اخبار ویژه

کد خبر : 250321 تاریخ ثبت : 1398/9/3 18:23:54

امسال تولید 1500 تن ماهی پرورشی در بوشهر پیش‌بینی شده است

امسال تولید 1500 تن ماهی پرورشی در بوشهر پیش‌بینی شده استمدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: امسال تولید هزار و 500 تن ماهی سی‌باس پرورشی در استان بوشهر پیش‌بینی شده است.

به گزارش آزادنما؛

عباسعلی زنده‌بودی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: یکی از مهم ترین ظرفیت های استان بوشهر در حوزه پرورش آبزیان است که در این زمینه طرح‌های مهمی در عرصه پرورش ماهی، میگو، جلبک‌های دریایی و پرورش آرتمیا تدوین و عملیاتی شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر، با اشاره به احداث بزرگترین شهرک شیلاتی کشور در استان، بیان داشت: از مجموع تولید 200 هزار تن ماهی پرورشی در قفس که در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده، سهم استان بوشهر 50 هزار تن است.

وی با اعلام اینکه امسال تولید هزار و 500 تن ماهی سی‌باس پرورشی در استان بوشهر پیش‌بینی شده است، ادامه داد: در استان بوشهر هزار میلیارد ریال در پروژه پرورش ماهی در قفس سرمایه‌گذاری شده است که پروژه ماهی در قفس پروتئین گستر با ظرفیت اسمی پنج هزار تن، آرام صید دوهزار تن در هر دوره و طرح پرورش ماهی در قفس دیلم با هزار تن ظرفیت و ۱۰۵ هزار قطعه ذخیره‌سازی امسال در استان وارد مدار تولیدشده است.

زنده بودی با اشاره به اینکه امسال تاکنون ۵۸۰ هزار قطعه بچه ماهی سی‌باس در طرح‌های پرورش ماهی در قفس ذخیره‌سازی شده است، گفت: ایجاد کارخانه‌های فرآوری ماهی در مناطق ساحلی استان بوشهر مورد توجه قرار دارد.

وی یادآور شد: تاکنون ۴۲ مجوز پرورش ماهی با ظرفیت ۴۶ هزار تن  و۳۶ هزار تن پروانه تأسیس و ۱۳ هزار تن پروانه بهره‌برداری ماهی در قفس در استان بوشهر صادر شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر عنوان کرد: امسال پنج هزار و ۱۲۸ هکتار اراضی ساحلی به پرورش میگو اختصاص‌یافته است که برداشت میگو از اواخر مهرماه آغازشده و تاکنون در سطح چهار هزار و ۷۸۰ هکتار میگو برداشت‌ شده است.

وی افزود: از سه هزار و ۸۰۰ استخر ساحلی پرورشی در سایت‌های ۱۰ گانه استان بوشهر ۲۰ هزار و ۱۰۰ تن میگوی پرورشی تولیدشده است./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج