اخبار ویژه

کد خبر : 250715 تاریخ ثبت : 1398/9/25 09:11:40

مرخصی و ماموریت‌های مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر تا اطلاع ثانوی لغو شد

مرخصی و ماموریت‌های مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر تا اطلاع ثانوی لغو شداستاندار بوشهر با اشاره به پیش‌بینی بارش باران در استان بوشهر گفت: برای جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه و بحران ضمن لغو ماموریت و مرخصی مدیران دستگاه‌های اجرایی همه مدیران در حالت آماده‌باش هستند.

به گزارش آزادنما؛

عبدالکریم گراوند صبح امروز در جلسه شورای مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به هشدار سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارش شدید باران در استان بوشهر اظهار داشت: به‌دنبال هشدار سازمان هواشناسی کشور و تماس رئیس این سازمان با بنده در مورد وضعیت جوی استان بوشهر در روزهای آتی اظهار داشت: بر اساس هشدار سازمان هواشناسی سامانه بارشی شدیدی که در چند سال اخیر بی‌سابقه ارزیابی شده وارد این استان می‌شود.

وی آمادگی نیروهای امدادی را یک ضرورت دانست و  تصریح کرد: آمادگی نیروهای امدادی و عملیاتی حوزه مدیریت بحران ضروری است و در این راستا تمام مرخصی و ماموریت‌های مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی تا اطلاع ثانوی لغو می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر استقرار مدیران در مناطق حوزه کاری خود خاطرنشان کرد: در راستای جلوگیری از بحران و حادثه، شهرداران استان بوشهر ضمن ارتقاء آمادگی برای خدمات‌رسانی به شهروندان باید مسیرهایی که نیاز به پاکسازی و بهسازی در جریان بارش باران دارد اقدام کنند.

گراوند با تاکید بر برنامه‌ریزی و اقدام راهداری با همکاری  نیروی انتظامی برای پاکسازی و بهسازی مسیرها گفت: باید مسیرهای آبگیر در محورهای مواصلاتی استان بوشهر به‌ویژه جاده ساحلی بوشهر به گناوه ساماندهی شود.

وی با اشاره به اطلاع‌رسانی و اقدام امور عشایر برای اعلام هشدار باران شدید به عشایر و دامداران در راستای جلوگیری از بروز خسارت بیان کرد: در نقاط مختلف استان بوشهر مدارسی که در مسیر آب نما و خطرزا هستند نسبت به تعطیلی آنها اقدام شود و اطلاع‌رسانی و هشدار در زمینه تردد در مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌ها انجام شود.

استاندار بوشهر با تاکید مبنی بر اعلام وضعیت مدارس از سوی فرمانداران تا پیش از ظهر امروز تصریح کرد: فرمانداران باید وضعیت مدارس در شهرستان‌های مختلف اعلام کنند تا در هنگام بارش باران دانش‌آموزان با مشکل روبه‌رو نشوند.

گراوند با اعلام مواج و متلاطم شدن دریا در استان بوشهر بر اساس پیش‌بینی هواشناسی تاکید کرد: در این راستا دریابانی از خروج شناورها جلوگیری کنند و دستگاه‌های اجرایی با برنامه‌ریزی در مسیرهای تردد مردم و مسافران برای جلوگیری از هرگونه حادثه اقدام کنند./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج