اخبار ویژه

کد خبر : 250709 تاریخ ثبت : 1398/9/25 09:06:15

تخت‌های بیمارستانی جوابگوی جمعیت استان بوشهر نیست

تخت‌های بیمارستانی جوابگوی جمعیت استان بوشهر نیستامام جمعه بوشهر گفت: تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر جوابگوی جمعیت استان بوشهر نیست.

به گزارش آزادنما؛

آیت‌الله صفایی‌بوشهری ظهر امروز در دیدار مدیریت و مسؤولان معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه حوزه درمان در شرایط کنونی یک حوزه استراتژیک و راهبردی است، اظهار داشت: اگر حوزه درمان در گذشته یک حوزه ثانویه بود الان با شرایط کنونی در سطح جامعه به یکی از پدیده‌های عادی جامعه و به حوزه اولیه تبدیل شده است.

امام جمعه بوشهر افزود: در شرایط کنونی که امراض و بیماری‌ها به‌عنوان یک پدیده عادی در جامعه تبدیل شده و بیماری‌های زیادی فراگیر شده، درمان در متن زندگی مردم قرار گرفته و به‌همین خاطر باید در رابطه با حوزه درمان که یک حوزه استراتژیک و اولی است نهادهای پیشگیری خیلی فعال باشند.

وی با بیان اینکه الان بخش زیادی از هزینه‌های خانوارها صرف هزینه درمان می‌شود، ادامه داد: باید بیماری‌های شایع در استان و کلان کشور شناسایی و در این رابطه با ترسیم یک شبکه از نهادهای مرتبط، بر روی مقوله پیشگیری فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به زیرساخت‌های درمانی استان و با بیان اینکه در استان بوشهر نباید فرهنگ کوچک‌بینی و کوتاه‌بینی وجود داشته باشد، افزود: استان بوشهر یک استان بین‌المللی است و باید در کنار این پیشرفت، حوزه زیرساخت‌های پزشکی استان دارای بهترین و استانداردترین درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها در افق بین‌المللی باشد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون تخت‌های بیمارستانی در استان بوشهر جوابگوی جمعیت استان نیست و کم هستند، تصریح نمود: در این رابطه باید یک سند چشم‌انداز تنظیم شود و طی آن درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های استان با تخت‌های مناسب و استانداردهای بروز گسترش پیدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خطاب به مسؤولان تأکید کرد: بکوشید در استان زیرساخت‌ها، زیباترین و استانداردترین سازه‌ها و مطابق با 20 سال آینده طراحی و برنامه‌ریزی شود و در این صورت استان بوشهر پیشرفت خواهد کرد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج