اخبار ویژه

کد خبر : 250495 تاریخ ثبت : 1398/9/11 11:28:58

97 درصد جمعیت جوان استان بوشهر باسواد هستند

97 درصد جمعیت جوان استان بوشهر باسواد هستندسرپرست معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: بیش از 97 درصد جمعیت 10 تا 49 سال استان بوشهر باسواد هستند.

به گزارش آزادنما؛

عباس امید عصر امروز در دیدار با مدیر اسبق نهضت سوادآموزی استان بوشهر با بیان اینکه دستور امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس نهضت سوادآموزی توفیقات مهمی برای نظام و انقلاب داشته است، اظهار داشت: این اقدام کم‌نظیر، میلیون‌ها انسان محروم از سواد را به علم‌اندوزی ترغیب کرد.

 سرپرست معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر این تصمیم امام (ره) را بسیار مدبرانه دانست و ادامه داد: تعدادی از آموزش‌دیدگان سابق نهضت سوادآموزی با کسب معلومات و مدارج علمی به‌عنوان مدیر موفق نقش‌آفرینی و به جامعه خود خدمت می‌کنند.

وی درصد با سوادی جامعه را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: استمرار فعالیت‌ها در این حوزه نتایج مطلوبی داشته است و بیش از 97 درصد جمعیت 10 تا 49 سال استان باسواد هستند.

امید به طرح‌های فعال موجود در حوزه سواد‌آموزی آموزش‌وپرورش استان اشاره کرد و یادآور شد: طرح عشایر، طرح با سوادی اولیای دانش‌آموزان، باسوادی ندامتگاه‌ها و طرح نماز کلید بهشت از طرح‌های مهم آموزش‌و‌پرورش در حوزه سوادآموزی است.

وی اقدامات حوزه سوادآموزی را بسیار تخصصی دانست و افزود: با توجه به جامعه هدف تعیین شده در آموزش‌و‌پرورش برای سوادآموزی استان، شناسایی و ترغیب سوادآموزان به علم و دانش، شکیبایی و تلاش مضاعفی می‌خواهد.

سرپرست معاونت سواد‌آموزی آموزش‌وپرورش استان بوشهر ترغیب دانش‌آموزان ترک تحصیلی در دوره‌های ابتدایی سن سوادآموزی با توجه به موقعیت موجود و مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را بسیار سخت عنوان کرد و بیان داشت: سوادآموزی آموزش‌و‌پرورش استان در ترغیب دانش‌آموزان ترک تحصیلی تمام تلاش خود را خواهد داشت تا در آینده این دانش‌آموزان بی‌سواد نباشند.

امید تصریح کرد: آموزش‌وپرورش استان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و مشارکت‌های جمعی همکاران و سازمان‌های همراه سعی در ارتقای استان در حوزه سوادآموزی دارد.

 به‌منظور ارج‌گذاری از تلاش‌ها و خدمات ارزنده تلاش‌گران عرصه سواد‌آموزی استان، مدیرکل بازرسی استانداری بوشهر و سرپرست معاونت سوادآموزی آموزش‌وپرورش استان بوشهر از سیدابراهیم هاشمی مدیرکل اسبق سواد‌آموزی استان تقدیر کردند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج