اخبار ویژه

کد خبر : 250529 تاریخ ثبت : 1398/9/12 12:10:04

پروژه «عبور از خاتمی» به پروژه «عبور از اصلاح طلبان» تبدیل شد!

پروژه «عبور از خاتمی» به پروژه «عبور از اصلاح طلبان» تبدیل شد!سردبیر روزنامه سازندگی عبور از اصلاح‌طلبان را علنی کرد؛ وی در یادداشتی گفت:«امروز برای بازگشت به اصلاح طلبی باید از اصلاح طلبان عبور کرد نه اصلاح طلبی.»

به گزارش آزادنما؛

این روزها اردوگاه اصلاحات خود را برای انتخابات آماده می کند اما با توجه به عملکرد ضعیف این جریان سیاسی در مجلس و شورای شهر تهران و حمایت آنها از دولتی که نتوانست انتظارات را برآورده کند، این جریان با ریزش طرفداران خود روبرو شده است. 

اصلاح طلبانی چون «محمد قوچانی» سردبیر روزنامه سازندگی معترف هستند که « این روزها اصلاح‌طلبان حال و روز خوبی ندارند.» 
 
قوچانی اخیرا در یادداشتی که در روزنامه سازندگی نوشته است با اشاره به این موضوع می گوید: « متاسفانه در درون اصلاح‌طلبان هم نه‌تنها دفاع مناسبی از اصلاح‌طلبی صورت نمی‌گیرد بلکه گاه در نقد درون‌گفتمانی و درون‌تشکیلاتی چنان راه افراط بیهوده می‌شود که گوی سبقت را از حریفان می‌رباید. صدور بیانیه‌ها و شیوع تحلیل‌های انفرادی و غیر تشکیلاتی و حتی ضدگفتمانی از جانب برخی رجال منفرد که سابقه‌ی حتی موثر اصلاح‌طلبی دارند هم مزید بر علت شده است و حتی به تشتت‌ آرا و اختلاف در جبهه اصلاحات می‌افزاید.»
 
وی می افزاید: « واقعیت این است که با وجود باور به اصلاح‌طلبی نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان چه در دولت، چه در مجلس، چه در شوراهای شهر و شهرداری‌ها دفاع کرد.»
 
قوچانی تاکید می کند: « حتی با فرض پذیرش نقش جناح مقابل در عدم همکاری با اصلاح‌طلبان و از آن فراتر برخی کارشکنی‌های جناحی و حزبی، کارنامه‌ی اصلاح‌طلبان در به‌خصوص دوره‌ی اخیر در نهادهای انتخابی کامیاب نیست و در یأس، ناامیدی و سرخوردگی مردم و شهروندانی که به آنان رای داده‌اند اثر مستقیم دارد. »
 
قوچانی به فساد در جریان اصلاحات اشاره و بیان می کند: « متاسفانه فراتر از ناکارآمدی حتی مسائلی چون اتهام فساد و سوءاستفاده در همه سطوح کارگزاران سیاسی و حاکمیتی منتسب به جبهه اصلاحات به چشم می‌خورد که البته دربرگیرنده همه اصلاح‌طلبان نیست.»
 
اما وی با همین توصیفات بیان می کند که امروز بایستی برای ترمیم جریان اصلاحات از اصلاح طلبانی عبور کرد که این حال و روز را برای این جریان بوجود آورده اند.
 
قوچانی در این باره تاکید می کند: « امروز اتفاقا زمان بازگشت به اصلاحات با عبور از اصلاح‌طلبانی است که اصلاح‌طلبی را به ضد خود بدل و فرصت‌طلبی راست و چپ پیشه کرده‌اند. امروز برای بازگشت به اصلاح‌طلبی باید از اصلاح‌طلبان عبور کرد نه اصلاح‌طلبی...»
 
به نظر می رسد که اصلاح طلبان نیز خود به این موضوع واقفند که لیدرهای این جریان مسبب بوجود آوردن فضای فسادآلود و ناکارآمدی در این حوزه هستند. این جریان سیاسی همواره تحت فرمان اصلاح طلبان رادیکال بوده است. پیشتر نیز در چندین مرحله برخی از اصلاح طلبان عبور از خاتمی را مطرح کرده بودند اما سردبیر روزنامه سازندگی عبور از اصلاح‌طلبان را علنی کرد. وی در یادداشتی گفته:«امروز برای بازگشت به اصلاح طلبی باید از اصلاح طلبان عبور کرد نه اصلاح طلبی.»
 
تشتت آراء اصلاح‌طلبان نقل محافل سیاسی شده و شاید منجر به شکست آنها در انتخابات مجلس 98 شود و این جریان سیاسی برای فرار از این موضوع همواره ترمیم ساختارهای سیاسی و اصلاح طلبی را مطرح می کند و حالا تئوریسین های این جناح به عبور از اصلاح طلبان رسیده اند. /دانا
اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج