اخبار ویژه

کد خبر : 250574 تاریخ ثبت : 1398/9/13 14:29:30

بقای بشار اسد سند پیروزی ایران در سوریه است

بقای بشار اسد سند پیروزی ایران در سوریه استفرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) جبهه مقاومت اسلامی گفت: بقای بشار اسد در سمت رئیس جمهوری سوریه سند پیروزی ایران و جبهه مقاومت در برابر داعش و استکبار جهانی در این کشور است.

به گزارش آزادنما؛

سردار حسن نوعی اقدم روز چهارشنبه در نشست بررسی  ورود به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بازار سوریه در جمع فعالان اقتصادی بوشهر افزود: هفت سال پیش  آمریکا گفته بود اسد باید از سمت ریاست جمهوری سوریه کنار برود اما اکنون داعش و حامیانش در سوریه شکست خورده‌اند و بشار اسد نیز همچنان رئیس جمهوری این کشور است.

وی اضافه کرد: ایران ارتباط دیرینه و خاصی با سوریه دارد به نحوی که حتی از زمان حافظ اسد (پدر بشار اسد) در مقابل زیاد‎ه‌خواهی‎های اسرائیل در مقابل لبنان و فلسطین دوستان مشترک‌المنافع هستیم.

 بیان کرد: سوریه قرارگاه تسلط ایران در خاورمیانه و در مقابل اسرائیل است و ما اگر حزب الله در لبنان را  به جبهه مقاومت تبدیل کردیم از حمایت‌های سوریه است.

نوعی اقدم ادامه داد: آمریکا نیز که بیشتر نگران قدرت گرفتن حزب الله لبنان بود می‌ گفت نباید بشار اسد در مقابل با اسرائیل باشد زیرا ما را به سوریه راه نمی‎دهد.

وی گفت: در این ارتباط اردوغان از طرف آمریکا به ما پیام فرستاد که آمریکایی که صدام را ۱۲ روزه و سرهنگ قذافی لیبی را هفت روزه برداشت، می‎خواهد بشار اسد را پنج روزه کنار بزند و ایران خود را با سوریه نسوزاند.

نوعی اقدم بیان کرد: حتی کارشناس منطقه‌ای نیز گزارش دادند بشار اسد چنان به لحاظ سیاسی سکته کرده ک قابل احیا نیست و باید مواظب باشید.

وی گفت: در این ارتباط بود که مقام معظم رهبری فرمودند" آمریکا غلط و کارشناسان اشتباه می‎کنند و بشار اسد باید بماند" قاسم سلیمانی باید به ارتش سوریه برای بقای اسد کمک کند که این به معنی ماندن مقاومت بود.

نوعی اقدم اظهار داشت: این پیام رهبری به منزله مقابله با زیاده‎خواهی‌های اسرائیل و حفظ منافع امنیتی دور ایران بود زیرا در دفاع از کشورهایی که منافع اقتصادی داریم مهمترین منافع ما تامین منابع امنیتی است.

وی افزود: با این وجود عربستانی‌ها پول و آمریکایی‌ها تکنولوژی گذاشتند تا بشار اسد را پنج روزه بردارند اکنون هفت سال گذشته و ۳۵ قطعنامه در دنیا برای تعیین تکلیف سوریه و اسد وضع شده‌است.

 فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) جبهه مقاومت اسلامی  اظهار داشت: در این زمینه آمریکایی‌ها، اروپایی‌ها، عرب‌ها بعد از هفت سال جرات نکردند یک کلمه بنویسند که بشار اسد باید برود.

نوعی اقدام گفت: اکنون آنچه که ما می‌خواستیم شد و آنچه که آمریکا و عواملش می‎خواستند به نتیجه نرسید طوریکه حسنی مبارک رئیس جمهوری سابق مصر  از زندان به سران دنیا نامه نوشت که مواظب باشید فریب آمریکا را نخورید، ۳۰ سال مزدور آمریکا بودم  اما در زندان هستم و بشار اسد با ایران بوده اما اکنون رئیس جمهور است.

وی یادآور شد: همچنین محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده  مصر پس از حسنی مبارک نیز از زندان به اردوغان رئیس جمهوری ترکیه  نوشت که از من حمایت کردی اما در زندان هستم و می‎خواهند من را بکشند و ایران از اسد دفاع کرد و وی اکنون رئیس جمهور است.

نوعی اقدم ادامه داد: از زمان پیروزی انقلابی ایران از هر جریان، اتفاق و نهضت آزادی خواهی در برابر ظلم و استکتبار دفاع کرده و به فضل الهی مانده‌است و امروز به ادبیات مقاومت تبدیل شده‌است.

وی اظهار کرد: در ارتباط با سوریه ایران در این کشور کشت داشته‌است و اکنون روز درو است و  ایران و ایرانی امروز در سوریه مقتدر و با اقتدار است و اکنون باید فعالان اقتصادی با ورود به بازار سوریه هم این کشور را آباد کنند و  هم پول در بیاورند.

نوعی اقدم افزود: یکی از محورهای مهم گام دوم انقلاب پرداختن به اقتصاد و معیشت است که در تحقق این مهم فعالان اقتصادی باید به پیشرفت و توسعه کشور کمک کنند.

وی یادآور شد: در این زمینه کشور سوریه گمرک خود را با عوارض ۴ درصد برای ایران و برای سایر کشور ۱۵ تا ۱۶ درصد بسته که این بزرگ‎ترین مزیت برای فعالان اقتصادی است.

نوعی اقدم افزود: بزرگ‎ترین سود ایرانی‎ها در سوریه عزتی است که در سایه شهدا و مدافعان حرم برای کشور به ارمغان آمده‌است.

وی گفت: اکنون در زمینه حمل‎ و نقل در بخش‌های زمینی، دریایی و هوایی و انتقال مالی بین ایران و سوریه مانعی وجود ندارد.

نوعی اقدام بیان کرد: ایرانی‎ها از طریق سوریه می‎توانند تولیدات خود را به کل کشورهای عربی ارسال کنند زیرا بین کشورهای عربی تعرفه گمرکی وجود ندارد./ایرنا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج