اخبار ویژه

کد خبر : 250700 تاریخ ثبت : 1398/9/23 00:50:07

امام‌جمعه بوشهر: دولت بدون معطلی سهمیه‌ بنزین قایق‌های صیادی را ابلاغ کند

امام‌جمعه بوشهر: دولت بدون معطلی سهمیه‌ بنزین قایق‌های صیادی را ابلاغ کندنماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: از هیئت دولت و مسؤولان استان بوشهر تقاضا می‌شود پس از اقامه نماز جمعه تماس گرفته شود تا سهمیه‌بندی قایق‌های صیادی استان بوشهر هر چه سریعتر تصویب و عملیاتی شود

به گزارش آزادنما؛

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز گفت: جذاب‌ترین نعمت الهی که شگفت‌انگیز است فریضه الهی اقامه نماز است.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه تمام فرایض الهی مهم  و در زندگی و سعادت انسان اثرگذار است افزود: خداوند به بشر تکلیف کرده برای جلوگیری از سقوط در باتلاق گناه و بدبختی، و رسیدن به کمال و سعادت به فرایض الهی عمل شود و اوج این عبادات نماز است.

وی، به حرکت اتحادیه اروپا علیه ایران در سازمان ملل پرداخت و بیان کرد: متاسفانه اتحادیه اروپا، در راستای ظلم و ستم جهانی، با هدایت‌های پشت پرده آمریکا، علیه ایران در سازمان ملل و در محیط‌های سیاسی، اقتصادی فعال شده و گذشته از اینکه تعهدات برجامی خودش را انجام نداده، ایران را در پایبند نبودن به برجام محکوم می‌کند.

امام جمعه بوشهر با استناد به بیانات مقام معظم رهبری که هیچ امیدی به آمریکا و اروپا نیست، خاطرنشان کرد: اعتماد به آمریکا و این کشورهای اروپایی، مانند اعتماد به جنایتکاران و دزدان تاریخی، جهان و  تاریخ بشریت است.

صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: تنها راه ایران، توجه به هدایت‌های مقام معظم رهبری، اجرای اقتصاد مقاومتی و اتکاء به نیروهای نخبه، انقلابی و جوان ایرانی است.

وی، با بیان اینکه در طول تاریخ هر کشوری که به آمریکا و اروپا  اتکاء کرده شکست خورده است خاطر نشان کرد: اتکاء و اعتماد به دشمن  از جمله اروپا و آمریکا عین سفاهت است چراکه این کشورها دنبال چپاول ثروت‌ها و تسلط بر مراکز قدرت هستند برنامه این کشورها علیه ایران برای دستیابی بدون هزینه به اهداف خودشان است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، افزود: تا ایران حرکتی بر مدار توکل به خدا، اسلامیت با اتکاء به ملت و  هدایت‌های مقام معظم رهبری تجلی پیدا می‌کند، ایران را به آشوب می‌کشند.

امام جمعه بوشهرجمهوری اسلامی ایران را  کشوری قوی، توانمند و مقتدر دانست و بیان کرد: ایران بسیار قوی و پرمعنا است که دشمنان قصد دارند با ترفندهای گوناگون  این کشور را دچار بحران کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر افزود: تا ولایت فقیه، ولایت مداری، اتحاد، انسجام، پیشرفت بر اساس اتکاء به نیروهای جوان کشور است، ایران مستحکم و قوی، توسعه یافته، رو به پیشرفت، مشت محکمی بر دهان آمریکا و بیگانگان می‌زند.

آیت‌الله صفایی بوشهری، به گرانی کاذب در بازار بوشهر پرداخت و گفت: مسؤولان و ناظران بر قیمت کالا و خدمات ملکفند گرانی کاذب کالا و خدمات را کنترل و مردم در مسیر اقتصادی تلاش کنند نرخ اجناس را به صورت تصاعدی، غیر واقعی و غیرمعقول گران نکنند.

وی، با تاکید بر توجه به تامین سهمیه بنزین در مناطق ساحلی و دریایی استان بوشهر تصریح کرد: قایق‌داران صیادی استان بوشهر قشری زحمتکش و سخت کوش هستند و در راستای تامین سهمیه بنزین استانداری و مسئولان ذیربط از جمله دریابانی اقداماتی انجام داده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: از هیئت دولت و مسئولان استان بوشهر تقاضا می‌شود پس از اقامه نماز جمعه تماس گرفته شود تا سهمیه‌بندی قایق‌های صیادی استان بوشهر هر چه سریعتر  تصویب و عملیاتی شود و کاری کنند تا این قشر دچار مشکل معیشتی و اقتصادی نشوند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر تسریع در تصویب سهمیه بنزین قایق‌های صیادی، افزود: لازم است این قشر آرامش و متانت را در برنامه خود داشته باشند تا مسئولان سریع  و بدون معطلی سهمیه‌بندی بنزین قایق‌های صیادی را ابلاغ کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با تاکید بر توجه داوطلبان نمایندگی مجلس شورای به اخلاق مداری و قانون‌مندی گفت: این افراد اخلاق و قانونمداری را مراعات کنند چراکه فعالیت این افراد برای مجلسی است که می‎خواهد قانون‌گذار باشد اول کسی که باید قانون را رعایت کند، داوطلبان این عرصه هستند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج