اخبار ویژه

کد خبر : 250721 تاریخ ثبت : 1398/9/25 09:18:27

حلقه مفقوده دولت اطلاع‌رسانی است

حلقه مفقوده دولت اطلاع‌رسانی استمعاون وزیر ارشاد عنوان کرد: اطلاع رسانی علاوه بر اینکه قشری از مردم را به خود مرتبط می کند موجب شفافیت عملکرد دولت هم می شود، در واقع دولت تلاش می کند و خدمت رسانی می کند ولی متاسفانه حلقه مفقوده آن اطلاع رسانی است.

به گزارش آزادنما؛

لادن حیدری ظهر امروز در شورای اطلاع رسانی استان بوشهر گفت: امروزه بیشتر فعالیت ها منوط به تبادل اطلاعات است، بخشی روزنامه نگاران و اصحاب فرهنگ و هنر و بخش دیگری که نیازمند تبادل اطلاعات برای فعالیت های خود هستند. در کشور ما نیز سال هاست که دسترسی آزاد به اطلاعات به تصویب رسده و وزارت فرهنگ متولی آن است.

وی اظهار کرد: آزادی اطلاعات به جستجو، انتقال، انتشار، دریافت آزادانه اخبار و اطلاعات برمی گردد و حقوق شهروندی جدید نیز بر سه پایه اقتصاد آثار، حقوق بشر و دموکراسی مستقر است که رکن شاخص دموکراسی را چرخش آزاد اطلاعات می دانند. و از این بابت کشور ایران سال هاست که به این موضوع مقلد شده و برای تبادل اخبار و اطلاعات و پاسخگویی به مردم خود را در معرض امتیاازدهی و سوال و جواب مردم قرار داده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگرچه این فرهنگ هنوز در دستگاه های اجرایی به طور کامل نهادینه نشده اما پیش بینی شده اس و به نظر می رسد که در سال های آتی با گستره رسانه ها دولت بیش از پیش مکلف به پاسخگویی خواهد بود.

به گزارش ایسنا، معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر ارشاد تاکید کرد: اطلاع رسانی علاوه بر اینکه قشری از مردم را به خود مرتبط می کند موجب شفافیت عملکرد دولت هم می شود. در واقع دولت تلاش می کند و خدمت رسانی می کند ولی متاسفانه حلقه مفقوده آن اطلاع رسانی است.

شفافیت باعث می شود فساد به حداقل برسد

حیدری عنوان کرد: عملا دولت هایی که بر موضوع اطلاع رسانی تمرکز نکرده و توجهی به  این موضوع نداشته باشند در بحث رضایتمندی مردم لطمه بیشتری می خورند. یعنی اگر مردم از کلیه اتفاقات و اقدامات در دستگاه های اجرایی، وظایف به انجام رسیده، نارسایی ها و موانعی که برای انجام وظایف وجود دارد بی اطلاع باشند، مسلما دولت نخواهد توانست رضایتمندی مردم را جلب کند.

وی ادامه داد: عملکرد اطلاع رسانی، شفافیت و ارائه کارنامه واقعی دستگاه ها باعث می شود که فساد به حداقل برسد، جریان آزاد اطلاعات از طریق رسانه ها مبادله شود، اعتماد مردم افزایش پیدا کند و دولت پاسخگو باشد.

معاون وزیر ارشاد تصریح کرد: امروزه دسترسی آزاد به اطلاعات یک حق است، و مردم در قبال این حق اجازه مطالبه از دولت دارند و دولت تکلیف به پاسخگویی دارد. خوشبختانه دولت در اطلاع رسانی اهتمام کافی به خرج داده است، و مردم در جریان کار و همکاری دولت با مردم و ارائه خدماتشان قرار می گیرند.

این مسئول یادآور شد: در جلسه امروز به واقع علاوه بر گزارش فعالیت ها و عملکرد دستگاه ها و با تاکیدات دکتر خورشیدی، معاون استاندار بوشهر، جلسه امروز را فراتر از شورای اطلاع رسانی دیدم، یعنی به نظر می رسد که یک شورای همفکری و یک اتاق فکر است که علاوه بر اطلاع رسانی به عموم مردم رسالت تبادل اطلاعات را بر عهده دارد و دقیقا راهکارهای خوبی اتخاذ می شود و هم افزایی دستگاه ها را موجب می شود.

لادن حیدری اظهار کرد: از همکاری دکتر کشمیری، و دوستان دانشگاه علوم پزشکی به دلیل اعتماد به جامعه بانوان و استفاده از توانمندی این قشر از جامعه در مناصب مدیریتی قدردانی می کنم، امیدوارم که نتایج این اعتماد در عملکرد بانوان نمود بیشتری یافته و رضایتمندی را هم در پی داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر ارشاد تاکید کرد: اگر به برابری جنسیتی قائل نباشیم به عدالت جنسیتی قائل هستیم و اعتقاد داریم که ثمرات این اعتماد در کوتاه مدت عاید دستگاه ها و دولت خواهد شد./ایسنا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج