اخبار ویژه

کد خبر : 250426 تاریخ ثبت : 1398/9/7 21:06:40

رئیس کمیته امداد: مستمری مددجویان سال آینده سه تا چهار برابر افزایش می‌یابد

رئیس کمیته امداد: مستمری مددجویان سال آینده سه تا چهار برابر افزایش می‌یابدرئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: با توجه به سیاست‌هایی که داریم پیش بینی می‌شود مستمری مددجویان کمیته امداد سال آینده بین سه تا چهار برابر افزایش یابد.

به گزارش آزادنما؛

سید مرتضی بختیاری صبح امروز در آیین واگذاری 500 واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه نگاه‌های جدیدی به مددجویان تحت پوشش شده است اظهار داشت: در بند ب تبصره 14 قانون بودجه به افرادی که در نوبت تحت پوشش قرار دارند، شرایطی فراهم شده که650 هزار خانواده دیگر بتوانند تحت پوشش کمیته امداد از محل بودجه این تبصره قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه بودجه سال آینده  هیچ وابستگی به نفت ندارد گفت: بودجه سال آینده در حالی بسته می‌شود که به سبب اینکه هیچ وابستگی به نفت ندارد یک موفقیت بزرگ برای جمهوری اسلامی به شمار می‌رود و مشتی محکم بر دهان استکبار جهانی است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور از انعقاد تفاهم نامه مشترک بین کمیته امداد و استانداری بوشهر خبر داد و بیان کرد: بر اساس آن برای ساخت دو هزار واحد مسکونی قرارداد منعقد شده که 500 واحد امروز به مددجویان این نهاد واگذار می‌شود.

بختیاری با بیان اینکه 500  واحد مسکونی دیگر در دهه فجر امسال به مددجویان واگذار می‌شود اظهار داشت: یک هزار واحد  مسکونی مددجویی دیگر از محل این تفاهم نامه در سال آینده آماده تحویل و واگذار می‌شود.

وی با اشاره اینکه در بودجه سال 99 ، نگاه‌های جدیدی برای مددجویان شده گفت: پیش بینی می‌شود مستمری مددجویان درسال آینده بین سه تا چهار برابر افزایش یابد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور افزود:در بند الف تبصره 14 که سال آینده سومین سال خود را طی می‌کند شاهد 4 برابر شدن میزان مستمری‌های مددجویان خواهیم بود به گونه‌ای که در سال آینده برای خانواده‌های پنج نفر به بالا مددجویان کمیته امداد بیش از 750 هزار تومان پیش بینی شده است.

بختیاری عنوان کرد: در رابطه با واحدهای مددجویی تک و دو نفره با رئیس بنیاد مسکن صحبت کرده‌ایم که با استفاده از مدل ساخت منازل مسکونی که توسط بنیاد مسکن ساخته می‌شود، بتوانیم از تسهیلات ساخت مسکن برای این خانواده‌ها استفاده کنیم .

وی با تاکید بر همکاری برای تامین جهیزیه نوعروسان خاطر نشان کردک نیازمند یک هزار فقره جدید جهیزیه برای استان بوشهر هستیم که از رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست می‌شود که در این خصوص نیز توجه خاصی به مانند سال گذشته داشته باشند.

بختیاری با اعلام اینکه کمیته امداد استان بوشهر موفق به جذب کامل تسهیلات 140 میلیارد تومان اشتغال‌زایی برای 2500 نفر شده است، عنوان کرد: کمیته امداد استان بوشهر آماده دریافت تسهیلات جدید از این محل برای اشتغال روستائیان است و در صورت عنایت دولت می‌توانیم اشتغال روستایی بیشتری را در استان بوشهر داشته باشیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور اجرای طرح‌های تولیدی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با توجه به این که از طریق پنل‌های خورشیدی می‌توان اشتغال‌زایی کرد امسال به دنبال این هستیم که زمینه ارائه خدمات ویژه برای راه‌اندازی یک‌هزار پنل خورشیدی در استان بوشهر فراهم شود./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج