اخبار ویژه

کد خبر : 250011 تاریخ ثبت : 1398/8/20 11:29:27

خبر خوش برای کشاورزان «ریزی»

رئیس شورای اسلامی شهر ریز با بیان اینکه از قدیم تاکنون حیات بخش ریز با کشاورزی همراه بوده گفت: به همین خاطر با پیگیری‌های فراوان، عملیات اجرایی احداث ۷ سازه آبخیزداری در این بخش به‌زودی آغاز می‌شود.

به گزارش آزادنما؛

احمد شریفی‌نژاد شامگاه یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان جم، اظهار داشت: سرانجام پس از پیگیری‌های شبانه‌روزی مجموعه شورای اسلامی شهر ریز در دو سال اخیر، پروژه‌ ساخت سازه‌های آبخیزداری در بالادست شهر ریز آغاز خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر ریز افزود: چند سالی ا‌ست که وضعیت بارش‌ها نگران‌کننده است و خشک‌سالی رو به وخامت می‌رود. از آنجایی که از دیرباز تاکنون حیات شهر و بخش ریز با کشاورزی همراه بوده و این قشر زحمت‌کش بخش اعظم هویت این دیار را بر دوش می‌کشد و نقشی جدایی‌ناپذیر در شناساندن شهر و مردم ریز به شهرها و استان‌های همجوار دارد، نیاز به حمایت همه‌جانبه از این صنف توانمند در این شرایط بحرانی بیش از پیش احساس شد.

وی ادامه داد: از این رو مجموعه شورای اسلامی شهر ریز پیرو بازدیدها، جلسات متعدد کارشناسی و نشست‌های تخصصی با همراهی فرماندار و بخشدار و همچنین نماینده مردم در مجلس و همکاری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر و رئیس منابع طبیعی شهرستان در خصوص ساخت سازه‌های آبخیز داری در بالا دست شهر ریز تصمیماتی اتخاذ گردید.

شریفی‌نژاد تصریح کرد: بزودی این پروژه با ساخت ۷ سازه آبخیزداری متشکل از سه سازه بر روی دره‌بنگو، دو سازه بر روی دره کمه‌زردیک، یک سازه بر روی دره کمه‌زرددو و یک سازه نیز بر روی دره کمه‌زردسه با بودجه‌ای در حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون آغاز خواهد شد.

وی ابراز کرد: با ساخت این سازه‌ها آب‌های زیرزمینی به میزان قابل توجه‌ای تقویت می‌گردد و همچنین از ورود سیلاب‌های فصلی به سطح شهر گرفته خواهد شد و خبر خوشحال کننده‌ای برای کشاورزان و باغ‌داران منطقه است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج