اخبار ویژه

کد خبر : 250246 تاریخ ثبت : 1398/8/29 11:08:09

مجمع پارلمانی زنان بوشهر تشکیل می‌شود

مجمع پارلمانی زنان بوشهر تشکیل می‌شودمدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: مجمع پارلمانی زنان استان بوشهر با ترکیب اعضایی از مجمع مشورتی شهرستان‌های استان، تمرین دیپلماسی و افزایش مشارکت سیاسی زنان برای کسب جایگاه‌های بیشتری از نهادهای قانون‌گذاری و مجریه است.

به گزارش آزادنما؛مریم آذرشب در نشست هم‌اندیشی مشاوران بانوان فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با اشاره به نقش مهم بانوان در توسعه همه جانبه اظهار داشت: در این راستا در قانون اساسی و سند چشم‌انداز  1404 برنامه ششم توسعه بر مشارکت همه جانبه بانوان در توسعه متوازن تاکید شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر، با تاکید بر تشکیل مجمع مشورتی بانوان استان بوشهر گفت: بر اساس ماده 31 سند چشم‌انداز برنامه ششم توسعه، تقویت ساختار حوزه بانوان و خانواده با رویکرد تحقق عدالت جنسیتی در سیاست‌ها و برنامه‌ها باید محقق شود.

وی با اشاره به حوزه گسترده ماموریت‌های زنان و خانواده و نقش آفرینی آنان در سایر موقعیت‌ها خاطرنشان کرد: در این زمینه بر اساس موقعیت‌های اثرگذار زنان و کارگروه‌های تخصصی با ایجاد الگوی مجمع مشورتی بانوان درصدد بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت و توانمندی بالای زنان استان بوشهر در مسیر تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی هستیم.

آذرشب بیان کرد: تحقق این مهم تجربه‌ای مدرن و اجتماعی برای حضور هدفمند بانوان در عرصه‌های اجتماعی و افزایش مشارکت زنان در فرایند تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در راستای برنامه‌های توسعه‌ای است.

وی، با اشاره به نقش مهم  پارلمان مشورتی بانوان در توسعه تصریح کرد: پارلمان مشورتی بانوان استان بوشهر الگو و اقدام مهمی برای اجماع مسؤولانه، کارشناسانه و نزدیک به واقعیت جامعه پیرامونی در سطوح مختلف برای رسیدن به راه حل‌ها و راهکارهای عملیات محور  مسائل و مشکلات حوزه زنان و خانواده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر بیان کرد: مجمع پارلمانی زنان استان بوشهر با ترکیب اعضایی از مجمع مشورتی شهرستان‌های استان، تمرین دیپلماسی و افزایش مشارکت سیاسی زنان برای کسب جایگاه‌های بیشتری از نهادهای قانون‌گذاری و مجریه است./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج