اخبار ویژه

کد خبر : 250051 تاریخ ثبت : 1398/8/25 10:53:40

هیچ صنفی حق افزایش قیمت به بهانه افزایش نرخ بنزین را ندارد

هیچ صنفی حق افزایش قیمت به بهانه افزایش نرخ بنزین را نداردهمزمان با اطلاعیه دولت مبنی بر افزایش قیمت بنزین، شایعاتی در شبکه‌های اجتماعی مبنی تأثیر این افزایش، بر قیمت سایر کالاها منتشر شد. بر همین اساس رؤسای سازمان‌های صمت استان‌ها و مدیران تعزیزات حکومتی بر تخفل بودن هرگونه افزایش قیمت تأکید کرده و گفتند با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش آزادنما؛

همزمان با اطلاعیه دولت مبنی بر افزایش قیمت بنزین، شایعاتی در شبکه‌های اجتماعی مبنی تأثیر این افزایش، بر قیمت سایر کالاها منتشر شد. شب گذشته وزیر صنعت معدن و تجارت تأکید کرد: افزایش قیمت بنزین نمی تواند روی قیمت تمام شده کالاها تاثیر محسوسی بگذارد زیرا حمل و نقل کالاها با گازوئیل انجام می شود. وی افزود: دستگاه های دولتی و ستاد تنظیم بازار حق افزایش قیمت ندارند و مجوزها باطل خواهد شد بنابراین تاکید می شود، هرگونه افزایش قیمت کالاها تخلف است و بازرسین اصناف و تعزیرات حکومتی بازرسی‌ها را تشدید می کنند. بر همین اساس استانداران، رؤسای سازمان‌های صمت استان‌ها، فرمانداران و مدیران تعزیزات حکومتی بر تخلف بودن هرگونه افزایش قیمت تأکید کرده و گفتند با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

 

خراسان شمالی

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان راز و جرگلان:
هرگونه افزایش قیمت تخلف است/ با متخلفین برخورد قانونی سختی خواهد شد

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان راز و جرگلان در گفتگو با خبرنگار عصر اترک گفت: با افزایش قیمت نرخ بنزین قطعا مردم شاهد افزایش قیمت کالاها در شهرستان نخواهند بود.

وی تصریح کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان حتی خارج از ساعات اداری به صورت شبانه روزی ازتمامی واحدهای صنفی رصد داشته و خواهد داشت.

ناصر قدیمی با بیان این که نرخ گازوئیل در طرح اقتصادی دولت افزایش نیافته است خاطر نشان کرد: حمل و نقل کالاهای مصرفی توسط ناوگان گازوئیل سوز انجام می شود، لذا کمترین تغییر افزایش قیمت را نخواهیم داشت و با بازرسی مستمر از اصناف با تغییر قیمت ها برخورد جدی خواهد شد.

وی افزود: هرگونه افزایش قیمت سوء استفاده از شرایط بازار تلقی می شود و حتما با متخلفین برخورد قانونی سختی خواهد شد.

رئیس اداره صمت شهرستان راز و جرگلان در پایان تاکید کرد: ضمن تقدیر و تشکر ویژه از همراهی مردم شریف و بزرگوار شهرستانمان، انتظار داریم این عزیزان به عنوان ناظر واقعی بازار در صورت مواجهه با هرگونه تخلف و افزایش قیمتی موارد را به سامانه نظارتی 124 منعکس کنند تا در اسرع وقت با متخلفین برخورد شود.

 

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت مانه و سملقان:
افزایش قیمت بنزین تاثیری بر قیمت کالاهای دیگر نخواهد داشت

علی صفرزاده، سرپرست اداره صنعت ، معدن و تجارت مانه و سملقان در گفتگو با عصراترک گفت: هیچ گونه افزایش قیمتی ناشی از بالا رفتن قیمت بنزین در مانه و سملقان نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: افزایش قیمت بنزین نمی تواند روی قیمت تمام شده کالاها تاثیر محسوسی بگذارد چرا که حمل و نقل کالاها با گازوئیل انجام می شود.

سرپرست اداره صمت مانه و سملقان با اشاره به اینکه هرگونه افزایش قیمت کالاها تخلف است، خاطرنشان کرد: بازرسین اصناف و تعزیرات حکومتی بازرسی ها را در سطح شهرستان تشدید خواهند کرد.

 صفرزاده ادامه داد: همشهریان عزیز می توانند در صورت مشاهده کم فروشی و یا گران بفروشی مراتب را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند تا اقدامات قانونی صورت گیرد.

 

مدیر عامل سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری شهرداری شیروان:
هر گونه افزایش نرخ کرایه تاکسی غیر قانونی است

مسلم بهادری، مدیر عامل سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری شهرداری شیروان در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: با توجه به اینکه اکثر ناوگان تاکسی های شهرستان دوگانه سوز هستند و هیچگونه افزایش قیمت گاز صورت نگرفته، پس لزومی به افزایش قیمت کرایه نیست.

بهادری تصریح کرد: هیچ مصوبه ای برای افزایش نرخ کرایه نداریم.

وی از شهروندان خواست تا شکایات خود را با اعلام کد تاکسی با شماره تماس های ۱۳۷ و ۳۶۲۴۲۲۲۲ اعلام و پیگیری کنند.

 

آذربایجان غربی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی:
افزایش قیمت بنزین نباید موجب فشار به مردم باشد/ نظارت بر قیمت اجناس در بازار به طور جدی انجام می‌شود

بهنام شهدی در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به افزایش نرخ بنزین، اظهار داشت: این افزایش قیمت نباید موجب فشار به مردم شود.

وی، افزود: طی جلسه ای که امروز در استانداری داشتیم، سیاست های اولیه ارائه شده و در جلسه شنبه نیز به صورت جدی پیگیر موضوع خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی، عنوان کرد: در زمینه بازرسی و نظارت بر قیمت اقلام با همکاری سازمان های مربوطه به صورت جدی ورود خواهیم کرد.

وی، در زمینه نظارت بر قیمت اقلام، گفت: مردم به هیچ عنوان نگران افزایش قیمت نباشند چراکه هیچ گونه نگرانی از بابت بازرسی ها و نظارت در بازار وجود ندارد.

 

رئیس صمت استان:
هیچ صنفی حق افزایش قیمت به بهانه افزایش نرخ بنزین را ندارد/ تمام کالاهای اساسی تامین شده است

غلامرضا بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز، در خصوص افزایش یا عدم افزایش قیمت اقلام مصرفی در آذربایجان غربی، اظهار داشت: تمام کالاهای اساسی در سطح استان به اندازه نیاز مردم وجود دارد و هیچ افزایش قیمتی در این زمینه را شاهد نخواهیم بود.

وی، افزود: افزایش نرخ بنزین روی هیچ محصولی تاثیرگذار نبوده و قیمت اقلام مصرفی در هیچ نقطه از استان دچار افزایش نخواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، عنوان کرد:  جابجایی کالاهای اساسی توسط ناوگان ریلی و نیز ناوگان گازوئیل سوز انجام می شود و در این زمینه نیز هیچ تغییر قیمتی نخواهیم داشت که در قیمت اقلام تاثیرگذار باشد.

وی، بیان داشت: همانطور که وزیر صمت بیان کردند، هیچ افزایش قیمتی را تاب نخواهیم آورد و در این زمینه بازرسان سازمان به طور شبانه روزی آماده رسیدگی و پاسخگویی به هم استانی ها هستند.

 

همدان

استاندار همدان:
افزایش قیمت بنزین تاثیری بر روی بازار ندارد/با متخلفان برخورد جدی می شود

سید سعید شاهرخی، استاندار همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: بنابر دستور ریاست محترم جمهور قرار است که منابع حاصل از  اجرای طرح صرف معیشت مردم بشود و ریالی از آن به خزانه  دولت نخواهد رفت.

وی عنوان کرد: همانطور که اعلام شده  این منابع به ۱۸ میلیون خانوار که حدود ۶۰ میلیون نفر است داده خواهد شد و در این ماه هم به صورت پیش پرداخت به حساب خانه دار خواهد رفت.

استاندار همدان با بیان اینکه قیمت گازوئیل به هیچ عنوان گران نشده است افزود: حمل و نقل درون شهری، حمل کالا و مسافر  گران نشده و شاغلین در این اصناف به هیچ عنوان حق گران کردن کرایه را ندارند.

وی با بیان اینکه موضوع  حمل و نقل در تولید و تولید کالا تاثیر ندارد گفت: افزایش قیمت بنزین طبیعتا تاثیری بر روی بازار نباید داشته باشد.

شاهرخی با اشاره به نظارت شبانه روزی بازرسین بر بازار گفت: بازرسین ما در صنعت، معدن و تعزیزات حکومتی در گشت های مشترک در بازار حضور دارند و چنانچه افرادی قصد سوء استفاده و گران کردن کالا را داشته باشند حتما با آنها برخورد جدی خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: اگر چه اتحادیه های اصناف افراد منصفی هستند ولی با تعداد قلیلی که بخواهند از این شرایط استفاده  کنند حتما برخورد خواهد شد.

 

فرماندار رزن:
هیچگونه افزایش قیمتی در شهرستان رزن نخواهیم داشت/با قاطعیت بازار شهرستان را رصد می کنیم

سید رضا سلامتی، در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان گفت: امروز با تشکیل کارگروه تنظیم بازار شرایط بازار بعد از اعلام طرح مدیریت مصرف بنزین به دقت بررسی شد.

وی با بیان اینکه با جدیت و قاطعیت تمام وضعیت بازار در شهرستان را کنترل می کنیم گفت: هیچگونه افزایش قیمتی در هیچ بخش در اقلام مصرفی در شهرستان وجود نداشته است  و با دقت به تنظیم بازار شهرستان می پردازیم.

سلامتی با اشاره به همراهی و کمک بسیار خوب کسبه و بازاریان شهرستان در موقعیت های مختلف به مدیریت بازار ادامه داد: در بخش تاکسیرانی درون شهری و برون شهری نیز هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

فرماندار رزن از وضعیت عادی و بسیار روان سوخت گیری در جایگاه سوخت شهرستان خبر داد و اظهار کرد :در تمام بخش‌های خدماتی و توزیعی شهرستان در بهترین شرایط قرار داریم و خدمت رسانی با بهترین شرایط در حال انجام است.

 

رئیس صمت شهرستان اسدآباد:
افزایش قیمت بنزین ارتباطی با قیمت سایر کالاها ندارد/ با متخلفان برخورد می شود

رحیم قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، در پاسخ به این سؤال که آیا افزایش قیمت بنزین تأثیری بر قیمت کالاها خواهد داشت، اظهار کرد: افزایش قیمت بنزین ارتباطی به قیمت کالا ندارد.

وی از گشت مشترک اصناف و تعزیرات در سطح شهرستان اسدآباد بر واحدهای صنفی خبر داد و گفت: بازرسی و نظارت بر اصناف از امروز جمعه در شهرستان آغاز شد.

رئیس صمت شهرستان اسدآباد با تأکید بر برخورد با واحدهایی که قیمت کالاها را افزایش دهند، اذعان داشت: درصورت وجود متخلف در بازار و واحدهای صنفی ، آنها را به تعزیرات حکومتی معرفی می کنیم.

وی با تأکید بر معرفی واحدهای صنفی متخلف به تعزیرات حکومتی، گفت: مردم متخلفان را به ۱۲۴ اطلاع دهند.

 

رئیس اداره صمت نهاوند:
بازرسی از اصناف نهاوند تشدید و با متخلفان برخورد می‌شود/ افزایش قیمت‌ها به بهانه افزایش قیمت بنزین خلاف قانون است

بیژن ترابان در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان گفت: طرح تشدید بازرسی از اصناف نهاوند شروع‌شده است و با متخلفانی که به بهانه افزایش قیمت بنزین تخلف کنند به‌شدت برخورد می‌شود.

وی اظهار داشت: افزایش هرگونه نرخ ممنوع است چون قیمت‌ها در ستاد تنظیم بازار شهرستان مشخص می‌شود و در کالاها افزایش قیمتی نداریم.

رئیس اداره صمت نهاوند افزود: برای آژانس‌ها و حمل‌ونقل عمومی مطابق قانون سهمیه در نظر گرفته‌شده است و بابت این موضوع نباید نگرانی داشته باشند چون برای تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها سازوکار تعریف‌شده است.

وی بیان داشت: بازرسان اصناف و اداره صمت به‌صورت روزانه از بازار بازدید دارند و قیمت کالاهای مختلف را رصد می‌کنند تا تخلفی رخ ندهد.

ترابیان گفت: با توجه به اینکه سوخت گازوئیل برای حمل‌ونقل سنگین کالاها تغییر نداشته است بنابراین نباید به بهانه افزایش قیمت بنزین شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم.

وی بیان داشت: مایحتاج عمومی مردم افزایش قیمت ندارند و ستاد تنظیم بازار و کمیته نظارت بر بازار با هرگونه افزایش قیمت قاطعانه برخورد می‌کنند.

رئیس اداره صمت نهاوند افزود: اصلاح قیمت بنزین باهدف عدالت اجتماعی و کمک به اقشار کم‌درآمد صورت گرفته است و نباید عده‌ای افراد سودجو با این بهانه دست به گران‌فروشی بزنند.

وی به جرائم متخلفان اشاره کرد و گفت: اصناف به این نکته توجه داشته باشند که پس از دو بار تذکر به متخلفان برای سومین بار واحد صنفی با نصب تابلو پلمپ خواهد شد.

ترابیان افزود: از همه همشهریان محترم نیز درخواست داریم تا هرگونه موارد گران‌فروشی و تخلف را به شماره‌های ۱۲۴ شماره‌های ۳۳۲۳۷۴۲۵ و همچنین ۳۳۲۴۲۰۸۰ اطلاع دهند تا توسط بازرسان رسیدگی شود.

 

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان همدان:
قیمت کالاها افزایش پیدا نمی‌کند/ متخلفان را به سامانه ۱۲۴ معرفی کنید

حمید رضا متین در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی عصر همدان ؛ با اشاره به افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: افزایش قیمت کالا به بهانه  افزایش قیمت بنزین غیر منطقی هست و این موضوع بی ارتباط با سایر کالاها است.

متین تاکید کرد: عملا اتفاقی در افزایش قیمت کالایی نخواهیم داشت چرا که سهم عمومی تغییری نداشته است بنابراین افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه حمل و نقل کالای بین شهری هم به دلیل اینکه قیمت گازوئیل افزایش نداشته  و بدون تغییر خواهد ماند گفت: در خصوص حمل و نقل مسافران به دلیل اینکه یارانه آنها برقرار است به هیچ وجه افزایش قیمت نخواهیم داشت.

متین تاکید کرد: سهمیه آژانس ها هم مشخص است و تا ۴۸ ساعت آینده وضعیت آنها هم تعیین تکلیف و برقرار می شود.

وی با بیان اینکه در بحث ناوگان حمل و نقل باری وانت بارها هم سهمیه می گیرند عنوان کرد: ممکن است که از وضعیت پیش آمده برخی بخواهند سو استفاده بکنند که با آنها برخورد خواهیم کرد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه بازسی ها بصورت ویژه از روز گذشته در بازار شروع شده گفت: اکیپ های بازرسی بصورت ویژه با کسانی که بخواهند گران فروشی بکنند وارد می شوند و برخورد می کنند و سامانه ۱۲۴ فعال است و آماده دریافت گزارشات مردمی است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در ۲۴ ساعت گذشته گزارشی از گرانفروشی و افزایش قیمت گزارش شده یا خیر بیان کرد: تا این لحظه گزارشی در مورد گران فروشی نداشتیم، اما قطعا خواهیم داشت و با هرگونه مسئله ای آماده برخورد هستیم.

 

کرمانشاه

معاون استاندار کرمانشاه:
قیمت کالاها تغییری نمی‌کند/ هشدار جدی به متخلفین و سودجویان

هدایت حاتمی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد با اشاره به افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: با افزایش قیمت بنزین هیچگونه افزایش قیمتی در کالاهای دیگر نخواهیم داشت.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه افزود: بر این اساس با هر گونه افزایش قیمت به شدت برخورد خواهد شد و هر فروشنده ای که تخلفش را تکرار کند مغازه اش پلمب خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان به لحاظ تامین مواد اساسی و ضروری هیچ مشکلی ندارد، خاطر نشان کرد: قیمت بنزین تاثیری بر قیمت دیگر اجناس نخواهد داشت و ما در بهترین شرایط تامین کالا قرار داریم و انبارهای بخش خصوصی و دولتی مملو از کالا است.

حاتمی بیان داشت: این افزایش قیمت بنزین تصمیم مجموعه کل نظام بوده است و به نفع مقوله عدالت و کمک به اقشار آسیب پذیر است.

وی ادامه داد: از آنجا که دولت قصد دارد یارانه 60 میلیون نفر را افزایش دهد قطعا قدرت خرید بخشی از جامعه بیشتر می شود و افراد آسیب پذیر می توانند از یارانه افزایش قیمت سوخت نیز بهره مند شوند.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه اظهار داشت: بر این مبنا یکی از موضوعیت های این مساله در راستای توسعه کشور محسوب می شود لذا اجازه نخواهیم داد افرادی از این موضوع سوء استفاده کند.

حاتمی گفت: هر کس بخواهد خودسرانه از این موضوع استفاده کند به طور قاطع با آنها برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه مامورین بازرسی و تعزیرات به طور جدی بر بازار نظارت خواهند داشت و با هرگونه تخلفی به شدت برخورد خواهد شد، افزود: بر این اساس گشت ویژه نظارت بر بازار را فعال کردیم و همچنین یک شعبه ویژه برخورد با متخلفین در ستاد تعزیرات ایجاد می شود که طی 72 ساعت حکم نهایی آنها صادر خواهد شد.

وی در پایان از اصناف و فعالان بازار خواست تا اجازه ندهند به نام آنها یک عده سودجو بخواهند سوء استفاده کنند.

 

مدیرکل تعزیرات کرمانشاه خبر داد:
تشدید نظارت‌های تعزیرات بر بازار کرمانشاه/ برخورد جدی با متخلفان

داریوش جودکی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در خصوص تشدید نظارت ها بر بازار اظهار داشت: گشت های مشترک تعزیرات از امروز فعال شده است و بر بازار نظارت ویژه و مستمر دارند.

وی افزود: گشت های مشترک تعزیرات با همکاری سازمان صنعت و معدن و اتاق اصناف به صورت ویژه و مستمر در دو نوبت صبح و بعداز ظهر بازار را رصد و بر آن نظارت می کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه بیان داشت: هر گونه افزایش قیمت باید در چهارچوب خاص و با تایید کمیسیون های مربوطه باشد.

این مسئول در پایان عنوان کرد: با افراد متخلفی که قصد افزایش قیمت به صورت خودسرانه و ایجا اختلال در بازار را داشته باشند، برخورد جدی و قانونی می شود.

 

ایلام

رئیس سازمان صمت ایلام:
هرگونه افزایش قیمت به بهانه افزایش قیمت بنزین ممنوع است/متخلفان منتظر برخورد قانونی باشند

"یارالله نصیری"،رئیس سازمان صمت ایلام در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار گفت: گرانی کالاها به بهانه افزایش قیمت بنزین به هیچ وجه مصداق نداشته و وجاهت قانونی واقتصادی ندارد.

وی اظهار کرد:در فرآیند تولید کالا ،حمل مواد اولیه و حمل ونقل محصول بنزین هیچ نقشی نداشته ونباید افزایش قیمت بنزین بر روی قیمت تمام شده کالاها تاثیرمحسوسی بگذارد.

رئیس سازمان صمت ایلام با اشاره به نظارت مستمر بازرسان این نهاد بربازاراستان افزود: هرگونه افزایش خودسرانه کالاها از سوی مراکز عرضه  تخلف محسوب شده وبا متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

وی ضمن معرفی ستاد خبری ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت از عموم شهروندان خواست تخلفات واحدهای صنفی را با این ستاد خبری در میان بگذارند.

 

مسئول صنعت آبدانان:
هرگونه افزایش قیمت کالا ممنوع است

"تیمور هاشمی" مسئول اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آبدانان در گفتگو با خبرنگار آبدانان خبر اظهار داشت: هرگونه افزایش قیمت به بهانه افزایش قیمت بنرین در سطح شهرستان آبدانان ممنوع است.

وی با تأکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین روی تولید داخل اثر ناچیزی دارد،‌گفت: اگر عده‌ای بخواهند از افزایش قیمت بنزین سوءاستفاده کنند، برخورد می شود.
هاشمی با بیان اینکه جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان امروز با حضور اعضا و ریاست فرماندار در محل فرمانداری برگزار شد،خاطرنشان کرد:کنترل نظارتی بر بازار به صورت شبانه روزی در دستور اکید این ستاد قرار گرفته است.

مسئول اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان آبدانان با بیان اینکه هیچگونه کمبود کالای در شهرستان وجود ندارد،افزود:بر اساس مصوبه امروز ستاد با متخلفین افزایش خود سرانه کالاها برخورد قانونی خواهد شد.

هاشمی در پایان با بیان اینکه از فردا همه روز جلسه ستاد تنظیم بازار در سطح شهرستان برگزار می شود، تصریح کرد:همشهریان عزیز هرگونه گرانفروشی یا تخلف در بازار را با شماره 124 درمیان بگذارند.

 

رییس اداره صنعت معدن و تجارت مهران:
افزایش قیمت بنزین هیچ تأثیری درسایر قیمت ها ندارد

فرزاد مرادی رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان  مهران در گفتگو با مهران خبر گفت: شرایط بازار بعد از تصویب قیمت جدید بنزین خوب است و در سطح بازار شهرستان مهران مشکلی وجود ندارد

مرادی گفت: تمهیدات لازم انجام شده است به نحوی که کالاهای اساسی نیز تا شش ماه در سطح کشور  ذخیره سازی شده است و مشکلی در این خصوص نداریم واصناف نیز در حوزه تنطیم بازار هماهنگی  کامل را با کار گروه تنظیم بازار شهرستان  داشته و افزایش قیمت بنزین نمی تواند روی قیمت تمام شده کالاها تاثیر محسوسی بگذارد زیرا حمل و نقل کالاها اکثرا" با تریلر،کامیون و... گازوئیل سوز انجام می شود.

مرادی اظهار داشت: با هرگونه افزایش خودسرانه قیمت کالاها وفق مقررات برخورد خواهد نمود و در این زمینه با احدی تعارف نداریم

مرادی اظهار داشت: در این خصوص  بازرسین اصناف ،صمت ،تعزیرات حکومتی و اتحادیه های صنفی با برگزاری گشت های نوبه ای و مشترک  بازرسی ها را تشدید  نموده وبا آندسته از معدود کسبه ای که خودسرانه بخواهند مشکلی در سطح بازار برای مردم  بوجود بیاورند با اشد مجازات  برخورد خواهد شد هرچند اصناف و بازاریان مهرانی  کسبه های با عدل و انصافی بوده و هستند.و خود بخش عظیمی از جامعه ولایتمدار شهرستان می باشند.

مرادی در ادامه این گفتگو اعلام نمود ستاد خبری اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهران با شماره تلفن ۱۲۴ بصورت شبانه روزی و زنده آماده دریافت اخبار و گزارشات حوزه اقتصادی بخصوص بازار شهرستان مهران است.

 

رییس اداره صمت دره شهر:
اجازه تغییر خودسرانه در نرخ کرایه تاکسی را نمی‌دهیم

"پویا هواسی" رییس اداره صمت دره شهر در گفتگو با خبرنگار ایلام بیداردر دره شهر گفت: تا کنون هیچگونه تصمیمی در خصوص افزایش قیمت اژانس ها و سایر رانندگان شاغل در این حوزه از سوی هیچ مرجعی اتخاذ نشده است.

وی اظهار کرد: با توجه به این موضوع هرگونه افزایش خودسرانه قیمت به هرمبلغی تا اعلام رسمی آن از مراجع تصمیم گیر غیرقانونی است.

هواسی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است تمامی قیمت ها در صورت مصوبه جدید از طریق کمیسیون نظارت شهرستان و اعلام به اصحاب رسانه های محلی به سمع و نظر شهروندان محترم خواهد رسید.

 

مرکزی

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی:
افزایش قیمت بنزین تأثیری بر قیمت کالاها ندارد/اجرای طرح تشدید کنترل و بازرسی اصناف در بازار

جمشید زند رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی با اشاره به اینکه هرگونه افزایش قیمت به بهانه افزایش قیمت بنزین ممنوع است، گفت: طرح تشدید کنترل و بازرسی اصناف در بازار به‌صورت مشترک با تعزیرات حکومتی، مرکز بهداشت، دامپزشکی و بازرسین اصناف در سطح بازار انجام خواهد شد.

زند اظهار کرد: تمام واحدهای صنفی موظف به درج قیمت‌های مصوب بر روی اجناس و صدور فاکتور فروش هستند در غیر این صورت با واحدهای متخلف برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: در صورت تخلف جریمه‌های بسیار سنگینی در چارچوب قانون برای متخلفان در نظر گرفته‌شده است و واحدهای بازرسی با بررسی فاکتور خرید و محاسبه سود قانونی، فعالیت واحدهای صنفی را بررسی خواهند کرد.

زند اضافه کرد:آژانس های مسافرتی و آموزشگاه های رانندگی هم چنانچه مشکلی دارند با توجه مصوبه هیات دولت جلساتی را برگزار خواهیم کرد و مشکلات آنها را هم بررسی می کنیم و حمایت های لازم را از رانندگان این بخش خواهیم داشت البته رانندگانی که مشکل کارت سوخت دارند با اتحادیه هماهنگ باشند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را با شماره ۳۸۲۰ به اطلاع بازرسان اتاق اصناف برسانند.

 

کردستان

رییس سازمان صمت کردستان:
ممنوعیت افزایش قیمت کالا به بهانه افزایش قیمت بنزین/ اجازه هیچ نوع احتکار و فرصت طلبی را نخواهیم داد

محمد دره وزمی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار کرد: نیروهای ستاد تنظیم بازار استان کردستان از صبح امروز شدیداً بر بازار کنترل دارند و هر گونه افزایش قیمت کالا به بهانه افزایش بنزین ممنوع است.

وی گفت: افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری بر قیمت کالا نخواهد داشت و ۲۴ ساعته بر ستاد تنظیم بازار کنترل و رصد می شود .

وزمی افزود: چنانچه مردم گرانی کالایی را به بهانه افزایش قیمت بنزین مشاهده کردند به ما اطلاع داده تا شدیدا با آنها برخورد شود و اجازه هیچ گونه احتکار و گرانی را نخواهیم داد.

 

معاون سیاسی‌ ‌استاندار کردستان:
آرامش کامل در جایگاه‌های سوخت‌ کردستان‌/ اصناف و تعزیرات حکومتی در حال بازرسی هستند

حسین خوش‌اقبال در گفت‌وگو با کردتودی با اشاره به وضعیت جایگاه‌های سوخت استان کردستان بعد از اعلام سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین اظهار داشت: براساس دستورالعمل‌های ارسالی، قبل از اجرای این طرح، تمهیدات لازم برای عدم وقفه در ارائه خدمت و تحویل به‌موقع سوخت به مردم و رانندگان اندیشیده شد.

وی با بیان اینکه سوخت به اندازه کافی در تمام جایگاه‌های استان وجود دارد، افزود: هیچ مشکلی برای عرضه بنزین به مردم نداشته و آرامش کامل در جایگاه‌های سوخت‌ کردستان برقرار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از بازرسی‌های انجام شده بازرسان اصناف و تعزیرات حکومتی خبر داد و گفت: تمام جایگاه‌ها آمادگی خدمت‌رسانی در کم‌ترین زمان ممکن فعالیت سوختگیری با نرخ جدید را دارند.

وی انرژی را یکی از مؤلفه‌های اصلی قدرت کشورها دانست و خاطرنشان کرد: در همه دنیا تمام سعی و تلاششان بر این است که تا حد ممکن از حداقل انرژی موجود استفاده کرده، بنابراین باید برای حفاظت و صیانت از این منابع و ذخایر ملی بسته‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی متناسب با کشور طراحی و اجرا شود.

‌خوش‌اقبال با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی از منابع انرژی به‌خصوص نفت و گاز فراوان برخوردار است، یادآور شد: همواره دغدغه‌ خود مردم و مسئولان استفاده به نحو شایسته از این ذخائر و حفظ برای نسل‌های بعد است.

وی با تاکید بر اینکه گسترش حمل و نقل‌های عمومی در دستور کار قرار گیرد، اظهار کرد: سهمیه‌بندی بنزین به‌عنوان یک دغدغه جدی در دستور کار مسئولان سه قوه قرار گرفت و بعد از کار کارشناسی و انجام مطالعات لازم در حوزه‌های مختلف از جمله فرهنگ‌سازی و استفاده مردم از ناوگان عمومی، گسترش و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی و ریلی، مدیریت بهینه مصرف شخصی و قیمت سوخت؛ تصمیم بر ساماندهی و مدیریت سوخت گرفته شد که علاوه‌بر مدیریت داخلی سوخت، از خروج این سرمایه عظیم به خارج از کشور نیز جلوگیری می‌کند.

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با تاکید بر اینکه مردم مراقب سوء‌استفاده دشمنان از سهمیه‌بندی بنزین باشند‌‌، خاطرنشان کرد: از همکاری و همراهی مردم فهیم و آگاه استان کردستان که همواره در کمک به اجرای برنامه‌های نظام و دولت پیشگام بوده و در این طرح نیز عنایت ویژه داشتند، صمیمانه تشکر می‌کنم.

خوش‌اقبال افزود: همچنین از زحمات شبانه‌روزی تمام نیروهای نظامی، انتظامی، اطلاعات و امنیتی و قضایی بواسطه اشراف و تأمین نظم و امنیت پایدار در اجرای این طرح قدردانی می‌کنم.

 

سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان:
افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری در قیمت کالاها ندارد/ با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد

نادر میرشکار در گفت وگو با عصرهامون، با بیان اینکه هرگونه افزایش قیمت به بهانه افزایش قیمت بنزین ممنوع است، گفت: افزایش قیمت بنزین نمی تواند روی قیمت تمام شده کالاهای بازار تاثیر محسوسی بگذارد. 

وی افزود: حمل و نقل کالاها با ناوگان حمل و نقل جاده ای گازوئیل سوز انجام می شود.

وی ادامه داد: دستگاه های دولتی و ستاد تنظیم بازار حق افزایش قیمت ندارند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بی تردید با متخلفین برخورد جدی خواهد شد.

رئیس سازمان صمت استان تصریح کرد: همچنین در راستای جلوگیری از بروز هر گونه بی نظمی و سواستفاده احتمالی، افزایش قیمت برخی کالاها که اعمال آن پیش از بالا رفتن قیمت بنزین مصوب شده بود، لغو شد.  
میرشکار اظهار کرد: تاکید می شود، هرگونه افزایش قیمت کالاها تخلف است و بازرسین اصناف و تعزیرات حکومتی بازرسی ها را تشدید می کنند.

این مقام مسئول میزان ذخیره سازی کالاهای اساسی در استان را مناسب ارزیابی کرد و افزود: تمهیدات لازم جهت ذخیره سازی کالاهای اساسی از جمله گندم، شکر، برنج، گوشت، مرغ، جو و سویا در استان صورت پذیرفته و هم اکنون ذخایر مناسبی در استان داریم.

میرشکار با بیان اینکه از امروز به طور ویژه رصد و قیمت ها در بازار اعمال خواهد شد، گفت: رصد و پایش روزانه بازار در دستور کار ستادهای تنظیم بازار کل کشور است و اصناف با رعایت سود مصوب و قانونی خود می توانند به ثبات قیمت ها کمک کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه با عوامل مخل بازار در روند اجرای طرح افزایش قیمت بنزین برخورد جدی می شود، از مردم خواست تا نسبت به هرگونه جوسازی ها و اخبار و ادعاهای بی اساسی که مطرح می شود بی توجه باشند.

 

معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان:
مردم افزایش بی ضابطه قیمت ها را گزارش دهند/ شهروندان به مطالب کانال های معاند استناد نکنند

علی زینی وند در گفت و گو با عصرهامون گفت: آنچه از روز گذشته اتفاق افتاده بر اساس تدابیری بوده که از طرف مسئولان دولتی و کارشناسان انجام شده که جزئیات آن نیز از طریق اطلاعیه ها و مصاحبه های متعدد به مردم اطلاع رسانی شده است که در نهایت مابه التفاوت اختلاف بنزین به مردم جامعه هدف بازگشت داده می شود.

 وی تاکید کرد: اصلاح قیمت بنزین هیچ تأثیری بر تعرفه سایر اقلام در کشور نداشته و اگر عده ای خارج از ضابطه به صورت خودسرانه قیمت‌ها را افزایش دهند متخلف بوده و مردم می‌توانند این موارد را اطلاع رسانی کنند تا در اسرع وقت با آنها برخورد قانونی شود.

 وی با بیان اینکه مردم گزارش تخلفات را به فرمانداری ها، تعزیرات و نهادهای مربوط اطلاع دهند گفت: تقاضای ما از مردم این است به اخبار و مطالبی که در کانال‌های خبری معاند و گروه‌های مخالف نظام اسلامی منتشر می‌شود استناد نکنند چرا که آنها خیرخواه نبوده و حتی اکثر تصاویر و کلیپ های منتشر شده یا مربوط به کشور ما نبوده و یا در سالهای گذشته اتفاق افتاده است که به نیت فریب مردم نشر می دهند.

وی تصریح کرد: مخالفان نظام با این حربه به دنبال تحریک مردم و ایجاد التهاب در جامعه هستند که شهروندان باید با درایت خود جلوی تحقق خواست دشمنان را بگیرند.

 معاون سیاسی اجتماعی استاندار تاکید کرد: خواسته و مطالبات مردم مورد بررسی قرار خواهد گرفت و از آنجا که این طرح در ابتدای راه است قطعاً نواقص و کاستی هایی دارد که به مرور زمان مشکلات برطرف خواهد شد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
تشدید نظارت بازرسان بر بازار/ پرونده های گران فروشی خارج از نوبت رسیدگی می شود

حیدر میرزایی در گفت وگو با عصرهامون افزود: در همین راستا گشت های مشترک تعزیرات حکومتی جهت رصد  و کنترل بیشتر بازار و مراکز خدماتی با همرائی سایر دستگاه ها از جمله صنعت معدن و تجارت، نیروی انتظامی، شرکت پخش فرآورده های نفتی، اتاق اصناف، استاندارد و... تشدید خواهد شد.
 
میرزایی تصریح کرد: در سراسر استان پرونده های گرانفروشی، احتکار، کم فروشی و عدم عرضه کالا به صورت خارج از نوبت رسیدگی و با متخلفین بدون اغماض برخورد خواهد شد.

به گفته میرزایی؛ از امروز تیم های بازرسی با تعداد بیشتر و استفاده از ظرفیت بازرسان مضاعف آغاز می شود و همه قیمت ها تحت کنترل و زیر ذره بین می باشد.
 
وی افزود : شهروندان هرگونه افزایش قیمت غیرقانونی و غیرواقعی را از طریق تماس با سامانه های ۱۲۴ بازرسی صنعت معدن و تجارت و ۱۳۵ تعزیرات حکومتی در سراسر استان اعلام کنند تا در کوتاه ترین زمان موارد بررسی و با تخلفات احتمالی برخورد قانونی صورت گیرد.

 

استاندار سیستان وبلوچستان:
دستگاه های نظارتی با هرگونه گرانفروشی به بهانه افزایش قیمت بنزین برخورد کنند/محتکران سابقه دار زیر ذره بین ناظران

احمدعلی موهبتی در جمع خبرنگاران افزود: دستگاه‌های نظارتی با حضور مداوم در بازار از ایجاد هرگونه اختلال در فروش کالا ‌و ارایه خدمات پیشگیری کنند و به صورت صددرصد از سطح بازار بازرسی داشته باشند.
 
وی تاکید کرد: محتکرین و افراد مسئله‌دار که سابقه احتکار داشته اند تحت رصد قرار بگیرند تا از این شرایط سوءاستفاده نکنند.
 
رییس ستاد تنظیم بازار استان ادامه داد: مدیران به شهرستانها نیز ابلاغ کنند تا تیم‌های بازرسی در شهرستان‌ها نیز فعال شود و حداکثر کنترل را در این امر داشته باشند و شرایطی فراهم شود که استرس و نگرانی از مردم دور شود.
 
موهبتی افزود: در تصمیمی که مسئولین کشور گرفته اند همه باید کمک کنیم و پای کار باشیم تا تصمیم نظام را اجرا کنیم.
 
وی بیان کرد: گروه‌های معاند و متخاصم به دنبال این هستند که فضای کشور را به خشونت بکشانند و ممکن است از این فرصت برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند، پس باید با اطلاع‌رسانی به مردم از عملیات روانی که توسط رسانه‌های معاند انجام می‌شود جلوگیری کرد و اجازه نداد شرایطی برای خوراک تبلیغاتی دشمن به وجود آید.
 
استاندار با بیان اینکه تفاوت قیمت مواد نفتی در دو سوی مرز باعث قاچاق سوخت شده است؛ تصریح کرد: آزادسازی قیمت بنزین و گازوئیل در سیستان و بلوچستان برای کاهش چشمگیر قاچاق سوخت مفید است.
 
موهبتی در خصوص تصویب نرخ جدید بنزین گفت: آزادسازی قیمت بنزین و حذف یارانه سوخت به پیشبرد زیرساخت‌ها و طرح‌های عمرانی در کشور کمک خواهد کرد.

 

فرماندار ویژه چابهار:
با هر گونه گرانی به بهانه افزایش قیمت بنزین برخورد می‌کنیم

رحمدل بامری در گفت و گو با چهاربهاران بیان کرد: گرانی بنزین طبق قانون به تمامی شهرهای کشور ابلاغ شده است و هر گونه افزایش قیمت جانبی با بهانه گرانی بنزین به شدت برخورد می شود.

وی با بیان اینکه هیچ اقلامی بخاطر افزایش قیمت بنزین گران نمی شود افزود: شهروندان چابهار هر گونه گرانی با این بهانه را به واحدهای نظارتی ما در شهر اعم از اداره صنعت، معدن و تجارت گزارش دهند و فرمانداری به صورت ویژه این مهم را در دستور کار دارد و با متخلفان برخورد جدی خواهد کرد.

فرماندار ویژه چابهار ادامه داد: هر گونه تجمع و آسیب به اموال عمومی جرم محسوب می شود و با عاملان به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسلما تصمیمات کشوری اتخاذ شده با بررسی های موشکافانه گرفته می شود و موظفیم به قوانین و مقررات جامعه احترام بگذاریم.

 

فرماندار سراوان:
افزایش قیمت سوخت تأثیری بر قیمت سایر اقلام ندارد/ سهمیه سوخت تاکسی هایی که کرایه را افزایش دهند قطع خواهد شد

علیرضا شهرکی در گفت و گو با شستون بیان کرد: هرگونه تجمع به بهانه افزایش قیمت انرژی غیرقانونی و بدون مجوز است. 

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت بنزین بر روی قیمت سایر اقلام تاثیر ندارد، ادامه داد: در سیاست گذاری سطح کلان که در کشور اتفاق افتاده هدف این است که افزایش قیمت بر روی سایر اقلام انجام نگیرد.

فرماندار سراوان اضافه کرد:  سهمیه بندی بنزین بیشتر بر روی حمل و نقل تاثیر دارد که برای تاکسی ها، خودروهای کار، وانت بار ها و تاکسی های اینترنتی سهمیه خاصی در نظر گرفته شده است.

شهرکی خاطر نشان کرد: افزایش قیمت سایر اقلام به بهانه افزایش قیمت انرژی یک بداخلاقی از سمت افرادی سود جو و منفعت طلب است که می طلبد مردم در این راستا هوشیار تر عمل کنند و در صورت مشاهده تخلف، مورد را به دستگاه های نظارتی گزارش دهند.

وی با توجه به اینکه دستگاه های نظارتی همچون شهرداری، اداره صنعت، معدن و تجارت  و فرمانداری تمام تلاش خود را برای کنترل قیمت ها انجام خواهند داد، تصریح کرد: اگر تاکسی ها اقدام به افزایش قیمت حمل مسافر کرده باشند در وهله اول سهمیه سوخت قطع می شود و سپس تعزیرات و مراجع قضایی ورود خواهند کرد.

فرماندار سراوان در خصوص افزایش هزینه تاکسی درون شهری سراوان از 4 هزار تومان به 12 هزار تومان در شهر که توسط برخی از افراد انجام شده، گفت: در این رابطه باید گزارش دقیق ارائه شود، قطعا این موضوع  پیگیری و رسیدگی می شود منتها کمک و همیاری مردم را می طلبد تا اگر چنین اقداماتی را مشاهده کردند با اعلام شماره پلاک خودرو، تخلف را گزارش دهند.

 

البرز

مدیر کل تعزیرات حکومتی البرز:
با سوءاستفاده کنندگان از افزایش قیمت بنزین در البرز برخورد می شود/7 شعبه اولیه تعزیرات در استان فعال شدند

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان البرز درباره سخنان وزیر صمت مبنی بر اینکه افزایش قیمت بنزین روی قیمت تمام شده کالاها تاثیری نخواهد داشت، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: سومین جلسه در استان البرز درباره این موضوع برگزار شده و هماهنگی های لازم صورت گرفته است. 

علی اکبر مختاری با اشاره به اینکه گشت های تلفیقی صمت و اصناف البرز باید در سطح بازار انجام شود، افزود: به صورت کشیک پس از وقت اداری، بازرسان صنعت، معدن و تجارت البرز باید بازار را مورد رصد قرار دهند. 

وی اظهار داشت: در بازرسی ها با دو دسته مواجه هستیم، یک دسته کسانی هستند که درصدد سوء استفاده از افزایش نرخ بنزین هستند که باید با آنها برخورد کرد و عده ای نیز، افزایش نرخ بنزین در قیمت نهایی کالاهای آنها تاثیرگذار است در نتیجه با طمانینه و کارشناسی مناسب، افزایش قیمت مناسب را انجام می دهند. 

مختاری با اشاره به اینکه برای افرادی که درصدد سوءاستفاده از وضعیت موجود باشند پرونده بازرسی و تخلف توسط صمت و اصناف البرز تشکیل و به تعزیرات ارسال خواهد شد، تصریح کرد: تعزیرات با این عده برخورد می کند. 

وی به فعال شدن سامانه 124 صمت برای رسیدگی به شکایات مردم اشاره کرد و گفت: در تعزیرات استان البرز 7 شعبه رسیدگی اولیه برای بررسی پرونده ها فعالیت دارند و آمادگی رسیدگی به ماهیانه 500 پرونده تخلف در هر شبعه را خواهیم داشت.

مختاری با اشاره به اینکه در مراکز پرتردد شهر حوزه بازرسی صمت و اصناف البرز مستقر می شوند، افزود: شعب کشیک تعزیرات نیز فعال شده است و گشت های تلفیقی نیروی انتظامی، صمت، اصناف و تعزیرات استان البرز در سطح شهر حضور دارند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان البرز در خاتمه تصریح کرد: سامانه http://www.t135.ir تعزیرات نیز با تخلفات گزارش شده از سوی مردم برخورد خواهد کرد.

 

لرستان

معاون سازمان صمت لرستان:
افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری بر بازار ندارد/هرگونه افزایش قیمت کالا تخلف است

حسین دالوند در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک با اشاره به ممنوع شدن افزایش قیمت کالا و سایر اقلام در بازار به بهانه افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: در استان لرستان کالاهای اساسی مردم به اندازه کافی وجود دارد و خوشبختانه هیچگونه کمبود کالایی نداریم که سبب شود مردم با مشکل روبرو شوند.

وی افزود: جهت نظارت بر بازار گشت های بازرسی سازمان صمت با همکاری نهادهای مربوطه همچون جهاد، علوم پزشکی و تعزیرات فعال است و افزایش قیمت در استان اتفاق نخواهد افتاد.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: پس از اعلام وزیر صمت مبنی بر عدم افزایش قیمت کالاها از طریق رسانه ها در استان نیز از فردا به کلیه فروشگاهای استان اعلام خواهیم کرد که هرگونه افزایش قیمت تخلف است.

وی بیان کرد: چنانچه مردم با مشکل گران شدن کالاها مو اجه شدند با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرند بلافاصله گشت های بازرسی به محل اعزام خواهند شد.

 

مدیر عامل سازمان حمل و نقل کوهدشت:
کرایه تاکسی در کوهدشت افزایش نمی یابد/رانندگان حق دریافت وجه اضافی از مسافر را ندارند

هوشنگ رستمی در گفت و گو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: نرخ کرایه حمل مسافر توسط تاکسی های درون شهری شخصی و عمومی، پس از افزایش قیمت بنزین هیچ گونه افزایش و تغییری نخواهد داشت.

وی افزود: رانندگان حق دریافت وجه اضافی یا افزایش کرایه را نخواهند داشت و با هرگونه گزارش افزایش کرایه رسیدگی و برخورد خواهد شد.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل شهرداری کوهدشت عنوان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمت، مراتب را با تاکسیرانی و سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری واقع درانتهای بلوار خلیج فارس، ترمینال هجرت، روبه روی میدان امام حسین (ع) یا بازرسان کشیک در سطح شهر اطلاع دهند.

 

گیلان

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت:
اصل بر عدم افزایش نرخ بلیط اتوبوس، حمل و نقل بار و کرایه تاکسی ها است/ ناظران مانع افزایش غیرقانونی قیمت می شوند

محمد نوری هریس، رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت در گفتگو با خبرنگار ۸دی، با بیان اینکه مسائل ملی را در سطح کشور تصمیم گیری می کنند، گفت: ما هم به عنوان یکی از کشورهایی که باید با این تصمیم ملی همراه باشیم، حتما همراهی خواهیم کرد.

وی افزود: همانطور که دولت اعلام کرده، اصل بر عدم افزایش قیمت بلیط اتوبوس، حمل و نقل بار و کرایه تاکسی ها است.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت ادامه داد: با استفاده از تجربه ای که در اولین دوره سهمیه بندی سوخت داریم، در صورت لزوم تصمیات جدید را خواهیم گرفت.

نوری هریس تصریح کرد: ما یک افزایش قیمت قانونی داریم که باید به شکل لایحه شهرداری در بیاید و شورا مصوب کند و برای تنفیذ به فرمانداری بدهد و یک افزایش غیر قانونی را داریم که برخی رانندگان رأسا اقدام به افزایش قیمت می کنند که با توجه به نظارتی که همکاران ما خواهند داشت تمام تلاش مان را می کنیم تا مانع ایجاد بازار سیاه و افزایش غیرقانونی قیمت شویم.

 

کهگیلویه و بویراحمد

سرپرست سازمان صمت استان کهگیلویه و بویراحمد:
برخورد قاطع با افزایش خودسرانه قیمت کالاها/ جو روانی حاکم بر بازار نیازمند مدیریت است

سالار حسین پور در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری در خصوص وضعیت افزایش قیمت بنزین و تاثیر آن در بازار گفت: براساس سیاست های کلان  اقتصادی دولت، نگاه ما بر مدیریت وضع کنونی است که کمترین اثر افزایش قیمت را باتوجه به افزایش قیمت بنزین داشته باشیم که را در سایر کالا ها اثر گذار نباشد.

وی در ادامه افزود: در همین رابطه جلسه ستاد تنظیم بازار برگزار که یکسری تصمیمات اتخاذ که همراه با سایر دستگاه های نظارتی باید اجرایی شوند.

سرپرست سازمان صمت استان تصریح کرد: اگر بخواهیم تاثیر هر لیتر بنزین را بر کالا های مصرفی بررسی کنیم ارزش قیمت بنزین ناچیز است ولی جو روانی حاکم بر بازار نیازمند مدیریت است که تاثیرات افزایش قیمت بنزین را بگیرد.

وی تاکیدکرد: ما در راستای سیاست های نظارتی خود و کنترل بازار باید از روند تاثیرگذار بودن آن جلوگیری و کمترین افزایش قیمت را در کالا ها داشته باشیم.

حسین پور گفت: بدون شک با کسانی که بخواهند بدون هماهنگی قبلی اقدام به افزایش قیمت کنند برخورد قاطعی برابر قوانین نظام صنفی خواهیم کرد.

 

معاون اقتصادی استاندار:
هرگونه افزایش قیمت به بهانه گرانی بنزین ممنوع و غیر قانونی است/ جلوی سوءاستفاده ها گرفته می شود

معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  بر لزوم جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی بازاریان از افزایش قیمت بنزین تاکید کرد.

سید حشمت‌الله صمیمی دوست با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بازار تاثیر محسوسی ندارد، تصریح کرد:در بحث افزایش قیمت بنزین ما به جز بنزین هیچ گونه حامل انرژی افزایش قیمت نداریم.

وی افزود: ما در بحث حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس برون شهری و درون شهری،کامیون ها و سایر خودروهایی که از سوخت بنزینی استفاده نمی کنند، هرگونه افزایش قیمت را  ممنوع و غیر قانونی می دانیم.

صمیمی دوست خاطرنشان کرد:در بحث تولید کالا چه در بخش صنعت و چه در بخش کشاورزی هم باتوجه به اینکه مصارف انرژی آنها گازوئیل،برق و گاز طبیعی است،افزایش قیمت کالا در این حوزه هم غیرقانونی است.

وی گفت: هیچ گونه افزایش قیمتی در عمده فروشی ها و سوپرمارکت ها به بهانه افزایش قیمت بنزین  قانونی نیست.

معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در حوزه عرضه میوه و تره بار حتی اگر با بنزین لیتری سه هزار تومان هم محاسبه شود، قیمت هر کیلو کالا از استان های همجوار تا استان ما 100 تومان هم افزایش ندارد.

صمیمی دوست گفت: با همین فرض هم افزایش قیمت ها در حد 1درصد است، در صورتی که برای وانت های دو گانه سوز این درصد افزایش قیمت خیلی کمتر می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه بخش عمده ناوگان میوه و تره بار خودروهایی با مصارف گازوئیل هستند،افزایش قیمت در این حوزه هم صفر است.

معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در پایان با بیان اینکه ذهن مردم باید روشن شود، گفت: بعضی ها نباید از این افزایش قیمت سوء استفاده کنند ؛اگر کسی بخواهد گران فروشی کند تخلف است و بازرسان سازمان سمت،اتاق اصناف و تعزیرات برخورد قانونی کنند.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی:
گشت ها و کشیک های نظارت بر بازار فعال شده است /با هرگونه سوءاستفاده برخورد می شود

مدیر کل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس در خصوص اقدامات پیش بینی شده توسط سازمان تعزیرات برای مقابله با افزایش قیمت ها در بازار پس از افزایش قیمت بنزین گفت: نشستی با کل اتحادیه برگزار خواهد شد، در  بحث حمل و نقل رصد  صورت خواهد گرفت از طرفی گزارش های واصل شده مردمی  را بررسی کرده و با سواستفاده  کننده ها برخورد خواهد شد.

براتعلی صالحی بیان کرد: گشت ها و کشیک های نظارت بر بازار فعال شده است و اتحادیه ها و رؤسای آنها هر کجا لازم باشد با آنها نشستی برگزار خواهند کرد.

صالحی افزود: علاوه بر کشیک ها بعد از وقت اداری و حتی روز جمعه گذشته گشت ها تقویت شده است و رؤسای شعب افزایش پیدا کرده است.

 

مازندران

رئیس اداره صنعت مرکز مازندران خبر داد؛‌
آغاز گشت مشترک دستگاه‌های نظارتی بر بازار مازندران/کمبود کالا نداریم/برخورد جدی با متخلفان افزایش قیمت‌ها

حسن ژولیده در گفت و گو با خبرنگار بلاغ بر نظارت ویژه دستگاه‌های نظارتی و بازرسی به منظور کنترل بازار و جلوگیری از هر گونه افزایش قیمت به بهانه افزایش قیمت بنزین تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های نظارتی در چند بخش مختلف به صورت ویژه در سطح بازار استان، قیمت‌ها را به دقت رصد و کنترل می‌کنند.

وی با تاکید به ضرورت حفظ آرامش بازار و ثباتِ در قیمت‌ها و جلوگیری از گرانفروشی خواستار تشدید نظارت و بازرسی از اصناف شد و تصریح کرد: بازرسان ما به همراه بازرسان دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان تعزیرات حکومتی و سایر بازرسان اصناف و اتحادیه‌های مربوط بصورت آماده‌باش در قالب گشت های مشترک در بازار سطح شهر ساری حضور پررنگ و موثر دارند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مرکز مازندران تنظیم بازار را جزو اولویت‌های این سازمان اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به تمهیدات اتخاذ شده در صورت مواجه با هرگونه تخلف و افزایش قیمتی در سطح بازار برخورد جدی می‌شود.

ژولیده ضمن قدردانی از همراهی مردم استان، انتظار داریم مردم به عنوان ناظر واقعی بازار در صورت مواجهه با هرگونه تخلف و افزایش قیمتی موارد را به مجموعه نظارتی وزارت صمت منعکس کنند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد شود.

وی با اشاره به اینکه در ذخایر و عرضه کالاهای اساسی مشکلی نداریم، گفت: دغدغه‌های مردم در خصوص افزایش قیمت در انواع کالا و خدمات مورد توجه ویژه قرار دارد و حتماً با تخلفات گزارش شده برخورد جدی می‌کنیم.

 

یزد

معاون سازمان صمت یزد:
فزایش قیمت به بهانه گرانی بنزین ممنوع است/ با محتکرین و گرانفروشان برخورد جدی خواهد شد

علی افشارپور معاون امور بازرگانی سازمان صمت یزد در گفتگو با یزدرسا، با اشاره به اینکه افزایش قیمت بنزین نباید بهانه‌ای برای افزایش قیمت کالاها باشد، اظهار کرد: با اقداماتی که در استان انجام می‌دهیم، مردم افزایش قیمتی را مشاهده نخواهند کرد.

وی با اشاره به برگزاری نشست شب گذشته کارگروه تنظیم بازار در استان یزد با حضور مسئولین و متولیان امر افزود: هرگونه افزایش قیمت کالاها تخلف است و بازرسین اصناف و تعزیرات حکومتی بازرسی ها را تشدید می کنند. در این راستا با محتکرین و گرانفروشان برخورد جدی خواهد شد.

معاون امور بازرگانی سازمان صمت یزد با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین افزایشی را ایجاد نخواهد کرد، گفت: درخواست ما از مردم این است که بی تفاوت به افزایش قیمت صنوف نباشند و با شماره 124 تماس گرفته و تخلفات را اعلام کنند.

وی با بیان اینکه اداره بازرسی و نظارت سازمان صمت آماده دریافت گزارشات مردمی است، گفت: مردم نسبت به هرگونه جوسازی ها و اخبار و ادعاهای بی اساس توجه نداشته و با هماهنگی و همراهی بازاریان و صنوف هیچ نگرانی در این زمینه نخواهیم داشت.

 

چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری:
سهمیه بندی بنزین روی قیمت کالاها تاثیری ندارد / در صورت مشاهده تخلف برخورد جدی می شود

سجاد رستمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: از روز گذشته ما جلسات متعددی با مسئولین ربط داشته ایم و خوشبختانه به این نتیجه رسیده که کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به اندازه کافی در استان وجود دارد و در این زمینه ما هیچ گونه مشکلی نداریم.

وی با اشاره به اینکه در بحث توزیع و کنترل هزینه ها بازرسی ها را تشدید کردیم بیان داشت: تا این لحظه هیچ گونه تخلفی در این زمینه گزارش نشده است .

رستمی با تاکید بر اینکه بازرسی ها  در سطح بازار  به موقع انجام میگیرد عنوان کرد: کالاهایی که با کامیون جابه جا می شوند نباید هیچ گونه افزایش قیمتی داشته باشد چراکه سوخت کامیون ها با گازئیل بوده و ما افزایش قیمت گازوئیل را نداشته ایم.

وی افزود: سهمیه بندی بنزین  تا اطلاع ثانوی در استان چهارمحال و بختیاری نیز نمی تواند روی کالا ها تاثیری داشته باشد  و در این راستا ما نظارت کافی را خواهیم داشت.

رستمی با اشاره به اینکه چنانچه سهمیه بندی بنزین ممکن است در روی بعضی از کالاها  تاثیری داشته باشد از طریق اتحادیه ها اعلام خواهد شد  اظهار کرد: این تغییر به صورت ناچیز خواهد بود و در اولین فرصت این افزایش به اتحادیه ها و اصناف اعلام خواهد شد و قبل از اعلام قیمت اتحادیه ها، هیچ گونه تغییر قیمتی پذیرفتنی نیست .

وی ادامه داد: ما با کسانی که بخواهند از این شرایط سو استفاده کنند و بخواهند توزیع کالا را دچار اخلال کنند قطعا" برخورد خواهیم کرد و گزارش آن را  از طریق رسانه ملی و خبرگزاری ها اعلام خواهیم کرد./دانا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج