اخبار ویژه

کد خبر : 250010 تاریخ ثبت : 1398/8/20 11:28:41

روحانی دلخوش آمد و دلخور رفت

سردی استقبال از روحانی از همان ساعات اولیه احساس می شد. دلیلش هم روشن است، بی توجهی دولت به مطالبات مردمی همه را دلسرد کرده و این موضوعی نیست که کسی از آن بی اطلاع باشد.

به گزارش آزادنما؛

به نقل از یزدرسا، ماجرای سفر روحانی به یزد با انتشار بنرهای حاشیه ساز تبلیغ سخنرانی او آغاز شد. بنرهایی که نشان می داد مدت هاست در مورد سخنان امروز روحانی برنامه ریزی شده است.

بنر تفرقه انگیزی که در آستانه سفر روحانی در یزد منتشر شد

برخوردهای قاطع قوه قضائیه با برخی مفسدین از جمله حسین فریدون موجب نگرانی و کینه روحانی شده است. اما این که چرا روحانی یزد را برای عمل به وعده اعلان جنگش در برابر برخورد قوه قضائیه با حسین فریدون انتخاب کرد را شاید بتوان در استقبال مردم یزد از او در سال 94 جست و جو کرد. هر چند آن استقبال هم خیلی چنگی به دل نمی زد ولی خُب برای روحانی مغتنم بود.

استقبال از روحانی در سال 94

شاید هم روحانی به پر شدن یزد از بنرها و بیلبوردهای تبلیغ سفرش دل خوش کرده بود.

ظاهراً او به یزد آمده بود تا باز هم به همان سیاست آشنای "حاشیه سازی به جای پاسخگویی" باز هم چند صباحی افکار عمومی را سرگرم کند.

البته سردی استقبال ازروحانی از همان ساعات اولیه احساس می شد. دلیلش هم روشن است، بی توجهی دولت به مطالبات مردمی همه را دلسرد کرده و این موضوعی نیست که کسی از آن بی اطلاع باشد.

دست اندرکاران مراسم نیز موضوع را به خوبی می دانستند، به خاطر همین هم حتی دانش آموزان را از شهرستان بافق با 120 کیلومتر فاصله به یزد فراخواندند تا شاید بتوانند محل سخنرانی روحانی را پر کنند.

رضایتنامه برای دانش آموزان بافقی!

 

فیلم/ دانش آموزان در حال تحویل کیف برای حضور در محوطه سخنرانی روحانی!

 

حضور دانش آموزان با بنر مدرسه!

روحانی هم در همان آغاز راه یعنی فاصله فرودگاه تا میدان امیرچخماق دریافته بود که ورق برگشته است. در همان بدو ورودش به او گفتند در یزد کسی منتظر تو نیست، به خاطر همین هم تا کنون فیلمی از استقبال مردم یزد در مسیرش منتشر نشد. او دریافت که وقت پاسخگویی است نه تکرار مکررات.

طبیعی است که وقتی هدفت بگم بگم انتخاباتی باشد درخواست و مطالبه برای احقاق حقوق مردم را اختلاف‌افکنی آنهم از سوی کدخدا میدانی!

هر چند اتاق فکر جنگ روانی رئیس جمهور به او گرای همراهی مردم یزد را داده بودند و او با همین تفکر یزد را برای پرخاشگری و وحدت شکنی انتخاب کرده بود اما دیدیم وضعیت به گونه ای دیگر رقم خورد. مردم تلاش کردند سخنان حاشیه ای روحانی را با مطالبات اقتصادی به مسیر درست هدایت کنند، لکن روحانی به رویه شش سال گذشته خود اصرار ورزید.

روحانی حرف جدیدی نزد. تمام سخنانش همان سخنان قبلی خود در حمله به دشمنان خیالی و البته دولت قبل بود، بی آنکه بگوید خودش در شش سال قبل با بودجه و سرمایه‌های کشور چه کار کرده است. او به جای بیان دلیل و مدرک باز هم شعار داد و رفت. باز هم مردم ماندند با شعارها و مطالباتی که به هیچ انگاشته شد!

 

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج