اخبار ویژه

کد خبر : 250550 تاریخ ثبت : 1398/9/12 17:44:15

ماجرای دستور فرماندار قدس برای تیراندازی به آشوبگران مسلح چیست؟

انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر دستور شلیک فرماندار قدس به سمت اغتشاشگران منجر به حاشیه ساز شدن وی شده بود که در این گزارش ماجرای انتشار فیلم را می‌خوانید.

به گزارش آزادنما؛

در روزهای اخیر فیلمی از فرماندار شهر قدس منتشر شد که در آن فرماندار از دستور تیراندازی بعد از حمله آشوبگران مسلح به ساختمان فرمانداری می‌گوید.
 
انتشار این فیلم با حاشیه‌هایی همراه شد و حالا یک منبع آگاه در فرمانداری شهر قدس در مورد علت اظهار چنین سخنانی از سوی فرماندار، توضیحاتی داد.
حتی برخی رسانه‌ها پس از انتشار این فیلم مدعی شدند که فرماندار توسط نیروهای انتظامی دستگیر شده است، اما اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا این موضوع را تکذیب کرد و گفت: دستگیری فرماندار قدس صحت ندارد.

ماجرای انتشار فیلم تیراندازی نیروهای انتظامی به سمت اغتشاشگران از زبان یک منبع آگاه

همچنین یک منبع آگاه در فرمانداری قدس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره انتشار فیلم‌هایی علیه فرماندار در شبکه‌های مجازی و دستور شلیک به سمت اغتشاشگران وقایع اخیر اظهار کرد: یکی از روزنامه‌ها که برای مصاحبه با فرمانداری آمده بود بدون اطلاع شروع به فیلمبرداری کرده که ۱۸ ثانیه از فیلم را کات و منتشر کرده بود.
 
وی ادامه داد: انتشار فیلم یک بداخلاقی رسانه‌ای است که فرماندار نیز براساس قانون از این افراد شکایت کرده، چرا که با انتشار این فیلم برای وی مشکلاتی ایجاد شده است.
 
منبع آگاه فرمانداری قدس در ادامه بیان کرد: براساس بند ۸ ماده ۳ قانون حفاظت از سلاح و اماکن حساس و ماده ۴ دستور شلیک جزء اختیارات رئیس شورای تأمین(فرماندار) است، این درحالی است که هیچ شلیکی از سوی فرمانداری به اغتشاشگران نشده و تنها چند تیر هوایی توسط نیروهای انتظامی شلیک شده بود، اما این در صورتی بود که اغتشاشگران با قمه و اسلحه فرمانداری را تخریب کرده بودند.

توضیح استاندار تهران درباره سخنان فرماندار شهر قدس

همچنین انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در رابطه با سخنان فرماندار شهر قدس که منجر به حاشیه ساز شدن وی شده بود، گفت: منظور وی این بود که هر کسی وارد فرمانداری شد با استفاده از ابزار فیزیکی باید با آن‌ها مقابله کنند.

وی افزود: در فرمانداری هیچ گونه اسلحه‌ای وجود ندارد که بخواهند از آن استفاده کنند.

محسنی بند پی گفت: فرماندار قدس به زودی توضیحاتی در این خصوص ارائه خواهند داد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج