اخبار ویژه

کد خبر : 250320 تاریخ ثبت : 1398/9/3 18:22:29

سلفی گرفتن خلبان علت اصلی سقوط جنگنده آمریکایی!

سلفی گرفتن خلبان علت اصلی سقوط جنگنده آمریکایی!نیروی دریایی آمریکا علت حادثه سقوط هواپیمای جنگنده این کشور بر فراز ژاپن را سلفی گرفتن خلبان آن اعلام کرد.

به گزارش آزادنما؛

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک عربی، در ۶ ژانویه سال ۲۰۱۸ دو هواپیمای جنگنده آمریکایی بر فراز ژاپن به هم برخورد کردند. علت این فاجعه تا به امروز فاش نشده بود و صرفا اطلاعات آن در اختیار نیروی دریایی آمریکا قرار داشت.

حادثه پس از آن رخ داد که جنگنده اف/ای-۱۸ در جریان سوختگیری در آسمان روی هواپیما کی سی-۱۳۰ سقوط کرد. در این حادثه هوایی خلبان جنگنده و پنج خدمه هواپیمای حامل سوخت کشته شدند.

پس از این حادثه تحقیقات درباره علت آن آغاز شد تا اینکه سایت «کوریر» علت این حادثه را منتشر کرد. بر اساس تحقیقات، مشخص شد در زمان برخورد، خلبان جنگنده با کتابی در دست مشغول فیلمبرداری از خود با تلفن همراه بوده و خلبان دوم هواپیمای سوخت با روشن کردن دوربین گوشی همراه در حال شانه زدن سبیل هایش بوده است.

این سایت همچنین تأیید کرده که آزمایشات انجام شده روی خلبان متوفی و همکار او نشان می‌دهد که خلبانان تحت تأثیر مواد مخدر بوده اند. این دلایل باعث شد از انتشار علت این حادثه تاکنون جلوگیری شود.

فرماندهی نیروی دریایی آمریکا بعدا گزارش داد که رفتار‌های غیرحرفه‌ای و نقض ایمنی در این اسکادران امری عادی شده که نتیجه این اظهارات اخراج فرمانده اسکادران و مسئول ایمنی حمل و نقل هوایی بود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج