اخبار ویژه

کد خبر : 250354 تاریخ ثبت : 1398/9/5 08:49:46

بصیرت بوشهری ها و اغتشاشگرانی که ناکام شدند

بصیرت بوشهری ها و اغتشاشگرانی که ناکام شدنددر پی اتفاقات اخیر در سطح کشور، بوشهر یکی از استان‌هایی بود که خیلی سریع به آرامش رسید و مردم با بصیرت استان اشرار را ناکام گذاشتند.

به گزارش آزادنما؛

به دنبال اصلاح قیمت بنزین در کشور، برخی اعتراض‌ها در سطح کشور انجام شد و تعدادی از مردم در خیابان‌ها تجمع کردند و در استان بوشهر نیز شاهد اعتراض‌هایی در این زمینه بودیم.

در ابتدا برخی از شهروندان خودروهای خود را وسط خیابان خاموش و به نشانه اعتراض برخی از مسیرها را مسدود کردند و برخی نیز در مقابل برخی ادارات از جمله استانداری بوشهر تجمع کردند.

اما این اتفاقات به اینجا ختم نشد و برخی از اغتشاشگران و مخلان امنیت در بین صفوف مردم حضور یافتند و علاوه بر سر دادن شعارهای هنجارشکنانه دست به اقدامات مخربانه‌ای زدند.

هر چند سطح تخریب‌ها در استان بوشهر از سایر نقاط کشور کمتر بود ولی در بوشهر هم در برخی نقاط شهر به بانک‌ها حمله شد و برخی از نقاط را آتش زدند و برخی از اماکن دولتی و عمومی مورد تعرض قرار گرفت.

البته پس از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی و دعوت مردم به آرامش و تاکید بر لزوم نظارت بر بازار برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها، مردم صف خود را از اخلال‌گران و اغتشاش‌گران و اشرار جدا کردند.

در برخی از شهرهای استان نیز این اعتراضات ادامه داشت ولی در مجموع استان بوشهر خیلی زود به آرامش رسید و اغتشاش‌گران نیز فضا را برای ایجاد اخلال در نظم و امنیت استان تنگ دیدند.

بوشهری‌ها زود حساب خود را از اغتشاش‌گران جدا کردند

استاندار بوشهر در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: متاسفانه در روزهای پس از اصلاح قیمت بنزین شاهد اعتراض‌ها و برخی تخریب‌ها بودیم که ضربه‌هایی را به اماکن عمومی و خصوصی و برخی فروشگاه‌ها وارد کرد.

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه مردم استان بوشهر خیلی سریع حساب خود را از اغتشاش‌گران جدا کردند ادامه داد: مردم با حضور در یک راهپیمایی عظیم، اغتشاش‌ها را محکوم کردند و در مقابل مخلان امنیت ایستادند.

خسارت به بانک‌ها و برخی فروشگاه‌ها

استاندار بوشهر با اشاره به پییشتازی مردم استان بوشهر در در جدا کردن صف خود از اغتشاش‌گران تصریح کرد: دشمن تلاش داشت تا در این فضا بهره‌برداری‌های بسیار زیادی داشته باشد ولی با هوشیاری مردم ناکام ماندند.

گراوند حضور بموقع مردم در محکوم کردن اغتشاش‌گران را عاملی مهم در ایجاد امنیت و آرامش دانست و افزود: این مقطع را با همدلی خوب بین مردم، مسئولان، دستگاه‎های انتظامی، قضایی و امنیتی پشت سر گذاشتیم.

وی به تخریب‌ بانک‌های دولتی و برخی از فروشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: مخلان امنیت به فروشگاه‌هایی خسارت وارد کردند که هیچ گناهی در این قضایا نداشتند.

دستگیری تعداد از اغتشاشگران در استان بوشهر

فرمانده انتظامی استان بوشهر نیز با اشاره به دستگیری تعدادی از اغتشاشگران در روزهای گذشته اظهار داشت: با همکاری نیروهای امنیتی تعدادی از عوامل اغتشاشگر را در همان لحظات اولیه دستگیر شدند.

با همکاری نیروهای امنیتی تعدادی از عوامل اغتشاش‌گر را در همان لحظات اولیه دستگیر شدندسردار خلیل واعظی با بیان اینکه تعدادی دیگر از اغتشاش‌گران شناسایی شده‌اند و دستگیری آنها در حال اقدام است تصریح کرد: اولویت پلیس برقراری نظم و امنیت و حفظ جان مردم و اموال عمومی است.

وی با بیان اینکه پلیس با افرادی که ناقض امنیت بوده و بیت‌المال و اموال شهروندان را تخریب کنند، قاطعانه برخورد می‌کند ادامه داد: خط قرمز نیروی انتظامی امنیت مردم و حفاظت از اموال عمومی و مردمی است.

امنیت در زمان کوتاهی به استان بوشهر بازگشت

فرمانده انتظامی استان بوشهر تاکید کرد: صف مردم عزیز از صف معدود افرادی که به دنبال اخلال و بی نظمی هستند، جدا است و با درایت خود اجازه سوء استفاده به اغتشاشگران نخواهند داد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با تدبیر و همت نیروهای انتظامی و امنیتی و بصیرت مردم ولایتمدار استان، در مدت زمان کوتاهی آرامش و امنیت به سطح شهرهای استان بازگشته است./مهر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج