اخبار ویژه

کد خبر : 250450 تاریخ ثبت : 1398/9/9 17:28:40

کمبود دبیر متخصص یکی از مشکلات آموزش و پرورش بوشهر

کمبود دبیر متخصص یکی از مشکلات آموزش و پرورش بوشهرمعاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر کمبود دبیر متخصص را از جمله تنگناهای بیشتر مناطق آموزشی دانست و گفت: آموزش و پرورش استان کمبودهایی در حوزه نیروی انسانی دارد که این موضوع بر کیفیت آموزش در مدارس استعدادهای درخشان تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش آزادنما؛

حسین درتاج امروز در حاشیه نشست با مدیران مدارس استعدادهای درخشان متوسطه دوم نظری استان با اشاره به برگزاری کارگاه تخصصی تحلیل آموزشی مدارس تیزهوشان اظهار داشت: این کارگاه آموزشی با محوریت استقرار نظام یاددهی-یادگیری و کنکور در مدارس استعدادهای درخشان استان برگزار شد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهرتوانمندسازی نیروی انسانی در موضوع طراحی آموزشی، فنون و مهارت‌های تدریس و راهبردهای آموزشی را بسیار مهم دانست و گفت: بحث نظارت بالینی در موضوعات فوق از جمله برنامه هایی بود که در این کارگاه تشریح شد.

وی با اشاره به تحلیل صورت گرفته در روند موفقیت دانش آموزان در عملکرد تحصیلی آن ها در کنکور و امتحانات نهایی یادآور شد: راهبری هوشمندانه فرایندهای کلاس محور، دقت نظر در کیفیت برتر طراحی آموزشی با اتکا به اصل کتاب درسی و شناسایی استعدادها، آموزش شیوه مطالعه و برنامه ریزی تحصیلی بر محور مشاوره تخصصی در کنار مشاور روحی-روانی موجب توفیق بیشتر این مدارس فراهم می‌شود.

درتاج تصریح کرد: دبیرستان‌های استعدادهای درخشان شهید بهشتی بوشهر، امام خمینی(ره) دشتستان و فرزانگان بوشهر در کسب رتبه زیر هزار در استان به ترتیب بیشترین توفیق را داشته‌اند.
وی با بیان اینکه مدارس استعدادهای درخشان فرزانگان دشتی و فرزانگان بوشهر در میانگین معدل کتبی نهایی بالاتر از میانگین کشور ظاهر شده اند یادآور شد: بیش از 230 دانش آموز تیزهوش استان معدل بالای 17 را کسب کردند و همچنین میانگین کتبی دانش آموزان مدارس سمپاد استان حدود 16.5 بوده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر از تحصیل دو هزار و 150 دانش آموز در دبیرستان‌های استعدادهای درخشان استان خبر داد و خاطرنشان کرد: یک هزار و 112 دانش آموز پسر و یک هزار و 38 دانش آموز دختر در 10 دبیرستان استعدادهای درخشان استان تحصیل می‌کنند.

درتاج، کمبود دبیر متخصص را از جمله تنگناهای بیشتر مناطق آموزشی دانست و افزود: آموزش و پرورش استان کمبودهایی در حوزه نیروی انسانی دارد که این موضوع بر کیفیت آموزش در مدارس استعدادهای درخشان تاثیرگذار خواهد بود./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج