اخبار ویژه

کد خبر : 250525 تاریخ ثبت : 1398/9/12 09:01:33

خانه مجلل بازیگر معروف پاتوق دزدان سابقه‌دار شد!

هنرپیشه‌ معروفی که در دهه هفتاد به ایفای نقش در برخی از فیلم‌های محبوب می‌پرداخت، پس از زندانی شدن به اتهام جعل و کلاهبرداری، خانه‌اش به پاتوق سارقان سابقه‌دار تبدیل شد.

به گزارش آزادنما؛

هنرپیشه معروف دهه هفتادی‌ها، وقتی به اتهام جعل و کلاهبرداری به زندان رفت، خانه‌اش به پاتوق سارقان سابقه‌دار تبدیل شد. دزدان حرفه‌ای برای تقسیم اموال سرقتی در آن خانه دور هم جمع می‌شدند. اما بزرگی و لوکس‌بودن این خانه برای سارقان حرفه‌ای دردسرساز شد و درنهایت همسایه‌ها به حضور آن خلافکارها مشکوک شده و دست‌شان را رو کردند. سابقه‌دارهایی که همه نوع سرقتی را انجام می‌دادند، پس از دستگیری به بیش از صد دزدی مختلف اعتراف کردند.

همه چیز از درگیری ساکنان ساختمانی قدیمی اما بزرگ و مجلل در خیابان انقلاب شروع شد. همسایه‌ها به رفت‌وآمد و ظاهر نامناسب ساکنان یکی از طبقه‌ها اعتراض داشتند. درنهایت نیز به علت پارک موتورسیکلت در پارکینگ با آنان درگیر شدند. همین اعتراض پلیس را به آن ساختمان کشاند و راز سرقت‌های سریالی باندی حرفه‌ای فاش شد. باندی که خانه بازیگر معروف را به‌عنوان پاتوق خود انتخاب کرده بودند. از چند وقت پیش بود که با افزایش انواع سرقت‌ها ازجمله موبایل‌قاپی، سرقت مغازه، منزل و موتورسیکلت، در محدوده سرکلانتری سوم پلیس پیشگیری پایتخت، کمیسیون پیشگیری از وقوع سرقت در سرکلانتری سوم تشکیل شد و شناسایی متهمان در دستور کار مأموران قرار گرفت. در همین راستا با انجام تحقیقات از سوی مأموران کلانتری ۱۲۵ یوسف‌آباد، سرنخ‌هایی از حضور دو سارق حرفه‌ای که قبلا با همین عناوین مشابه، مأموران این کلانتری آنها را دستگیر کرده بودند، به دست آمد. تحقیقات پلیسی حاکی از آن بود که متهمان در یکی از خانه‌های مجلل و فاقد سکنه در محدوده سرکلانتری سوم در رفت‌وآمد هستند. آن خانه همین ساختمانی بود که ساکنانش بر سر موتورسیکلت با هم درگیر شده بودند.  

با کسب این اطلاعات، مأموران نتایج را در اختیار مقام قضائی قرار دادند و پس از گرفتن مجوزهای لازم، در عملیاتی ضربتی به این خانه رفتند و چهار سارق را دستگیر کردند. همچنین در بازرسی از محل، تعدادی از اقلام  سرقتی شامل چهار دستگاه موتورسیکلت، گوشی‌های تلفن همراه، تابلوهای نفیس، لوازم تزیینی و غیره کشف و ضبط شد. با بررسی ارزش ریالی اقلام سرقتی  ارزش آن بیش از ٨٠٠‌میلیون تومان برآورد شد.

همزمان در جریان تحقیقات پلیسی مشخص شد مالک آن ساختمان، یکی از هنرپیشه‌های معروف تلویزیون در دهه ۷۰ است که آن زمان در فیلم و سریال‌های محبوبی ایفای نقش کرده بود. اما این هنرپیشه از مدتی قبل به دلیل جعل و کلاهبرداری دستگیر شد و درحال حاضر در زندان به سر می‌برد. گویا یک‌سال‌ونیم پیش این بازیگر معروف، با همدستی چند نفر از دوستانش قصد فروش خانه‌ای را با جعل سند داشت، اما دستش رو شد و به زندان رفت، البته پرونده این هنرپیشه به همین جا ختم نمی‌شد و او اتهامات دیگری در سال‌های گذشته در سابقه قضائی خود ثبت کرده است.

تجسس‌های دیگر پلیسی نشان داد که این هنرپیشه بعد از ازدواجش نیز در همان ساختمانی که خانه  مادری او بوده است، به همراه همسر و پدر و مادرش زندگی می‌کرد. اما بعد از متارکه با همسرش، پدر و مادرش نیز به فاصله کمی فوت کردند و این مرد جوان در آن خانه تنها ساکن شد. اما بعد از اینکه به دلیل جعل سند به زندان رفت، کلید خانه‌اش را در اختیار دوستش که  سارق بود، قرار داد و او نیز با همدستی سه نفر دیگر این محل را به‌عنوان پاتوق انتخاب کرده و اموال سرقتی را پس از سرقت در این مکان پنهان می‌کرد.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تأیید این خبر اعلام کرد که متهمان به بیش از صد سرقت اعتراف کردند. در ادامه دزدان سابقه‌دار و حرفه‌ای درباره آشنایی خود با هنرپیشه مشهور ادعا کردند که این فرد یکی از دوستان قدیمی و دوران کودکی یکی از آنها بوده است. سارقی که با هنرپیشه معروف دوست بود، در تحقیقات درباره نحوه آشنایی‌اش گفت: «از ١٥‌سال پیش به خاطر خرید موادمخدر با این هنرپیشه آشنا شدم. او اعتیاد نداشت، اما تفننی گاهی مواد مصرف می‌کرد و برای خرید مواد با من آشنا شد. از همان زمان به بعد دو دوست صمیمی شدیم که همیشه و همه جا در کنار هم بودیم. وقتی او دستگیر شد و به زندان افتاد، خانه مادری‌اش خالی ماند. برای همین در این مدت با همدستانم پس از سرقت‌هایمان به این خانه می‌رفتیم و اموال سرقتی را آنجا پنهان می‌کردیم.»

در حال حاضر تحقیقات درباره این پرونده و ارتباط بازیگر معروف با دزدان دستگیرشده، از سوی پلیس ادامه دارد.

منبع:روزنامه شهروند

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج