عقد قرارداد علاوه بر خود من وزیر ورزش و جوانان نیز حضور داشته و هم اکنون این قرارداد در اختیار مراجع ذیصلاح نیز گذاشته شده است.

او در واکنش به مطرح شدن رقم ۳ میلیون دلار قرارداد ویلموتس، اظهار داشت: من نمی‌دانم نماینده محترم وقتی رقم این قرارداد را سه میلیون دلار اعلام می‌کنند، این رقم را از کجا آورده اند. آیا او در مذاکرات بوده اند؟

تاج بیان کرد: قرارداد ویلموتس کاملا مشخص است و در اختیار تمامی نهاد‌های نظارتی از جمله سازمان بازرسی، دیوان محاسبات  داده شده است و محرمانه بودن برای مراجع ذیصلاح اصلا ملاک نیست.

او با اشاره به روند تعیین تکلیف پرونده ویلموتس، گفت: هیچ مشکلی از نظر ما ندارد و با توجه به اینکه قرارداد از طرف  ویلموتس صورت گرفته و این مهم قبل از دیدار ایران و عراق بوده است بنابراین مشکلی در این خصوص نداریم.

  قرارداد ویلموتس جای هیچ گونه ابهامی ندارد

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: اگر ویلموتس فسخ قرارداد را دقیق بداند و بگوید که پول را به موقع به من پرداخت نکرده ایم که البته پرداخت نکردیم. این می‌تواند سه ماه غرامت بگیرد.

تاج عنوان کرد: قرارداد  ویلموتس بسیار خوب است و هیچ گونه جای ابهامی ندارد و نوع غرامت در آن کاملا تعریف شده است و بیش از سه ماه هم نیست و عدد آن حتی برای یک سال از کل قرارداد سه میلیون دلار هم نیست.

او ادامه داد: رقم قرارداد ویلموتس خیلی کمتر از این رقم سه میلیون دلار است و فدراسیون فوتبال راغب بود که کل قرارداد ویلموتس را منتشر کند، ولی بر اساس یکی از بند‌های آن که قید شده که انتشار قرارداد نیازمند تعامل دو طرف است.

تاج گفت: عدم انتشار قرارداد به این دلیل است که ممکن است فرصتی برای طرف مقابل فراهم کند که وی معترض شود که چرا این قرارداد منتشر شده است.

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: یک میلیون ۸۶۰ هزار دلار قرارداد قبلی ویلموتس با ساحل عاج بود که البته مقداری در قرارداد با ما افزایش پیدا کرده است.

مذاکره با گزینه‌های سرمربی تیم ملی ادامه دارد

تاج در خصوص سرنوشت سرمربی تیم ملی، عنوان کرد: در خصوص برانکو یکی از گزینه‌های تیم ملی است و در حال مذاکره هستیم و البته همزمان با وی افراد دیگری نیز هستند که در حال مذاکره هستیم.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: الان خیلی بازی تیم ملی نداریم و به همین دلیل خیلی عجله‌ای در این زمینه نداریم! بحث انتخاب سرمربی تیم ملی در جریان است.

باشگاه‌ها با تیم امید همکاری می‌کنند

تاج در پایان در خصوص تیم ملی امید، اظهار کرد: در خصوص حضور بازیکنان در تیم ملی امید همه باشگاه‌ها اعلام کرده اند که بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی قرار می‌دهند و مشکلی در این زمینه نداریم./باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج