اخبار ویژه

کد خبر : 250694 تاریخ ثبت : 1398/9/23 00:41:04

رونمایی از 38 جلد کتاب‌ نقش تاریخی دشتستان در دفاع‌مقدس

رونمایی از 38 جلد کتاب‌ نقش تاریخی دشتستان در دفاع‌مقدسفرمانده سپاه شهرستان دشتستان گفت: در کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید از کتاب‌های نقش تاریخی دشتستان در دوران دفاع مقدس در ۳۸ جلد و ۲۰ عنوان رونمایی شد.

به گزارش آزادنما؛

نعمت‌الله غلام‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتستان،  اظهار داشت: در سال 59 با شروع جنگ تحمیلی مردم غیور دشتستان همچون دیگر نقاط میهن اسلامی آماده رزم و مبارزه از فرهنگ و انقلاب اسلامی شدند.

دبیر ستاد برگزاری یادواره سرداران و 670 شهید شهرستان دشتستان اضافه کرد: در سال 65 شهرستان دشتستان حدود ۱۸۱ هزار نفر جمعیت داشته که 90 هزار نفر مرد و به همین بقیه زنان بوده‌اند.

وی در ادامه تأکید کرد: از 90هزار نفر مردان در آن سال 40 هزار نفر برای دفاع از میهن اسلامی به پا خاستند.

غلام‌پور بابیان نقش پررنگ و فعال شهرستان دشتستان در جنگ تحمیلی، گفت: از مجموع مردان جنگجوی دشتستان در دفاع مقدس 16 هزار نفر به ثبت رسیده است که از این تعداد 670 شهید، 150 آزاده و هزار و 850 مجروح و جانباز تقدیم انقلاب شده است.

وی بیان داشت: دشتستان علاوه بر جنگ تحمیلی در مبارزه با استکبار و استعمار به‌خوبی درخشیده است.

فرمانده سپاه جوادالائمه شهرستان دشتستان از برگزاری کنگره سرداران و 2121 شهید در استان بوشهر در دی‌ماه خبر داد و گفت: هرساله برنامه‌ها و یادواره‌های مختلفی برای گرامیداشت شهدای عزیز برگزار می‌شود که امسال دلیل برگزاری کنگره 2121 شهید در استان تمامی برنامه‌ها تا قبل از رسیدن به شروع کنگره برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به 58 شهید تخریب‌چی در دشتستان بیان داشت: دشتستان را به‌عنوان شهرستان تخریبچی در دوران دفاع مقدس می‌شناسند.

غلامپور در خصوص ماندگاری ارزش‌های دوران دفاع مقدس گفت: برای ماندگاری به نشر ارزش‌های دفاع مقدس، کتاب‌های نقش تاریخی دشتستان در دوران دفاع مقدس در 38 جلد و 20 عنوان در حال آماده شدن است که در کنگره سرداران و 2121 شهید رونمایی خواهد شد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج