اخبار ویژه

کد خبر : 250082 تاریخ ثبت : 1398/8/26 10:29:16

آغاز برداشت گوجه‌فرنگی از مزارع بوشهر

آغاز برداشت گوجه‌فرنگی از مزارع بوشهرمعاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برداشت گوجه فرنگی از سطح قریب به هزار و 250 هکتار از مزارع مناطق بخش ارم و بوشکان از توابع دشتستان و مزارع جم آغاز شده است.

به گزارش آزادنما؛

خسروعمرانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر، اظهار داشت: در سال زراعی 99-98 حدود 11 هزار و 300 هکتار از اراضی آبی استان طبق الگوی کشت ابلاغی به کشت گوجه‌فرنگی اختصاص یافته که به دو صورت پاییزه و زمستانه کشت شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر افزود: هم‌اکنون برداشت گوجه‌فرنگی از سطح قریب به هزار و 250 هکتار از مزارع مناطق بخش ارم و بوشکان از توابع شهرستان دشتستان و مزارع شهرستان جم آغاز شده است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود از کل سطح کشت شده حدود 560 هزار تن محصول تولید شود که 60 درصد به صورت تازه‌خوری و 40 درصد به صورت فرآوری شده  مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عمرانی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود حدود 100 هزار تن محصول گوجه‌فرنگی برای مقاصد صادراتی به کشورهای هدف از جمله عراق، قطر، افغانستان، پاکستان و روسیه صادر شود، یادآور شد: برداشت گوجه‌فرنگی در استان از نیمه دوم آبان ماه آغاز و تا اوایل اردیبهشت سال بعد ادامه دارد.

 معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان داشت: کمترین میزان برداشت گوجه‌فرنگی مربوط به آبان ماه و بیشترین میزان برداشت مربوط به دی ماه است.                                                        

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج