اخبار ویژه

کد خبر : 250650 تاریخ ثبت : 1398/9/18 14:13:16

سرریزشدن بند خاکی وحدتیه زمان بارندگی عادی است/مردم نگران نباشند

سرریزشدن بند خاکی وحدتیه زمان بارندگی عادی است/مردم نگران نباشندمدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: بند خاکی وحدتیه کار خود را به‌خوبی انجام داده و به دلیل بارندگی بیش‌ازحد سرریز کرده است که این اتفاق، نگران‌کننده و امری بعید نیست.

به گزارش آزادنما؛

غلامرضا منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتستان در بازدید از بند خاکی وحدتیه اظهار داشت: این بند در سال نود و شش با اعتبارات استانی و حجم عملیات خاکی بیش از ۵۸ هزار مترمکعب آغاز شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر اضافه کرد: مخزن این بند خاکی یک‌میلیون و 400 هزار مترمکعب است که بارندگی اخیر باعث پر شدن مخزن شده است.

وی در خصوص پروژه بند خاکی واقع در وحدتیه بیان داشت: سرریز بند خاکی کار خود را به‌خوبی انجام داده است و دارای استحکام لازم بوده و تا به‌ حال عملکرد آن مناسب و اثبات‌ شده است.


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به فیلم‌ها و تصاویر پخش‌شده در شبکه‌های مجازی و صداوسیمای مرکز بوشهر در خصوص سرریز شدن این بند و وجود خطرات برای مردم وحدتیه بیان داشت: پخش شدن فیلم از این بند خاکی در شبکه‌های مجازی باعث القا شدن اطلاعات نادرست و ایجاد نگرانی در بین مردم شده و همه این موارد و اتفاقات، ناشی از نداشتن اطلاعات فنی کافی از این موضوع و هدف از احداث این بند بوده است.وی با اشاره به اینکه حدود 10 درصد از تکمیل این بند خاکی مانده بیان داشت: به دلیل نبود اعتبار پیمانکار پروژه قسمت آخر تکمیل سرریز را ناتمام گذاشته است و در صورت گرفتن اعتبارات لازم، این پروژه تکمیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: بند خاکی کار خود را به‌ خوبی انجام داده و به دلیل بارندگی بیش‌ از حد سرریز کرده است که این اتفاق، نگران‌کننده و امری بعید نیست و اگر این بارندگی ادامه‌دار شود نیز اتفاقی صورت نخواهد گرفت.

منتظری با بیان اینکه این امر هیچ خطری برای مردم پایین‌دست نداشته و نخواهد داشت گفت: بند خاکی وحدتیه یکی از بندهای خوب است که در مکانی بسیار مناسب احداث‌ شده است و کارایی لازم را داراست و اهداف خود را برای ما تأمین کرده است.
گفنی است مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر به همراه کارشناسان در بازدید از بند خاکی وحدتیه روند آبگیری و سرریز شدن آن را مورد بررسی قرار دادند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج