اخبار ویژه

کد خبر : 250039 تاریخ ثبت : 1398/8/22 11:06:49

مردم از ۴۸ ساعت فقط ۲ ساعت آب دارند!

مردم از ۴۸ ساعت فقط ۲ ساعت آب دارند!فرماندار شهرستان جم با بیان اینکه شرایط آبی شهرستان جم بسیار شکننده است و مردم صبوری می‌کنند اما برای سال آینده، نگرانی جدی در مورد وضعیت سفره‌های آبی داریم، گفت: برخی روستاهای جم در حال حاضر در ۴۸ ساعت فقط دو ساعت آب دارند.

به گزارش آزادنما؛

محمد حسینی شامگاه یکشنبه در نشست بررسی پروژه خط انتقال آب سیراف به جم، با بیان اینکه برخی روستاهای جم در حال حاضر در ۴۸ ساعت فقط دو ساعت آب دارند اظهار داشت: به دلیل فرسودگی شبکه‌های توزیع، با هدررفت ۴۰ تا ۴۵ درصدی آب در شهرستان مواجه هستیم و به همین دلیل، با وجود اینکه نیاز آب شهر جم روزانه ۴ هزار مترمکعب است اما بیش از ۷ هزار مترمکعب آب وارد شبکه می‌شود.

فرماندار شهرستان جم با اشاره به توافق میان وزارت نفت و نیرو برای تامین اعتبار پروژه آبرسانی سیراف به جم در سال گذشته افزود: وزارت نفت مدعی است تعهدات خود در این پروژه را به صورت کامل انجام داده و وزارت نیرو باید به تعهدات خود عمل کند.

وی مخاطرات انتقال آب تانکری به شهرک‌های نفت و گاز در جم را یکی از مشکلات شهرستان دانست و تصریح کرد: تردد تعداد زیاد تانکرها، علاوه بر آسیب به زیرساخت‌های جاده‌ای، امنیت جانی شهروندان را هم تهدید می‌کند و اجرای پروژه آبرسانی می‌تواند این چالش را برای همیشه رفع کند.

حسینی اضافه کرد: شرایط آبی شهرستان جم بسیار شکننده است و مردم صبوری می‌کنند اما برای سال آینده، نگرانی جدی در مورد وضعیت سفره‌های آبی داریم چرا که دیگر آبی باقی نمی‌ماند که بتوان با تانکر، به مردم خدمات ارائه کرد.

وی تامین نقدینگی را اولویت اصلی پروژه آبرسانی جم دانست و خاطر نشان کرد: لازم است تقویم زمان بندی دقیقی برای پروژه تعریف شود و همه خود را مکلف به اجرای برنامه زمان‌بندی بدانند.

نماینده عالی دولت در شهرستان جم بر لزوم افزایش اختیارات آبفا روستایی استان در اجرای پروژه تاکید کرد و گفت: امیدواریم از محل اعتبارات تنش آبی در سال جاری به پروژه آبرسانی سیراف جم تزریق شود تا بخشی از مطالبات تسویه شود.

حسینی خواهان بازدیدهای بیشتر مدیران آب کشور از پروژه آبرسانی سیراف جم شد و افزود: فاصله زمانی زیاد میان حضور مدیران و بازدید از پروژه، به کندی اجرا منجر می‌شود.

محمد حسینی ضرورت اجرای فاضلاب شهری جم را یادآور شد و افزود: ۷۰ درصد شبکه جدید آب شهری جم اجرا شده و لازم است برای کاهش هدررفت آب و خدمات‌دهی بهتر به شهروندان، تکمیل این پروژه و اتصال به چرخه آبرسانی در دستور کار قرار گیرد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج