اخبار ویژه

کد خبر : 250013 تاریخ ثبت : 1398/8/20 11:30:43

تنها 20 میلیارد، بودجه خدمات شهری شهرداری بوشهر/آمادگی شهرداری برای واگذاری شاهین

تنها 20 میلیارد، بودجه خدمات شهری شهرداری بوشهر/آمادگی شهرداری برای واگذاری شاهینشهردار بوشهر گفت: بودجه سالانه خدمات شهری شهرداری بوشهر فقط 20 میلیارد تومان است.

به گزارش آزادنما؛

سید نورالدین امیری صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: امروزه کشور دچار مشکلات اقتصادی است که این مشکلات شهرداری‌ها را هم شامل شده است.

شهردار بوشهر در خصوص شفافیت هزینه کرد بودجه شهرداری، ابراز کرد: شهرداری بوشهر اگر 240 میلیارد بودجه داشته باشد، در خوش‌بینانه‌ترین حالت 190 میلیارد تومان آن تحقق پیدا می‌کند درحالی‌که 140 میلیارد از این بودجه صرف حقوق کارکنان شهرداری می‌شود و 30 میلیارد صرف امور تیم شاهین می‌شود.

وی افزود: می‌توان گفت بودجه سالانه خدمات شهری شهرداری بوشهر فقط 20 میلیارد تومان است که برای یک سری هزینه‌ها به‌صورت جاری و اجرای برخی پروژه‌ها و ترمیم و نگهداری از آنها است که این با این وضعیت فعلی، پیشبرد پروژه‌های شهرداری بسیار سخت است.

امیری بابیان اینکه نمی‌توان همه جای شهر را دوربین کار گذاشت، گفت: متأسفانه امروزه یک سری از تجهیزات و خدمات شهرداری توسط برخی افراد به سرقت می‌رود و همین تجهیزات سرقتی باید جایگزین شود که نیاز به هزینه دارد و بودجه فعلی جوابگو نیست.

شهردار بوشهر تصریح کرد: متأسفانه  شهرداری بوشهر با کمبود منابع نیروی انسانی در حوزه تخصصی مواجه است، درصورتی‌که در شهری مثل شیراز، این دسته از مشکلات وجود ندارد.

وی در خصوص تقویت وضعیت گردشگری در ساحل بوشهر گفت: با سرمایه‌گذاران داخلی به دلیل مشکلات ارزی و مالی نمی‌توانیم مذاکره کنیم اما سعی شده در تقویت طرح‌های گردشگری ساحلی شهر بوشهر از سرمایه‌گذاران بومی استفاده کنیم.

امیری در خصوص وضعیت نامناسب آلاچیق‌های نوار ساحلی بوشهر گفت: با توجه به اقلیم گرم و رطوبتی استان، عمر آلاچیق‌ها نهایتاً 6 ماه است که  سال گذشته مبلغی حدود 80 میلیون هزینه کردیم و از هفته آینده نیز کار بازسازی، شاسی‌کشی و رنگ‌آمیزی آلاچیق‌ها صورت می‌پذیرد.

شهردار بوشهر در خصوص وضعیت نامناسب دهکده گردشگری بوشهر گفت: سال گذشته شهرداری بوشهر مسؤولیت دهکده گردشگری بوشهر را بر عهده گرفت و متأسفانه ساحل سازی  و بخش دیگری از قسمت‌ها در دهکده گردشگری بر اساس ضوابط قانونی و فنی ساخته نشده و موجب تخریب بخشی از سازه‌ها شده است.

وی بیان داشت: در سال‌های اخیر شهرداری همه همت خود را برای تقویت نوار ساحلی گذاشته است، درصورتی‌که خیابان امام خمینی(ره) موسوم به سنگی از لحاظ مبلمان شهری فراموش‌ شده است.

امیری در خصوص وضعیت نامناسب تیم شاهین شهرداری بوشهر گفت: بنده از ابتدای حضور شاهین در لیگ برتر، به دلیل مشکلات بالای مالی، موافق حمایت از این تیم نبوده‌ام، اما متأسفانه پشتیبان مناسبی برای شاهین غیر شهرداری بوشهر پیدا نشد و به‌اجبار کار اسپانسری شاهین را به عهده گرفتیم.

شهردار بوشهر تصریح کرد: تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر به اسپانسری واگذار می‌شود که حداقل 20 میلیارد تومان به شاهین شهرداری بوشهر تزریق کند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج