اخبار ویژه

کد خبر : 250559 تاریخ ثبت : 1398/9/13 09:40:24

سالانه 400 تن عسل کُنار در دشتستان تولید می‌شود

سالانه 400 تن عسل کُنار در دشتستان تولید می‌شودمدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان گفت: سالانه 400 تن عسل کُنار در دشتستان تولید می‌شود.

به گزارش آزادنما؛

منصور نوذری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان دشتستان، اظهار داشت: این شهرستان با توجه به موقعیت اقلیمی و جغرافیایی، یکی از مستعدترین مناطق تولید عسل کُنار در کشور است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان دشتستان، با بیان اینکه سالانه  400 تن عسل کُنار، باکیفیت عالی در این منطقه برداشت می‌شود، اضافه کرد: دشتستان هرساله علاوه بر زنبورداران بومی، میزبان زنبورداران استان‌های هم‌جوار و سراسر کشور است که جهت تولید عسل کُنار به این شهرستان مهاجرت می‌کنند.

وی با اشاره به خواص دارویی و غذایی عسل کُنار، افزود: از تعداد 75هزار کندوی زنبور عسل مربوط به زنبورداران بومی و مهاجر سالانه 400 تن عسل کُنار باکیفیت عالی برداشت می‌شود که با کد جغرافیایی GI-143 به‌نام استان بوشهر به ثبت رسیده است.

نوذری درخصوص حمایت از زنبورداران، ابراز داشت: با توجه به تقاضای بالای عسل کُنار می‌توان با بسته‌بندی مناسب و حمایت از زنبورداران به رونق تولید این ماده غذایی کمک کرد و ایجاد اشتغال پایدار نمود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج