اخبار ویژه

کد خبر : 250609 تاریخ ثبت : 1398/9/16 09:30:15

وضعیت قرمز در تیم پارس جنوبی/ گدایی پول کنار بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های نفت و گاز

وضعیت قرمز در تیم پارس جنوبی/ گدایی پول کنار بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های نفت و گازپارس جنوبی جم با مشکلات مالی فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند و مسدود شدن حساب بانکی این باشگاه و همچنین محروم شدن از یک پنجره نقل و انتقالات سبب می‌شود تا وضعیت پارس جنوبی قرمز شود و به نظر می‌رسد نیم‌فصل دوم لیگ برتر شرایط سخت‌تری در انتظار این تیم و هوادارانش است.

به گزارش آزادنما؛

این روزها تیم فوتبال پارس جنوبی جم یادآور تیم نفت تهران است و مردم جم به شدت از اتفاقات پیش آمده نگران و ناراحت هستند. تیم نفت تهران که سابقه حضور در لیگ قهرمانان آسیا هم داشت با آن همه افتخار و داشتن بازیکنان سرشناس، با تصمیم وزارت نفت که در قبال این تیم گرفته شد سبب شد تا نفت از لیگ برتر خداحافظی کند و حالا دیگر تیم نفتی یعنی پارس جنوبی هم در مسیر نفت تهران قرار گرفته است.

پارس جنوبی از نقل و انتقالات محروم شد

در حال حاضر به دلیل مشکلات مالی شماره حساب باشگاه پارس جنوبی مسدوده شده و به دلیل شکایاتی که از سوی طلب‌کاران از این باشگاه شده کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال یک پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پارس جنوبی را بسته است و همچنین باشگاه پارس جنوبی برای پرداخت مطالبات طلب‌کارانش حدود هفت میلیارد تومان پول نیاز دارد. چهار میلیارد تومان باید به بازیکنان و مربیان سابق داده شود و سه میلیارد تومان هم بدهی‌هایی است که به هتل‌ها و شرکت‌های هواپیمایی وجود دارد.

شاگردان فراز کمالوند در هفته چهاردهم لیگ برتر باید در اهواز با فولاد دیدار کنند و به همین خاطر روز یکشنبه با هواپیما از عسلویه به اهواز خواهند رفت. از آنجایی که بعد از بازی برای برگشت به عسلویه پروازی وجود ندارد آنها مجبورند مسیر حدود ۱۰ ساعته را با اتوبوس به شهر جم برگردند.

پول خرید آب معدنی هم نداریم چه برسد به بلیط هواپیما!

سرپرست پارس جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: مشکلات زیادی داریم و در شهر جم نیز مشکات سار است و برای بازی‌های بیرون از خانه هم هزینه برای بلیط هواپیما و هتل نگرانی‌های فراوانی داریم. در بحث تامین غذا هم باشگاه با مشکل مواجه است.

ایوب چراغی افزود: باشگاه‌های صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سلیمان از لحاظ زیر ساختی خیلی بهتر از پارس جنوبی است. آب ساختمانی که بازیکنان ما در آن در شهر جم اسکان یافته‌اند به دلیل بدهی قصد داشتند قطع کنند.

وی با بیان اینکه از هیات مدیره باشگاه سه نفر کناره‌گیری کرده‌اند بیان کرد: حکم مدیرعامل باشگاه نیز نخورده است، خیلی از کارها روی زمین مانده و سه میلیارد بدهی باید رفع کنیم و حدود چهار میلیارد در بیرون بدهکاریم و باید رفع شود تا پنجره نقل و انتقالات باز شود و بتوانیم بازیکن بگیریم.

چراغی تاکید کرد: 180 میلیون از جیب شخصی برای تیم هزینه کرده‌ام و حتی از اقوام نیز پول قرض کرده‌ام. بعد از دیدار با شاهین می‌خواستم کناره‌گیری کنم اما تیم را رها نکرده‌ام.

سرپرست تیم فوتبال پارس جنوبی جم افزود: نماینده مجلس سه ماه است تیم را رها کرده است و باید فشاری آورده شود به مدیران تا شرایط تیم بهبود شود و حداقل نقل و انتقالات بسته نشود تا تیم رو به سقوط نرود.

با چنگ و دندان تیم را حفظ کرده‌ام

سرمربی پارس جنوبی جم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: برخی بازیکنان ما مثل بابک حاتمی 140 میلیون تومان و متین کریم‌زاده 70 میلیون تومان قرارداد بسته است در حالی که یک بازیکن تیم‌های بالا جدول 12 میلیارد تومان گرفته است و برخی‌ها توقع زیادی از پارس جنوبی دارند.

فراز کمالوند با بیان اینکه غذای خوبی در جم به تیم ما نمی‌دهند، تصریح کرد: در زمین شهر جم به دلیل بدهی نمی‌توانیم تمرین کنیم. در شهر جم سرمربی خانه ندارد، بازیکنان تیم ما 30 درصد از 200 میلیون تومان قراردادشان را گرفته‌اند. خیلی از بازیکنان، تیم‌های لیگ دسته یک را به پارس جنوبی ترجیح داده‌اند. در قبل از شروع فصل با هر بازیکنی که مذاکره کردیم حتی بازیکنان بومی حاضر نشدند در پارس جنوبی بمانند می‌گفتند تیم ما بدحساب است.

وی بیان کرد: من قراردادی که با پارس جنوبی بسته‌ام یک سوم قراردادهای سال‌های گذشته با تیم‌های دیگر بوده است. سه بار استعفا نوشته‌ام. 15 بار بازیکنان را به فیزیوتراپی برده‌ام چون باشگاه هزینه ندارد. پول‌ام‌آرآی و حتی دارو هم نداریم.

کمالوند با بیان اینکه تیم را با چنگ و دندان دارم حفظ می‌کنم و مشکلات را با جان خریده‌ایم، افزود: برایم قابل حل نیست وزارت نفت پول نمی‌دهد. ذوب آهن با 45 میلیارد بودجه و پنج برابر بودجه ما شرایطش در جدول را نگاه کنید. 16 بازیکن فصل گذشته پارس جنوبی به‌دلایل مشکلات مالی از تیم رفتند و حاضر نشدند در تیم بمانند.

هشت تیم لیگ یک بودجه آن‌ها از پارس جنوبی بیشتر است

سرمربی پارس جنوبی جم با اشاره به برخی انتقادها که وی در جم حضور ندارد، خاطرنشان کرد: امروز 42 روز است که در جم هستم ولی خانه ندارم من سرمربی تیم لیگ برتری هستم نباید در کوچه بخوابم. سر تا پای تیم مشکل است. هزاران مشکل داریم، کاخا بهترین بازیکن ما است با 400 میلیون به تیم آورده‌ایم که کیفیت بالایی دارد. پول نداریم غذا از رستوران بگیریم از پالایشگاه برای ما غذا می‌آوردند. از سوپرمارکت محله هم بدهکاریم، پول خرید آب معدنی نداریم، سرپرست تیم ما از پول زن و بچه‌اش می‌گذرد و دارد برای تیم خرج می‌کند.

وی با بیان اینکه شرایط تیم بسیار نگران‌کننده است، تاکید کرد: با این شرایط فصل آینده تیم سقوط خواهد کرد. مردم تنها دل‌خوشی آن‌ها به این تیم فوتبال است. هشت تیم لیگ یک می‌شناسم که بودجه آن‌ها بیشتر از پارس جنوبی است که در لیگ برتر حضور دارد.

کمالوند خاطرنشان کرد: آدم سیاسی نیستم اگر از آقای موسوی مدیرعامل منطقه ویژه انرژی عسلویه حمایت می‌کنم دلیل آن این است که وزیر نفت بعد از داستان مصوبه مجلس ابلاغ کرده به شرکت‌های زیرمجموعه خود که هزینه در تیم‌های ورزشی نسبت به سال گذشته 70 درصد کاهش یابد و تیم‌های پایه نیز در حال تعطیلی است. اوضاع در عسلویه طوری هست که حتی توپ فوتبال برای کارکنانش نیز نمی‌خرند.

نیم‌فصل از پارس جنوبی جدا می‌شوم

وی ابراز کرد: من سرمربی بزرگی هستم و در شهرهای مختلفی سرمربی تیم‌ها بوده‌ام. در اینجا شرایط خوب نیست هیچ کس تیم را حمایت نمی‌کند فقط عده‌ای توقع زیادی از پارس جنوبی دارند در حالی که از مشکلات باشگاه خبر ندارند. اگر شرایط همین گونه باشد نیم فصل از پارس جنوبی جدا خواهم شد.

سرمربی پارس جنوبی تصریح کرد: من تا الان سه بار استعفای کتبی نوشتم و آن را به آقای مرادی مدیرعامل موقت باشگاه ارائه کردم، اما احساس می‌کنم اگر الان تیم را رها کنم، هم در حق مردم خوب و خونگرم جم و هواداران پارس جنوبی جفا کرده‌ام و هم در حق تیم پارس جنوبی. با توجه به اینکه مسابقات لیگ برتر در فاصله کوتاه و هر چهار روز یکبار انجام می‌شود، رها کردن تیم در وضعیت کنونی کار درستی نیست اما به طور قطع آخرین بازی نیم فصل اول لیگ برتر آخرین روزی است که روی نیمکت این تیم می‌نشینم.

مراکز صنعتی خصوصی و نیمه خصوصی به تیم پارس جنوبی کمک کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: جم دارای تیم فوتبال بسیار خوبی است و 14 هزار ورزشکار سازمان یافته نشان از ظرفیت‌های بزرگ ورزشی شهرستان جم است. مسؤولان تیم پارس جنوبی جم و دیگران در بحث تیم با بنده ارتباط دارند اما برای رفع اصولی مشکل تیم باید ساختاری را در استان ایجاد کنیم.

آیت الله غلامعلی صفایی‌بوشهری افزود: همانطور که در سایر استان‌ها، مراکز صنعتی خصوصی و نیمه خصوصی به تیم‌ها کمک می‌کنند اینجا هم باید کمک کنند و طبیعی است که صنایع دولتی، حسب قانون نمی‌توانند تیم‌داری حرفه‌ای کنند اما از باب پیوست‌های فرهنگی اجتماعی می‌توانند کمک کنند.

وی افزود: قرار شده سازمانی در استان بوشهر تشکیل شود که پیگیر تحقق همین پیوست‌های فرهنگی اجتماعی ورزشی صنعت باشد تا متولیان فرهنگ و ورزش دیگر فقط دغدغه مدیریت حرفه‌ای داشته باشند نه تامین منابع مالی و مشکلات این حوزه‌ها رفع شود.

وی با بیان اینکه ورزش مایه سالم‌مانی و سالم‌سازی و نشاط اجتماعی است ابراز کرد: حجم بالایی از مردمان جم ورزشی هستند و در رشته‌های مختلف ورزشی قهرمانان فراوانی دارد و تیم فوتبال پارس جنوبی محبوبیت ویژه‌ای بین جمی‌ها دارد که توجه به جوانان و رفع مشکلات این تیم که نشاط اجتماعی را به همراه داشته است بسیار حائز اهمیت است.

جم میزبان شایسته‌ای برای لیگ برتر بوده است

وی به دیدار پارس جنوبی  و پرسپولیس در پایان فصل گذشته لیگ برتر اشاره کرد و گفت: تیم فوتبال پارس جنوبی تبلیغ بسیار خوبی برای شهرستان جم و استان بوشهر است و در دیدار پایانی لیگ برتر توجه تمام کشور به جم و متوجه این شهرستان بود که مراسم اهدا جام به بهترین شکل برگزار شد.

صفایی بوشهری ادامه داد: برای حل مشکلات تیم فوتبال پارس جنوبی چندین بار ورود کرده‌ایم و باید زمینه‌ای ایجاد شود تا بازیکنان و کادر فنی بدون دغدغه مشکلات مالی به کار خود بپردازند. خوشبختانه مردمان جم دارای فرهنگ بالایی هستند و شاهد کمترین فحاشی و تخلف در ورزشگاه تختی جم هستیم.

استاندار بوشهر نسبت به پارس جنوبی بی‌خیال است

یکی از  فعالان سیاسی و اجتماعی شهرستان جم به خبرنگار فارس گفت: در وضعیت بی‌پولی و بی‌صاحبی تیم فوتبال پارس جم،  بیشترین نقد به استاندار بوشهر وارد است. اگر به تیم‌های نفتی خوزستان نگاهی بیندازیم استاندار خوزستان حامی تمام قد این دو تیم است و اجازه نمی‌دهد این تیم‌ها دچار بحران شود اما در استان بوشهر، بی‌خیال‌تر از جناب استاندار نسبت به تیم فوتبال پارس جم، مسؤولی وجود ندارد.

ابراهیم قیصری با بیان اینکه زیبنده مسؤولان استان بوشهر نیست این تیم با مشکلات مالی و مدیریتی دست و پنجه نرم کند افزود:  حدود 30 پتروشیمی متمول در منطقه است هر کدام سالی فقط 300 میلیون تومان برای این تیم هزینه کنند مطمئنا هم زمینه شادی، بخشی از پرسنل خود که طرفداران پارس جنوبی جم هستند فراهم می‌کنند و هم به مسولیت‌های اجتماعی خود عمل کرده‌اند.

وی با بیان اینکه برای پذیرفتن این موضوع نیاز است استاندار بوشهر و وزیر نفت ورود جدی داشته باشند تصریح کرد: قانون عدم کمک مالی دولت به تیم‌های لیگ برتری فقط در وزارت نفت در حال اجرایی شدن است در حالی که وزارت ورزش و جوانان و وزارت صنایع رعایت نمی‌کنند و سالیانه صدها میلیارد تومان خرج تیم‌های خود می‌کنند.

قیصری با بیان اینکه وزارت نفت و شرکت‌های نفتی باعث خسارت‌های فراوان به منطقه شده‌اند تاکید کرد: کمک پنج تا 10 میلیاردی در سال به تیم فوتبال پارس جم حداقل اقدام نفتی‌ها در قبال خسارت‌های وارده است.

جوانان جمی عاشق تیم فوتبال پارس جنوبی هستند

امام جمعه شهرستان جم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: خیلی از جوانان عاشق تیم فوتبال پارس جنوبی هستند و مسئولان باید مشکلات این تیم را رفع کنند تا هواداران، جوانان، بازیکنان و کادر فنی و به دور از دغدغه فعالیت خود را انجام دهند. مسؤولان استان بوشهر باید برای حل و رفع دائمی مشکلات این تیم اقدام فوری و موثری انجام دهند.

حجت الاسلام محمد محمدی تاکید کرد: تمام دوربین ها بر روی جم زوم شده و باید از حیثیت تاریخی شهرستان دفاع کنیم و از تمام ظرفیت‌ها برای کمک به تیم فوتبال پارس جنوبی استفاده شود. این شهرستان آب آشامیدنی سالم ندارد، جوانانش مشکل اشتغال دارند و فرودگاه هم تعطیل شده و حالا به دنبال تعطیلی تیم فوتبالی هستند که دل‌خوشی مردم و جوانان این منطقه است.

پارس جنوبی هیات مدیره و مدیرعامل رسمی ندارد

فعال فوتبالی شهرستان جم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: تیم فوتبال پارس جنوبی شرایط مالی خوبی ندارد و تداوم این مشکلات می‌تواند تنها دل‌خوشی مردم جم و جنوب ایران را بگیرد.

عبدالحسین بابایی‌پور افزود: چندین ماه است که تیم فوتبال پارس جنوبی هیات مدیره ندارد و جلسات مربوطه نیز تشکیل نمی‌شود علاوه بر آن سه ماه است که مدیرعامل باشگاه به صورت موقت فعالیت می‌کند و به نظر می‌رسد اراده‌ای برای معرفی رسمی مدیرعامل باشگاه نیز وجود ندارد.

وی تاکید کرد: جم در رده‌های پایه بازیکنان با استعداد و ظرفیت‌های ویژه‌ای دارد که مدیران باید علاوه بر توجه به تیم بزرگ‌سالان به تیم‌های پایه نیز توجه کنند و مشکلات را رفع کنند.

اولویت اول شهرستان جم حل مشکلات پارس جنوبی است

فرماندار شهرستان جم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: اولویت اول شهرستان جم را تیم پارس جم می‌دانم و حتی بین آب و تیم پارس، تیم پارس را به عنوان اولویت اصلی معرفی کرده‌ام و معتقدم رفع مشکلات این تیم از آب و برق و اشتغال واجب‌تر است.

محمد حسینی خاطرنشان کرد: برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان مدتی برای رفع مشکلات تیم پارس طراحی شده که در کوتاه مدت تزریق مالی در دستور کار قرار دارد و در گذشته تمهیدات لازم برای حمایت ویژه‌تر از تیم پارس با تعامل و تامین حقوق پتروشیمی‌ها انجام شد.

به گزارش فارس، تیم فوتبال پارس جنوبی جم از لحاظ مشکلات مالی یکی از تیم‌های بحرانی لیگ برتر است. هر چند در ابتدای فصل بازیکنان و کادرفنی بخشی از قراردادهای خود را دریافت کرده‌اند اما به دلیل بدهی‌ها و مسدود شدن حساب بانکی این باشگاه و محروم شدن از نقل و انتقالات نیم فصل، به نظر می‌رسد این تیم در نیم فصل دوم شرایط سخت‌تری را تجربه خواهد کرد و اگر مشکلات رفع نشود، پارس جنوبی قطعا راه نفت تهران را ادامه می‌دهد. بهتر است تا دیر نشده مسؤولان شهرستان جم و استان بوشهر برای حل دائمی مشکلات پارس جنوبی چاره اندیشی کنند. تیم فوتبال پارس جنوبی در حالی گدایی پول می‌کند که در اختیار پایتخت انرژی ایران است و پالایشگاه‌ها و شرکت‌های نفت و گازی منطقه جز بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های خاورمیانه هستند.

گزارش: رضا رئیسی/فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج