اخبار ویژه

کد خبر : 250345 تاریخ ثبت : 1398/9/5 08:31:30

راه‌اندازی پنجمین مرکز پلیس فتای استان بوشهر در عسلویه

راه‌اندازی پنجمین مرکز پلیس فتای استان بوشهر در عسلویهپنجمین مرکز پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) استان بوشهر در شهرستان عسلویه راه‌اندازی شد.

به گزارش آزادنما؛

سرهنگ پیمان فتاحی در آیین افتتاح مرکز پلیس فتا در این  شهرستان، اظهار داشت: یکی از اهداف و اولویت‌های نیروی انتظامی، ارتقاء هوشمندی پلیس از نظر دانش و علم تخصصی مرتبط و  استفاده از تجهیزات به‌روز است.

فرمانده انتظامی شهرستان عسلویه اضافه کرد: ایجاد پلیس فتا در این شهرستان در راستای برقراری امنیت بیشتر در فضای مجازی برای شهروندان و پیشگیری از آسیب‌ها و تهدیدات این بستر و پی‌جویی تخصصی پرونده‌های جرایم سایبری تشکیل شده در این حوزه استحفاظی است.

وی گفت: با توجه به افزایش استفاده کاربران شهرستان از فضای مجازی در اکثر فعالیت‌های روزمره و جاری خود، تهدیدات و آسیب‌های این حوزه بیشتر از پیش نمایان گردیده و شاهد شکل‌گیری انواع جرایم سایبری در این شهرستان بوده‌ایم که آمار پرونده‌های تشکیل‌شده در این خصوص، روندی افزایشی همچون اکثر شهرستان‌های استان و حتی کشور را مشخص نمود.

فتاحی بیان کرد: استقرار پلیس فتا در سطح شهرستان به‌عنوان پلیس تخصصی و محوری حوزه فضای مجازی در نیروی انتظامی که از مطالبات مردمی در سال‌های اخیر نیز بوده پس از هماهنگی با سردار فرمانده انتظامی استان در اولویت برنامه‌های این فرماندهی قرار گرفته و با همکاری پلیس فتا استان این موضوع، اجرایی شده است .

 وی عنوان کرد: با افتتاح پلیس فتا در شهرستان و تقویت و تجهیز این پلیس، از این‌پس پی‌جویی پرونده‌های جرایم سایبری به صورت تخصصی در همین شهرستان صورت می‌گیرد و با همکاری سازمان‌ها و ادارات مرتبط، اقدامات مطلوبی در جهت افزایش آگاهی عمومی هم‌شهریان با تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی، برنامه‌ریزی و عملیاتی خواهد شد.

 عبدالنبی یوسفی فرماندار و رئیس شورای تأمین شهرستان عسلویه نیز در این مراسم بیان داشت: افتتاح پلیس فتا در این شهرستان که با حمایت‌های سردار فرمانده انتظامی استان، محقق شد، یکی از اولویت‌ها و نیازهای ضروری حفظ امنیت شهرستان بوده و همیشه در مطالبات مردم و مسؤولین در مقوله موارد امنیتی و انتظامی قرار داشته است و قطعاً با شروع فعالیت این پلیس تخصصی و همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف مستقر در شهرستان، شاهد خدمت‌رسانی ایمن در فضای مجازی به مردم شهرستان خواهیم بود.

وی ضمن اعلام حمایت و پشتیبانی خود در جهت تجهیز پلیس فتا شهرستان عسلویه، از همه مدیران و مسؤولین شهرستانی درخواست کرد که همکاری و تعامل لازم را در این خصوص مدنظر قرار دهند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج