اخبار ویژه

کد خبر : 250577 تاریخ ثبت : 1398/9/13 17:50:09

تگرگ به 1200 هکتار از محصولات کشاورزی دیر خسارت زد

تگرگ به 1200 هکتار از محصولات کشاورزی دیر خسارت زدفرماندار شهرستان دیر گفت: براثر بارش شدید باران و تگرگ به هزار و 200 هکتار از محصولات کشاورزی شهرستان دیر خسارت وارد شد.

به گزارش آزادنما؛

کریم علی‌حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان دیر، اظهار داشت: براثر بارندگی شدید باران در مدتی کوتاه و بارش 20 دقیقه‌ای تگرگ شدید روز گذشته در شهرستان دیر به‌ویژه در روستاهای لمبدان (بالایی، پایینی و حاجی‌آباد)، تل رئیس، بنای راشد، بردستان و برخی نقاط دیگر خسارات شدید به مزارع گوجه‌فرنگی وارد شد.

فرماندار شهرستان دیر با اشاره به بارش 55 میلیمتری باران در مدت زمانی کوتاه به همراه تگرگ، بیان داشت: محصولات زیرکشت منطقه ما اکثرا  گوجه‌فرنگی خارج از فصل است که از یک سو  به‌دلیل سرازیر شدن روان آب‌ها از کوه‌های اطراف به سمت مزارع، سطح زیادی از زمین‌های کشاورزی دچار آبگرفتگی کامل شد و از دیگر سو تگرگ نیز باعث صدمه شدید به محصولات گوجه‌فرنگی شده و 1200 هکتار از اراضی کشاورزی خسارت دیده‌اند.

وی با بیان میزان خسارت‌ها بین 70 تا 100 درصد گزارش شده است، یادآور شد: همکاران جهاد کشاورزی به‌اتفاق معاون عمرانی فرمانداری بلافاصله از مزارع بازدید داشته و وضعیت را بررسی کرده‌اند که امروز نیز روند پیگیری خسارات ادامه دارد.

علی‌حسنی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در خصوص پرداخت خسارت به کشاورزان متضرر شده، بیان داشت: اکثر قریب به اتفاق کشاورزان محصولات خود را بیمه نکرده‌اند اما افرادی که محصولات آنها بیمه بوده است، می‌توانند سریعا به صندوق‌های بیمه‌ای مراجعه کنند که در این راستا فرم‌هایی در اختیار کشاورزان خسارت دیده قرار داده‌ایم.

فرماندار شهرستان دیر گفت: هفت هزار و 600 هکتار از زمین‌های شهرستان دیر زیر کشت گوجه‌فرنگی است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج