اخبار ویژه

کد خبر : 250366 تاریخ ثبت : 1398/9/5 11:53:40

خدمات بی‌منت بسیج؛ از مناطق سیل‌زده خوزستان تا روستاهای محروم «جم»

خدمات بی‌منت بسیج؛ از مناطق سیل‌زده خوزستان تا روستاهای محروم «جم»گروه جهادی شهید حججی حوزه علی‌ابن‌ابیطالب(ع) شهرستان جم طی دو سال اخیر بیش از ۱۰۰ فعالیت جهادی در روستاهای محروم انجام داده و در سیل استان خوزستان در کنار مردم این منطقه بوده است و به آن‌ها خدمات ارائه داده است.

به گزارش آزادنما؛

گروه‌های جهادی فراوانی در استان بوشهر در حال فعالیت هستند که این گروه‌ها در راستای محرومیت‌زدایی به بازسازی و نوسازی منازل افراد مستضعف اقدام می‌کنند. به مناسبت هفته بسیج، گفت‌وگویی را با مسؤول یکی از گروه‌های جهادی شهرستان جم انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

فارس: خودتان را معرفی کنید؟

حاتمی: علیرضا حاتمی هستم از جوانان بسیجی و جهادی شهرستان جم که مسؤول گروه جهادی شهید حججی حوزه علی‌ابن‌ابیطالب(ع) این شهرستان هستم و بسیار خوشحالم که به عنوان یک بسیجی می‌توانم به مردم و به خصوص قشر ضعیف جامعه کمک کنم.

انجام بیش از ۱۰۰ برنامه جهادی در دو سال

فارس: فعالیت گروه جهادی از کی آغاز شد؟

حاتمی: در دوران نوجوانی و جوانی علاقه زیادی به کارهای جهادی داشتم و همیشه یکی از اعضای گروه‌های جهادی شهرستان بودم. حدود دو سال قبل با جمعی از جوانان و دوستان تصمیم گرفتیم تا گروهی جهادی را تشکیل بدهیم و این کار را انجام دادیم و در آن زمان با توجه به شهادت شهید حججی، تصمیم همه دوستان این بود که نام گروه جهادی‌مان نیز نام این شهید بزرگوار باشد.

فارس: گروه شهید حججی جم تاکنون چه اقداماتی انجام داده است؟

حاتمی: طی دو سال اخیر بیش از 100 فعالیت و اقدام جهادی داشته‌ایم و اکثر فعالیت این گروه جهادی نیز در روستاهای محروم و کمتر برخوردار شهرستان بوده است و بیشتر فعالیت‌ها در حوزه ساخت‌وساز منازل برای نیازمندان و مستضعفان بوده که همچنان این راه را با قدرت ادامه می‌دهیم.

نگاهی به اقدامات گروه جهادی شهید حججی جم

فارس: دیگر چه اقداماتی انجام می‌دهید؟

حاتمی: هدف اصلی ما در راستای محرومیت‌زدایی و بازسازی و نوسازی منازل افراد مستضعف و نیازمندان است اما در کنار آن کارهای رنگ‌آمیزی مدارس روستایی، برق‌کشی ساختمان‌ها و کاشت گل و درختان و ایجاد فضای سبز در کنار زمین‌های ورزشی نیز از دیگر اقداماتی است که گروه جهادی شهید حججی جم انجام می‌دهد.

فارس: از اقدام این کارها چه حسی دارید؟

حاتمی: اینکه مخلصانه و در راه رضای خداوند برای مردم و به خصوص نیازمندان گام بر می‌داریم تا شرایط زندگی آن‌ها نیز سر و سامان یابد و مشکلات‌شان رفع شود برای ما خوشحالی به ارمغان دارد و همه کسانی که در گروه‌های جهادی هستند بعد از پایان کار بسیار شاد هستند زیرا در حد توان شادی را به مردم نیازمند و محروم هدیه داده‌اند.

حضور پر رنگ نوجوانان و جوانان در اردوهای جهادی

فارس: گروه جهادی شما را چه کسانی تشکیل می‌دهند؟

حاتمی: گروه جهادی ما را اکثرا جوانان و نوجوانان بسیجی تشکیل می‌دهند که بدون هیچ چشم‌داشتی برای کمک به مردم و نیازمندان لباس جهادی بر تن می‌کنند و ساعت‌ها در گرما و سرما برای خدمت به مردم تلاش می‌کنند و عرق می‌ریزند. در خیلی از مواقع اکثر دانش‌آموزان و دانشجویان نیز با ما در اردوهای جهادی که در روستاهای محروم برگزار می‌شود همراه می‌شوند و آن‌ها نیز به مردم خود خدمت می‌کنند تا مشکلات آن‌ها رفع شود.

فارس: برخورد مردم با گروه‌های جهادی چگونه است؟

حاتمی: مردم و اهالی در هر روستایی که می‌رویم با دیدن لباس‌های‌مان به استقبال‌مان می‌آیند و در حین فعالیت نیز بارها از ما پذیرایی می‌کنند. مردم روستاها بسیار خون‌گرم هستند و در زمانی که گروه جهادی مشغول فعالیت است سعی می‌کنند تا آن‌ها نیز با کمک‌های خود در این کار خیر ما را همراهی کنند تا مشکلات همسایه خود و اهالی آن مناطق نیز رفع شود.

مسؤولان به فکر روستاهای محروم باشند

فارس: چه صحبتی با مسؤولان دارید؟

حاتمی: متاسفانه برخی روستاهای شهرستان جم در بخش مرکزی و بخش ریز از خیلی از امکانات اولیه محروم هستند و شرایط زندگی برای اهالی از جمله روستای سرچشمه بسیار سخت و دشوار است. مسؤولان باید توجه بیشتری به مناطق محروم کنند و مشکلات مردم را حل کنند. گروه‌های جهادی آمادگی دارند در این راه در کنار مسؤولان باشند تا مردم روستاهای محروم شرایط مطلوب‌تری برای زندگی داشته باشند.

فارس: بهترین خاطره از اردوی گروه‌های جهادی؟

حاتمی: اردوهای جهادی پر از خاطرات شیرین است و همین که می‌توانیم مردم را شاد کنیم بزرگ‌ترین لذتی است که بعد از پایان این اردوی جهادی نصیب‌مان می‌شود و ما را تقویت می‌کند تا اردوی بعدی با انگیزه‌تر از گذشته به مردم خدمت کنیم. به نظرم بهترین خاطره همین دیدن شادی مردم محروم است.

حضور در مناطق سیل‌زده خوزستان و ارائه خدمات به مردم

فارس: به مناطق سیل‌زده هم اعزام شده‌اید؟

حاتمی: در سیل استان خوزستان، به مدت یک هفته در منطقه چم‌خزام حضور داشتیم و برای مقابله با سیل و ایجاد سیل‌بند در اطراف این منطقه تلاش کرده‌ایم. شرایط سیل استان خوزستان به گونه‌ای بود که شبانه روزی در حال فعالیت بودیم و خدا رو شکر در آن منطقه با تلاش نیروهای بسیجی و مردم، مشکلات زیادی به وجود نیامد.

سیل خسارت های فراوانی را به استان خوزستان وارد کرده بود در راه برگشت از اهواز واقعا تصاویری دل‌خراش مشاهده می‌کردم ولی همین اتحاد و همدلی مردم استان خوزستان و کمک‌های مردم ایران در شهرهای مختلف و حضور مردم و نیروهای امدادی و بسیجی و جهادگران استان‌های مختلف در خوزستان سبب شده بود تا مردم سیل‌زده مشکلات‌شان را فراموش کنند و انصافا مردم ایران و نیروهای خدماتی و درمانی و امدادی و بسیجی همه پای کار آمدند تا شرایط این مناطق رو به بهبود رود و سیل بیشتر مردم خوزستان را اذیت نکند.

 

فارس: سخن پایانی؟

حاتمی: از همه مردم و خیران می خواهم تا با کمک های خود سبب شوند تا مشکلات نیازمندان رفع شود و از مسؤولان و مدیران دستگاه های اجرایی نیز می خواهیم تا تلاش کنند و مشکلات روستاهای محروم را رفع کنند.

گفت‌وگو:رضا رئیسی/فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج