اخبار ویژه

کد خبر : 250330 تاریخ ثبت : 1398/9/3 18:29:41

یادواره ۲۲ شهید زن استان بوشهر برگزار شد

یادواره ۲۲ شهید زن استان بوشهر برگزار شدهمزمان با هفته بسیج یادواره ۲۲ شهید زن استان بوشهر با حضور مسئولان و قشرهای مختلف مردم برگزار و از خانواده این شهیدان تجلیل شد.

به گزارش آزادنما؛

فرمانده سپاه شهرستان بوشهر  ظهر امروز در یادواره 23 شهید زن استان بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام، زنده نگه داشتن نام ایثارگران و شهدا را امری مهم و ضروری دانست و اظهار داشت: باید رشات‌های شهیدان به نسل‌های آینده معرفی و انتقال داده شود.

سرهنگ غلامرضا شهابی، امنیت ایران اسلامی را مدیون رشادت‌های شهدا دانست و تصریح کرد: شهدا و رزمندگان در عرصه‌های گوناگون جامعه اسلامی به ویژه 8 سال دفاع مقدس نقش آفرینی کردند.

وی با بیان اینکه در 8 سال دفاع مقدس زنان و مردان دفاع کردند گفت: ملت عزیز ما در برهه‌ای از تاریخ مصادف با دوران دفاع مقدس شد که همه  ما می‌دانیم در زمان جنگ زنان همچون مردان از مرز و بوم دفاع کردند.

فرمانده بسیج سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر با اشاره به رشادت‌های زنان در هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: بانوان دلیر ایران اسلامی علاوه بر پشتیبانی‌های که در پشت جبهه‌ها داشتند در خط مقدم نیز رودر رو با دشمن ایستادگی می‌کردند که در سایر ملت‌ها کمتر شاهد همچنین رشادت‌هایی هستیم.

سرهنگ شهابی با اشاره به نقش مهم بسیجیان در عرصه‌های مختلف خاطر نشان کرد: بخش عظیمی از رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس  بسیجیان بودند که درصد قابل توجهی از آنان را نیز بانوان تشکیل می‌دادند  و امروز نیز در دفاع از کشور مرد و زن ملاک نیست همه تا پای جان ایستادگی می‌کنند.

بانوبی بسیجی خانم هندی‌زاده در جمع خانواده شهداء گفت: از زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید حفاظت از آن نیز برعهده خود مردم گذاشته شد و چند ماهی از پیروزی انقلاب اسلامی نگذشته بود که فرمان تشکیل بسیج مستضعفین توسط امام راحل صادر شد و بوشهر نیز همانند سایر شهرها در همان اوایل اقدام به تشکیل بسیج کرد.

هندی‌زاده با اشاره به نقش زنان در زمان جنگ خاطر نشان کرد: مهمترین نقشی که می‌توان به آن اشاره کرد مهیا ساختن و حفظ کانون خانواده در آن زمان بود که مردان آنها به مدت هشت سال در میدان نبرد حضور داشتند و آنها به تنهایی از کانون خانواده حراست می‌کردند.

بانوی بسیجی هندی‌زاده افزود: ملت ما خواستار جنگ نبود و این جنگ را بر ما تحمیل کردند که به حمدالله نشان دادیم در دفاع از کشور مرد و زن ملاک نیست همه تا پای جان ایستادگی می‌کنیم.

در ادامه برنامه ازخانواده شهداء زن استان بوشهر تقدیر به عمل آمد./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج