اخبار ویژه

کد خبر : 250735 تاریخ ثبت : 1398/9/25 16:50:18

ارادتمند؛ عادل، دایی، پژمان

ارادتمند؛ عادل، دایی، پژمانبا وجود رقیب سازی برخی از گروه های سیاسی برای تلویزیون این پروزه نخ نما شده همواره محکوم به شکست است و رسانه ملی نه تنها مخاطب خود را دارد، بلکه با برنامه هایی مثل «عصر جدید» در جذب مخاطب رکورد شکنی می کنند.

به گزارش آزادنما؛

عادل فردوسی پور مجری برنامه نود که چند ماهی است پس از حاشیه سازی های فراوان از روند اجرای این برنامه کنار گذاشته شد و به دنبال آن برنامه نیز متوقف شد، در شبکه ورزش تنها به تهیه کنندگی برنامه ورزشی «فوتبال 120» می پرداخت.

حالا پس از گذشت حدود 9 ماه از تعطیلی برنامه نود، به بهانه دیدار حساس بین دو تیم فوتبال رئال مادرید و بارسلونا دست به ساخت یک برنامه ورزشی مشابه نود در بستر شبکه های اینترنتی با عنوان "کلاسیکو" زده که پژمان جمشیدی بازیکن اسبق فوتبال و بازیگر سینما و تلویزیون اجرای آن را بر عهده دارد.

از شب گذشته که برنامه کلاسیکو منتشر شد، اتفاقات قابل توجهی را رقم زد؛ از حضور مهمانان این برنامه تا استنآپ کمدی ژوله و شوخی های گاه و بیگاه پژمان جمشیدی، همه و همه ذهن و فکر مخاطب را به سمتی سوق می دهد که نمی توان به راحتی از آن گذشت.

مهمانان برنامه کلاسیکو افرادی هستند که مدت ها است زاویه داشتن خود را با تلویزیون اعلام کرده اند و به صراحت گفته اند که با تلویزیون کار نمی کنند یا به تلویزیون نمی روند.


علی دایی که سال هاست پا به تلویزیون نمی گذارد و دعوت رسانه ملی را نمی پذیرد، امیرمهدی ژوله مدت هاست در تلویزیون کار نمی کند و بیشتر در فضای مجازی است و وریا غفوری بازیکن استقلال که چند روز قبل حاشیه ساز شد و به خبرنگار صداوسیما که می خواست با او مصاحبه کند گفت با تلویزیون مصاحبه نمی کند و از او خواست دوربینش را خاموش کند.

نتیجه تصویری برای کلاسیکو

 

فردوسی پور که مشابه همین برنامه را در تلویزیون به اسم "فوتبال 120" دارد و تمام این کارها را در آن انجام می دهد و محدودیتی برای قراردادن آیتمی در این برنامه ندارد، با تکرار همان قالب ها و بدون هیچ خلاقیتی حالا دست به ساخت این برنامه اینترنتی زده است.

سئوال اینجاست که چرا باید چنین برنامه ای را در بستر فضای مجازی بسازد و از افرادی در آن دعوت کند که با تلویزیون زاویه دارند؟ آیا عادل می خواهد به تلویزیون دهن کجی کند؟  

بعد از تلاش های نافرجام بی بی سی فارسی، من و تو، ایران اینترنشنال و ... که می خواستند پروژه رقیب سازی برای تلویزیون را رقم بزنند، ساختن برنامه کلاسیکو با توجه به حاشیه هایی فوق الذکر، قابل تامل است.

روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد در گزارشی حمایت خود را از فردوسی پور نشان داده و برنامه کلاسیکو را تلویزیون عادل نامیده و در ادامه گفته است که پس از توقف برنامه نود مخاطبان فوتبالی تلویزیون ریزش پیدا کرده اند که با ساخته شدن این برنامه بیشتر هم می شود.

البته موج سواری مخالف خوان های همیشه غرغروی اصلاح طلب با دوقطبی سازی از ماجرای کناره گیری فردوسی پور از تلویزیون از همان آغاز کلید خورد.

در جشن خانه سینما و جشن حافظ برای این که حمایت خود را از عادل فردوسی پور نشان دهند، او را دعوت کرده و از وی تجلیل به عمل آوردند تا جایی که حاشیه اصلی این جشن ها را حضور فردوسی پور رقم زد.

پدیده دوقطبی سازی میان مخاطب و رسانه ملی در حالی دارد به یک تهدید نرم تبدیل می شود که باید برای آن تمهیداتی اندیشید.

این گونه برنامه سازی ها مانند کلاسیکو با توجه به اقداماتی که اخیرا برخی از سلبریتی ها علیه رسانه ملی انجام دادند بی گمان نمی تواند بدون هیچ پشت پرده ای باشد و حتما دست هایی در کار است که با بزرگ نمایی کسانی که با رسانه ملی چهره شده اند، برای تلویزیون رقیب سازی کنند.

البته به نظر می رسد با همه تلاش های برخی جریان های سیاسی رسانه ملی بیننده خود را دارد و با همه تخریب هایی که برخی سلبریتی ها و جریان اصلاحات در پیش گرفته است جایگاه تلویزیون در میان مردم نه تنها افول نکرده بلکه برخی از برنامه های سیمای جمهوری اسلامی ایران بسیار پرمخاطب بوده و حتی رکورد پیامکی برنامه نود را بارها شکسته اند. برنامه عصر جدید یکی از همین موارد بود که نشان داد تخریب تلویزیون پروژه نخ نما شده و شکست خورده یک جریان سیاسی است./دانا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج