اخبار ویژه

کد خبر : 250445 تاریخ ثبت : 1398/9/9 17:24:54

چه کسانی مجلس را دکوری کردند؟

چه کسانی مجلس را دکوری کردند؟احزاب و نمایندگان اصلاح طلب این روزها یک به یک بیانیه می دهند علیه قصه ی پر غصه ی بنزین تا با این تکنیک خط خود را از دولت جدا کنند.

به گزارش آزادنما؛

در آستانه انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی احزاب و نیروهای جریان اصلاح طلب به تکاپو افتاده اند تا خط خود را از دولت جدا کنند و همچنین حتی با انتقاد از عملکرد مجلس دهم که نیروهای آنها در این مجلس حضور داشتند خود را مانند همیشه در جایگاه منتقد بنشانند؛ این درحالی است که مجموع اقدامات این جریان بود که فضای اقتصادی سیاسی امروز کشور را بوجود آورد و به طور کل دولت روحانی با استراتژی اصلاحات در چند سال اخیر مدیریت اجرایی کشور را در دست داشت. 

احزاب اصلاح طلب این روزها یک به یک بیانیه می دهند علیه قصه ی پر غصه ی بنزین تا با این تکنیک خط خود را از دولت جدا کنند.
 
حالا نمایندگان اصلاح طلبان نیز همین تکنیک سیاسی را به کار می برند. 
 
در همین رابطه، «علی مطهری: نائب رئیس سابق مجلس دهم با بیان اینکه «مجلس شورای اسلامی به دکوری برای کشور تبدیل شده است»، عنوان کرد: «مجلس کارآمد زمانی شکل می‌گیرد که بتواند برای مسائل اساسی کشور تصمیم‌گیری کند، اما الان اینچنین نیست؛ چون مسائل کشور در جای دیگری تصمیم‌گیری می‌شود.» 
 
از سوی دیگر، «پروانه سلحشوری»، نماینده اصلاح طلب مجلس دهم که اقدامات و سخنانش در این مجلس بسیار جنجالی شده است، در توئیتی در همین راستا نوشت: « از وقتی  بنزین گران شده، مردم در تماس‌های مکرر ابراز نگرانی می‌کنند. هموطنان عزیز، مدت‌هاست مجلس در رأس امور نیست. این موضوع در جلسه سران سه قوه تصمیم‌گیری شده. همین یک رکن دموکراسی را نیم‌بند داشتیم که فاتحه آن هم خوانده شد. مجلس بعدی را تعطیل کنید، خودش اقتصاد مقاومتی‌ است.»
 
درحالی نمایندگان اصلاح طلب بیان می کنند که مجلس دکوری است و دیگر در راس امور نیست که بایستی به این سئوال اساسی پاسخ دهند که چه کسانی جز آنها باعث پایین آمدن سطح و کیفیت کار خانه ملت شده است. اصلاح طلبان در چند سال اخیر به طور کلی از دولت حمایت کرده اند و در امور مختلف از جمله برجام و لوایح اف ای تی اف و ...  که برای کشور مشکلاتی ایجاد کرده است، حامی دولت بوده اند اما حالا که بایستی پاسخ اعمال و کارنامه کاری خود را بدهند خود را به کنار کشیده و با بیان جملاتی مانند دکوری بودن مجلس سعی در شانه خالی کردن از مسئولیت و برون سپاری مسئولیت و وظیفه خود دارند. 
 
علی مطهری در این چند سال در جایگاه نائب رئیس در هیئت رئیسه مجلس دهم حضور داشت و بسیاری از جلسات با هدایت و مدیریت وی برگزار شد. پروانه سلحشوری هم در مجلس نطق های مختلفی داشت و بسیاری دفاعیه وی از وزیر ورزش و جوانان که با اصطلاح « آیا این برای شما کافی نیست!» را به یاد دارند. /دانا
اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج