اخبار ویژه

کد خبر : 250617 تاریخ ثبت : 1398/9/17 09:37:26

روند انتخاب کاندیداهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تشریح شد

روند انتخاب کاندیداهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تشریح شدمعاون امور استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: مجمع عمومی نیروهای انقلاب با حضور نمایندگان همه نیروهای ارزشی و انقلابی هر شهرستان تشکیل و با معرفی چند برابر ظرفیت و در نهایت با نظرسنجی گزینه نهایی اعلام می‌شود.

به گزارش آزادنما؛

نورالدین قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: تشکیل دولت انقلابی برای رفع مشکلات موجود کشور امری ضروری است که برای رسیدن به این مهم ابتدا باید مجلسی با رویکرد و روحیه انقلابی در کشور شکل بگیرد.

معاون امور استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی به برنامه های خود در سفر به استان بوشهر اشاره کرد و گفت: هدف از سفر به استان بوشهر، برگزاری جلسه هم اندیشی و توجیهی اعضای هیئت مؤسس شهرستانهای استان بوشهر برای برگزاری مجامع عمومی شورای ائتلاف در شهرستان‌ها بوده است.

وی افزود: مجمع عمومی نیروهای انقلاب با حضور نمایندگان همه نیروهای ارزشی و انقلابی هر شهرستان از سلایق مختلف که شامل معتمدین محلی، معتمدین شهرهای تابعه و نمایندگان اقشار و اصناف مختلف می‌شوند، تشکیل و با رأی گیری از اعضای مجمع، شورای ائتلاف هر شهرستان مشخص می‌شود. 

قدیمی با اشاره به وظیفه دیگر مجامع عمومی شهرستانها ، بیان کرد: این مجامع کار شناسایی، پیشنهاد و انتخاب کاندیداهای موردنظر جریان انقلاب را برای قرار گرفتن در فرایند نظرسنجی نیز انجام می‌دهند  و پس بررسی نظرسنجی‌ها کاندیدای مورد حمایت هر حوزه انتخابیه معرفی می‌شود.

وی بابیان اینکه مجامع و شورای ائتلاف شهرستان‌ها باید بتوانند در بین کاندیداهای جریان انقلاب و عموم مردم اعتمادسازی کنند، تصریح کرد: کاندیداهای موردنظر شورای ائتلاف هم باید فرآیند پیش‌بینی‌شده توسط شورا را بپذیرند و مردم با اعتماد به این مجامع به کاندیداها رأی دهند.

معاون امور استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی عنوان کرد: مجمع و شورای هر حوزه انتخابیه سه تا پنج برابر کاندیداهای مورد نیاز را پیشنهاد می‌کنند و نظرسنجی‌ها برای این افراد در سطح جامعه صورت می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه نظرسنجی‌ها با کمترین خطای ممکن صورت می‌پذیرد،  تصریح کرد: کاندیداهای پیشنهاد ‌شده برای نظرسنجی، باید میثاق نامه تدوین‌شده از سوی شورای ائتلاف را امضاء کنند و متعهد شوند که اگر بر اساس بررسی‌ها و نظرسنجی‌های انجام‌شده، امکان رأی آوری لازم را نداشتند، باید به نفع کاندیدای نهایی جریان انقلاب عرصه انتخابات را ترک کنند.

توضیح درباره شایعه دیدار با خانواده یک کاندیدای خاص

قدیمی در توضیح خبر منتشر شده در یکی از سایت‌های خبری استان بوشهر مبنی بر دیدار با کاندیداها یا خانواده کاندیدایی خاص در بدو ورود به بوشهر گفت: اینجانب به‌ صراحت اعلام می‌دارم بنده به‌ محض ورود به بوشهر، مستقیماً  به محل اقامتم برای استراحت رفتم و با هیچ کاندیدایی یا خانواده آنان چه در فرودگاه یا هر جای دیگر ملاقات نکرده و نخواهم کرد.

معاون امور استان‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: بسیار مایه تأسف است که  یکی از رسانه‌های شایعه‌پراکن و دسته چندمی برای ایجاد هیاهوی کاذب بدون هیچ سند و مدرکی و بدون توجه به اخلاق رسانه‌ای دست به تهمت و افترا بزند و بدون تردید حق هرگونه شکایت و دادخواهی از مراجع قانونی برای اینجانب و شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ خواهد بود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج