اخبار ویژه

کد خبر : 250114 تاریخ ثبت : 1398/8/27 14:50:00

کسانی که خود را مشمول پرداخت کمک معیشتی می‌دانند ثبت‌نام کنند

کسانی که خود را مشمول پرداخت کمک معیشتی می‌دانند ثبت‌نام کننددر نشست سخنگوی دولت مسئولان دولتی با تاکید بر این که تاثیر افزایش قیمت بنزین روی تورم حداکثر 4 درصد خواهد بود، اعلام کردند: کسانی که خود را مشمول پرداخت کمک معیشتی می‌دانند از طریق درگاه اینترنتی و کد ussd به شماره 6369 ثبت نام کنند.

به گزارش آزادنما؛

تورج دهقان معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در نشست سخنگوی دولت گفت: اثر مستقیم افزایش قیمت بنزین روی تورم 2.5 درصد خواهد بود و با احتساب تاثیر غیر مستقیم این افزایش مجموعا شاهد افزایش 3.5 درصدی نرخ تورم خواهیم بود.

در این نشست همچنین پیمان قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی نیز درباره تاثیر افزایش قیمت بنزین روی تورم اظهار داشت: بر اساس محاسبات ما اثر مستقیم افزایش قیمت بنزین روی تورم حدود 2 درصد و تاثیر غیر مستقیم این افزایش قیمت نیز حدود 2 درصد خواهد بود و مجموع تورم مستقیم و غیر مستقیم حاصل از ان اقدام 4 درصد خواهد بود.

* کسانی که خود را مشمول می‌دانند ثبت‌نام کنند

بر اساس اعلام میدری معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی 72 درصد مردم مشمول پرداخت می‌شوند.

در این نشست میدری اعلام کرد پرداخت اولیه کمک معیشتی از امشب شروع می شود و کسانی که خود را مشمول می دانند تا چند روز آینده از طریق درگاه اینترنتی و کد ussd به شماره 6369 ثبت نام کنند که اطلاعات دقیق درباره این درگاه اینترنتی و کد تا دو یا سه روز آینده به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی با اشاره به دو نکته مهم درباره این ثبت نام و عملکرد این درگاه‌ها اظهار داشت: نکته اول آن است که شماره ملی سرپرست خانوار مبنای ثبت‌نام و اعتراض است و دوم اینکه تلفن همراهی که با آن اقدام به ثبت‌نام می‌شود حتما باید به نام سرپرست خانوار باشد و در غیر این صورت اطلاعات پذیرفته نخواهد شد.

میدری ادامه داد: این طرح که مشمولان آن حدود ۶۰ میلیون نفر هستند شامل بازنشستگان، بیمه های بازنشستگی و حقوق بگیران ثابت است.

بر اساس اعلام مسئولان در این نشست هر کسی که در حال حاضر یارانه دریافت نمی‌کند و فکر می‌کند استحقاق دریافت آن را دارد، در چند روز آینده از طریق درگاه‌هایی که معرفی خواهد شد می‌تواند برای دریافت این کمک معیشتی ثبت‌نام کند. اگر استحقاق افراد احراز شود از همان ماه اول پرداخت این کمک معیشتی برای آنها محاسبه خواهد شد.

* امشب برای 20 میلیون نفر اولین مرحله یارانه نقدی جدید واریز می‌شود

حمیدرضا عدل معاون فنی و امرو زیربنایی سازمان برنامه و بودجه نیز د راین نشست اظهار داشت: آثار تورمی ناشی از قیمت بنزین ناچیز است، درآمد این اصلاح 31 هزار میلیارد تومان است و یک ریال آن در بودجه هزینه نمی‌شود. 

وی با بیان اینکه این درآمدها به شصت میلیون خانوار در قالب یارانه دوم پرداخت می شود گفت: امشب برای حدود بیست میلیون نفر اولین مرحله یارانه نقدی جدید واریز می شود.

*مسافرکش‌ها به محض ثبت‌نام در تاکسی‌های اینترنتی سهمیه می‌گیرند

در این نشست همچنین محسن پور سید آقایی معاون حمل‌ونقل شهرداری تهران اظهار داشت: مقدار سهمیه بنزین اختصاص یافته به خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی از سامانه پایش می شود و فعلا به صورت ثبات ارائه شده و اگر خودرویی بیشتر تردد کند فعلا امکان افزایش سهمیه نیست.

وی در مورد خودروهای مسافر کش گفت: این افراد به محض ثبت نام در یکی از شرکت های تاکسی اینترنتی از سهمیه برخوردار می‌شوند.

وی تصریح کرد: اگر جایی احساس کنیم سهمیه خودروها کم است وزارت کشور آمادگی افزایش را دارد.

* واحدهای تولیدی حق افزایش قیمت ندارند

تابش، رییس سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان نیز در این نشست اظهار داشت:۲۸۰۰ بازرس در ادارات وزارت صنعت استانها و ۱۵۰۰ بازرس از اتاق اصناف به منظور جلوگیری از گرانی ناشی از اصلاح قیمت بنزین بر بازار نظارت دارند.

وی افزود: به واحد‌های تولیدی اعلام کردیم حق افزایش قیمت ندارند. تولیدکنندگان را موظف به اعلام موجودی انبارهایشان کردیم که در غیر این صورت حکم احتکار و اختفا دارد. آرامش بازار ادامه دارد. رصد ۱۰۰ قلم کالا نشان می‌دهد از هفته گذشته قیمت ها سیر طبیعی داشتند.

این خبر تکمیل می‌شود.../فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج