اخبار ویژه

کد خبر : 250654 تاریخ ثبت : 1398/9/18 14:16:47

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر انتخاب شد

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر انتخاب شدبا برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای هیئات مذهبی استان بوشهر، رئیس و سایر اعضای هیئت رئیسه انتخاب شدند.

به گزارش آزادنما؛

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر صبح دوشنبه در آئین برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای هیئات مذهبی استان بوشهر گفت: خدمتگزاری به دستگاه اهل بیت عصمت و طهارت یک توفیق بزرگ الهی است و از این بابت باید شاکر این نعمت ارزشمند الهی باشیم.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی با بیان اینکه امروز مهمترین معروف در جامعه حفظ انقلاب اسلامی است بیان داشت: خیمه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به‌ویژه حضرت امام حسین (ع) و عترت پاک پیامبر راه رستگاری برای جهان بشریت است.

وی تصریح کرد: اگر دنبال سعادت در دنیا و آخرت باشیم راهی جز پیمودن مسیر الهی اهل بیت عصمت و طهارت نداریم و هیئات مذهبی باید مروجین معارف اهل بیت عصمت و طهارت باشند.

وی با بیان این که هیئات مذهبی هم پرچمدار و هم منادی اسلام خواهی بودند، هستند و خواهند بود، اظهار داشت: ما اگر به قبل از پیروزی انقلاب برگردیم مجالس سیدالشهدا مجالسی که همرزمان شما بزرگواران برگزار می‌کردند باعث شد تا روشنگری در جامعه افزایش پیدا کند و به برکت این مجالس رژیم طاغوت جمع شود و امروز که بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد همچنان هیئت‌های مذهبی کارکرد بالایی دارند و رسالت هیئات مذهبی امروز نسبت به گذشته دو چندان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر افزود: بعضی‌ها ادعا می‌کنند که هیئت مذهبی باید سکولار باشد و وارد جریانات سیاسی نشود، در حالی که سیدالشهدا (ع) قیامش را بر اساس امر به معروف و نهی از منکر عنوان می‌کند یعنی باید معروف ها در جامعه شناسانده شوند و منکرات باید از جامعه برچیده شود؛ حالا منکرات بعضی وقت ها یک کار حرامی است و بعضی وقتها هم یک جریان سیاسی و اعتقادی انحرافی است.

حجت‌الاسلام سروستانی ادامه داد: بنابراین در شرایط فعلی انقلاب هیئات مذهبی باید پایگاه محکمی برای ارزش‌های دینی و برای انقلاب اسلامی باشند، همان جریانات نابی که فقط به کلام امام و مقتدای خود گوش می‌کنند و آنچه که امام از آنها مطالبه می‌کند عمل می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان این که امروز مهمترین معروف در جامعه، حفظ انقلاب اسلامی است افزود: ما باید در عمل ثابت کنیم که بر اساس وظیفه همچون یاران سیدالشهدا (ع) یار و رهرو امام زمان خود هستیم.

 انتخابات هیئت رئیسه شورای هیئات مذهبی استان بوشهر با دستور کار انتخاب رئیس، نائب رئیس و دبیر شورا در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.

در این جلسه ابتدا هر یک از داوطلبین واجد شرایط به بیان برنامه ها و طرح های خود در راستای توانمندسازی و بصیرت افزایی هیئات مذهبی سطح استان پرداختند.

در ادامه این مراسم انتخابات هیئت رئیسه برگزار شد و نوشاد نوشادی به عنوان رئیس، مهدی زآبی به عنوان نائب رئیس و محمدرضا مقام نیا به عنوان دبیر شورای هیئات مذهبی استان بوشهر به مدت دو سال انتخاب شدند.

نوشاد نوشادی، رئیس شورای هیئات مذهبی استان بوشهر در ابتدای این مراسم ضمن تشریح برنامه های خود تلاش در راستای توسعه و تقویت روحیه دینمداری و انقلابی گری در سطح جامعه را به عنوان راهبرد مهم شورای هیئات مذهبی عنوان کرد.

در خاتمه این مراسم نوشادی، رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با اهداء لوح سپاس از خدمات مدیرکل، معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی و اعضاء شورای هیئات مذهبی استان تقدیر به عمل آورد./مهر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج