اخبار ویژه

کد خبر : 250390 تاریخ ثبت : 1398/9/6 10:55:38

اولین دربی تاریخ فوتبال استان بوشهر در لیگ برتر/ «شاهین» و «پارس» هر دو به دنبال فرار از بحران

اولین دربی تاریخ فوتبال استان بوشهر در لیگ برتر/ «شاهین» و «پارس» هر دو به دنبال فرار از بحراناز هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشورمان، تیم‌های شاهین شهرداری بوشهر و پارس جنوبی جم به مصاف هم می‌روند که اولین دربی تاریخ فوتبال استان بوشهر در لیگ برتر محسوب می‌شود.

به گزارش آزادنما؛

لیگ نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه کشور برای اولین بار دو تیم را از استان بوشهر در خود می‌بیند. پارس جنوبی که از شهر کوچک جم خود را به سطح اول فوتبال کشور رسانده بود و شاهین شهرداری بوشهر که بعد از سال‌ها ناکامی برای صعود از لیگ یک، بالاخره جواز حضور در لیگ برتر را کسب کرد.

اولین دربی تاریخ فوتبال استان بوشهر در لیگ برتر

این دو تیم حالا از هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر قرار است به مصاف هم روند. استان بوشهر اولین دربی تاریخ فوتبال خود در رقابت‌های لیگ برتر را تجربه خواهد کرد و حال و هوای بندر بوشهر در کنار آب‌های خلیج همیشه فارس، این روزها فوتبالی است.

اولین دربی تاریخ فوتبال استان بوشهر با ناکامی نمایندگان استان در لیگ برتر همراه شده است. شاهینی‌ها با ۳ امتیاز از یازده بازی گذشته خود تیم ۱۶ و قعرنشین لیگ برتر هستند و پارسی‌ها با یک بازی کمتر و با کسب ۸ امتیاز از ۱۰ مسابقه در جایگاه ۱۴ ایستاده است.

شاهین شهرداری و پارس جنوبی؛ تلاش دو تیم برای فرار از بحران

اما قطعا دربی بوشهر بسیار هیجان‌انگیز و جذاب خواهد بود. دو تیم به دنبال برد هستند تا وضعیت خود در جدول لیگ برتر را بهبود ببخشند و پارس جنوبی و شاهین شهرداری بوشهر برای هر سه امتیاز پا به زمین مسابقه خواهند گذاشت. آن‌ها می‌دانند که شکست در این مسابقه یعنی تداوم ناکامی و اگر این شرایط ادامه پیدا کند احتمال دارد یکی از نمایندگان استان به لیگ آزادگان برگردد.

شاهین شهرداری بوشهر که از مسابقه گذشته سرمربی کروات خود را روی نیمکت داشت، توانست در البرز برابر سایپا که این روزها شرایط آماده‌ای دارد به تساوی برسد و یک امتیاز کسب کند و بوشهری‌ها امیدوارند با میشوکرستیچویچ روزهای تلخ گذشته را فراموش کنند و به آینده امیدوار باشند. اولین پیروزی شاهین در لیگ نوزدهم اگر برابر پارس جنوبی باشد قطعا برای هواداران لذت دوچندان خواهد داشت.

عملکرد ضعیف شاهین شهرداری بوشهر در لیگ برتر

بوشهری‌ها با ۵ گل‌زده یکی از ضعیف‌ترین خط حمله‌های لیگ برتر را دارند و با ۲۲ گل‌خورده ضعیف‌ترین خط دفاعی لیگ برتر را عهده‌دار هستند و اگر می‌خواهند با سرمربی خارجی خود به روزهای خوبی برسند باید فکری اساسی به حال دفاع و خط حمله تیم کنند. البته میشوکرستیچویچ نیز در ابتدای ورود به بوشهر تاکید کرده بازیکنان مدنظرش باید جذب شوند تا شاهین از این شرایط بحرانی خارج شود.

پارس جنوبی و مشکلات مالی‌ای که قرار نیست تمام شود

تیم فوتبال پارس جنوبی جم نیز که از سه فصل قبل در لیگ برتر حضور دارد امسال تا به اینجای فصل عملکرد خوبی نداشته است. جمی‌ها که در فصل اول حضور در لیگ برتر رتبه ۵ جدول را با مهدی تارتار کسب کرده‌اند، امسال با فراز کمالوند از جام حذفی حذف شده‌اند و در لیگ برتر نیز در رتبه ۱۴ ایستاده‌اند.

جمی‌ها امسال مشکلات مالی فراوانی داشته‌اند که روی نتایج این تیم تاثیر زیادی گذاشته است. مدیریت باشگاه با مدیرعامل موقت که حدود ۳ ماه است و سرپرستی تیم که به صورت موقت فعالیت می‌کند نیز سبب شده تا وضعیت باشگاه شرایط مطلوبی نداشته باشد.

این روزها یکی از اساسی‌ترین مشکلات این تیم، مشکلات مالی است که حتی هزینه خرید بلیط هواپیما و هتلی برای محل اسکان نیز گفته می‌شود یکی از اعضای کادرفنی طی هفته‌های گذشته پرداخت می‌کرده است. تداوم این شرایط قطعا به ضرر نماینده فوتبال استان بوشهر است و در ادامه می‌تواند شرایط را سخت‌تر هم کند.

پارس جنوبی نیز همچون شاهین شهرداری بوشهر عملکرد خوبی در خط حمله نداشته است و فقط ۷ گل طی بازی‌های گذشته به ثمر رسانده‌اند. جمی‌ها با ۱۱ گل‌خورده عملکرد بهتری در خط دفاعی داشته‌اند و باید دید در دربی استان بوشهر کدام یک از تیم‌ها می‌تواند از موقعیت‌ها استفاده کند و به پیروزی برسد.

دربی تماشایی در انتظار هواداران استان

اولین دیدار خانگی شاهین شهرداری بوشهر با حضور سرمربی کروات خود آن هم در دربی فوتبال استان بوشهر و شرایط هر دو تیم در انتهای جدول سبب می‌شوند تا شاگردان میشوکرستیچویچ و فراز کمالوند با تمام توان برای کسب هر سه امتیاز پا به زمین مسابقه بگذارند و هواداران نیز اولین دربی استان بوشهر را به لذت و دیدنی، تماشا کنند.

به گزارش فارس، شاهین شهرداری بوشهر و پارس جنوبی جم روز جمعه ۸ آذرماه از ساعت ۱۶:۳۰ به مصاف هم می‌روند که حمید حاج‌ملک با همراهی عسگر محمدی و حمید نادری و با نظارت حسین نجاتی این دیدار که در ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر برگزار می‌شود را قضاوت می‌کند.

گزارش: رضا رئیسی

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج