اخبار ویژه

کد خبر : 250488 تاریخ ثبت : 1398/9/10 17:17:36

۴۴۵ میلیارد تومان اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به استان بوشهر پرداخت شد

۴۴۵ میلیارد تومان اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به استان بوشهر پرداخت شدرئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به تصویب ۲ هزار و ۵۲ میلیارد ریال تومان در سفر استانی رئیس جمهور به بوشهر گفت: این اعتبار در دو سال تخصیص می‌یابد که امسال تاکنون ۴۴۵ میلیارد تومان پرداخت شده است.

به گزارش آزادنما؛

علی درویشی پیش از ظهر امروز در نشست با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر  وضعیت جمعیتی و نرخ بیکاری استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بر اساس آخرین برآورده‌های آماری از جمعیت یک میلیون و 230 هزار نفر استان بوشهر، نرخ بیکاری جمعیت استان در فصل تابستان، 10.4 درصد ثبت شده است.

وی،مشارکت اقتصادی استان بوشهر در این مدت را  36.6 درصد دانست و افزود: استان بوشهر در مجموع در تولید 8.68 درصد نفت کشور، 73.18 درصد گاز و در مجموع با کسب درآمد 6.9 میلیارد دلاری کشور در نفت و گاز سهیم است.

درویشی، درآمد استان بوشهر در سال قبل را 3 هزار و 346 میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: استان بوشهر در تولید ناخالص ملی و درآمد کشور نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به افتتاح 800 میلیارد تومان پروژه در هفته دولت امسال خاطر نشان کرد: با روندی که در پیش است در دهه فجر امسال طرح‌های مهم و اثرگذاری در شهرستان‌های استان بوشهر افتتاح می‌شود.

وی، اجرای 7 پروژه سدسازی در استان بوشهر را از جمله پروژه‌ها دانست و گفت:پروژه راه آهن شیراز - بوشهر از دیگر پروژه‌های عمرانی مهم استان است که  امسال بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده حداقل 30 پروژه کلان عمرانی و اقتصادی در شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر، احداث 136 کیلومتر بزرگراه و 257 کیلومتر راه اصلی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: توسعه گردشگری و بوم گردی از برنامه‌های مهم استان بوشهر است که در این راستا اعتبارات و تسهیلات مورد نیاز سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود.

درویشی با اشاره به تصویب 2 هزار و 52 میلیارد ریال تومان در سفر استانی رئیس جمهور به بوشهر گفت: این اعتبار در 2 سال تخصیص می‌یابد که امسال 835 میلیارد تومان و مابقی به مبلغ 872 میلیارد تومان برای سال آینده پرداخت می‌شود.

وی افزود: امسال  تاکنون از 835 میلیارد تومان 55 درصد آن به مبلغ 445 میلیارد تومان در هشت ماه پرداخت شده است./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج