اخبار ویژه

کد خبر : 250347 تاریخ ثبت : 1398/9/5 08:44:22

«غفلت و انحراف»، دو روش غرب برای نابودی جریان مطالبه‌گری

«غفلت و انحراف»، دو روش غرب برای نابودی جریان مطالبه‌گریمعاون خبر خبرگزاری فارس با بیان اینکه امروز غرب از دو روش غفلت و انحراف سعی دارد جریان مطالبه‌گری را نابود کند، گفت: متأسفانه برخی از افراد به اسم عدالت‌خواهی و مطالبه گری ناآگاهانه مسبب انحراف در عدالت‌خواهی می‌شوند.

به گزارش آزادنما؛

محسن مهدیان ظهر امروز در همایش مطالبه گری، بایدها و نبایدها به مناسبت هفته بسیج اظهار داشت: اگر مردم مطالبه گر باشند، آن‌وقت امید به اصلاح در جامعه زیاد می‌شود.

معاون خبر خبرگزاری فارس با بیان اینکه امروز غرب از دو روش غفلت و انحراف سعی دارد جریان مطالبه گری را نابود کند، گفت: متأسفانه برخی از افراد به اسم عدالت‌خواهی و مطالبه گری ناآگاهانه مسبب انحراف در عدالت‌خواهی می‌شوند.

وی افزود: اگر امروز مردم به خاطر بنزین به خیابان‌ها می‌ریزند، به این دلیل است که مسؤولان به‌موقع پاسخگو نیستند، اگر قبل از گرانی بنزین، این موضوع را در رسانه ملی مطرح می‌کردند، مردم اقناع می‌شدند و شاهد چنین اغتشاشاتی در برخی شهرها نبودیم.

این روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای به بی‌اخلاقی برخی در حوزه عدالت‌خواهی اشاره و اظهار کرد: برخی در مسائل خصوصی مردم و به اسم فساد ایجاد هیاهو کنید و آبروی افراد را به اسم عدالت‌خواهی از بین ببرید.

وی با بیان اینکه عدالت‌خواهی فانتزی، نوعی مطالبه است که مشکلات اصلی دیده نمی‌شود و مشکلات کوچک‌تر دیده می‌شود گفت: برخی به دنبال هیجانی کردن  و سلفی گرفتن با فساد هستند و برای این کار اغلب سلبریتی‌ها را در نظر دارند در حالی که مشکلات و فسادهای بالاتری در همان موضوع وجود دارد اما چون هیجانی نیست، به ریشه فساد نمی‌پردازند.

مهدیان ادامه داد: عدالت‌خواهی خیالی به معنای آرمان‌خواهی محض است، اگر عدالت‌خواهانی باشند که صبور نباشند و انتظار داشته باشند که یک‌شبه مشکلات حل شود، دچار انحراف می‌شوند.

معاون خبر خبرگزاری فارس گفت: برخی عدالت‌خواهی رابین‌هودی دارند و همیشه فریاد فساد داشته و احساس می‌کنند به‌ غیر از خودشان هیچ‌ یک از مردم و مسؤولان پیگیر فساد نیستند، در حالیکه موضوعات مهم‌تری وجود دارد که به خاطر هیجانی نبودن فساد، به این موضوعات ورود نمی‌کنند.

وی  حضور جریان افراد مطالبه گر را در میان مردم از مهم‌ترین اقدامات عدالت‌خواهان دانست و گفت: جریان عدالت‌خواهی آن موقع موفق است که وقتی اقدامی انجام شد، دیگران هم به حمایت از آن برخیزند و جریان عظیمی را به همراه مردم به راه بیندازند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج