اخبار ویژه

کد خبر : 250691 تاریخ ثبت : 1398/9/21 12:07:23

استان بوشهردرانتصاب بانوان رتبه نخست کشور را دارد

استان بوشهردرانتصاب بانوان رتبه نخست کشور را داردمعاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: براساس ارزیابی‌های به‌عمل آمده این استان در موضوع انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی به نسبت تعداد مدیران منسوب شده اول است.

به گزارش آزادنما؛

مجید خورشیدی شامگاه چهارشنبه در نشست با سمینار آموزشی توانمندسازی‌ و توان‌افزایی مهارت‌های رفتاری و شغلی ویژه بانوان بخشدار، دهیار و مشاوران امور بانوان و خانواده فرمانداران شهرستان تنگستان افزود: این نشان از اعتنای مدیریت استان به مساله شایسته سالاری بانوان دارد.

وی بیان کرد: در انتصاب بانوان باید نهایت دقت انجام شود چون هم باید وظیفه خود را به خوبی انجام دهند و هم باید مسیر را برای حضور دیگر بانوان توانمند روان کنند.

خورشیدی اضافه کرد: بانوان هم رسالت‌ خانه و خانواده را برعهده دارند، هم باید وظیفه خود در پست واگذار شده را به خوبی انجام دهند و هم باید مراقب نگاهی باشند که نکند عملکرد آنها راه را برای بانوان دیگر سخت‌تر کند.

وی اضافه کرد: بانوان به دلیل دقت‌ نظرو جزیی نگری که دارند به طور قالب در پست‌های مدیریتی واگذار شده به آنان موفق بودند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر گفت: اگر جامعه بخواهد از ۵۰ درصد جمعیت خود غفلت کند به طور یقین به بخش بزرگی از استعدادهای خود بی‌اعتنایی کرده است در همین راستا براساس دستور مدیریت ارشد استان از مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم که درانتصاب معاونان و روسای دوایرخود از توان مدیران زن استفاده کنند.

وی خطاب به بخشداران افزود: در انجام کارها باید از استعداد بانوان دیگر هم استفاده کنید بعضی از استعدادهای نهفته‌ای وجود دارد که با تشکیل گروه‌های مشورتی باید شناخته و مورد استفاده قرار گیرند.

خورشیدی اضافه کرد: دهیاران، شهرداران و شوراها علاوه بر انجام کارهای عمرانی به کارهای اجتماعی و توسعه منابع انسانی روستا نیز توجه داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: حضور پرشور مردم در عرصه انتخابات ضروری است.

خورشیدی اضافه کرد: دراین دوره با وجود اینکه تعداد داوطلبان خانم در استان بوشهر افزایش دارد اما نسبت به دوره قبل ۲ درصد کاهش یافته است و امید می‌رود به جایی برسیم که۵۰ درصد نمایندگان حائز شرایط نمایندگی از جمعیت خانم‌ها باشند./ایرنا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج