اخبار ویژه

کد خبر : 250002 تاریخ ثبت : 1398/8/19 15:32:14

دردسرهای نبود پزشک عمومی در درمانگاه تأمین اجتماعی «دیر» و گلایه مردم

بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در شهرستان دیر از نبود پزشک عمومی و یک شیفته‌ شدن درمانگاه تأمین اجتماعی این شهر و خدمات‌دهی ضعیف آن گلایه کردند.

به گزارش آزادنما؛

طبق گفته مسؤولان تأمین اجتماعی نیمی از جمعیت 64 هزار نفری شهرستان دیر زیرپوشش این نهاد قرار دارند که قطعا شایسته ارائه  بهترین خدمات به‌ویژه در حوزه درمان هستند و این کمترین مطالبه به‌حق این قشر از جامعه است.

با این حال اکنون نزدیک به دو هفته است که درمانگاه تأمین اجتماعی غدیر شهرستان دیر در شیفت صبح پزشک عمومی دارد اما برای شیفت بعد از ظهر خبری از پزشک عمومی نیست که موجب گلایه شدید شهروندان دیری شده است و حتی در فضای مجازی نیز این انتقادات مطرح شده است.

 با توجه به آغاز فصل پاییز و تغییرات آب و هوایی و سرد شدن هوا، یکی از عمده بیماری‌هایی که این روزها شهروندان با آن مواجه هستند، سرماخوردگی است و شاید بیشتر مراجعه‌کنندگان به درمانگاه‌ها و مطب‌های شخصی  در رابطه با همین بیماری باشند و به نوعی سروکارشان با پزشک عمومی باشد.

نبود پزشک عمومی و گلایه بیمه‌شدگان

شاید بارها در رسانه‌ها شنیده و یا خوانده باشید که مسؤولین از تکریم ارباب رجوع صحبت به میان آورده و در زمینه خدمات درمانی  نیز این‌گونه بیان می‌کنند که بیماران به جز رنج و درد بیماری خود نباید درد دیگری داشته باشند اما گویا این روزها در درمانگاه تأمین اجتماعی دیر مراجعین نه تنها باید درد بیماری خود را تحمل کرده بلکه  با مشکلات نوبت‌دهی و نبود پزشک عمومی در شیفت بعد از ظهر در این درمانگاه نیز دست و پنجه نرم کنند.

بسیاری از بیمه‌شدگان از شهرهای دیگر شهرستان و روستاهای اطراف برای استفاده از خدمات درمانی  به این درمانگاه مراجعه می‌کنند اما شلوغی و محدودیت در نوبت‌دهی باعث کلافگی آنها شده  و گاهی اوقات نوبت ویزیت به آنها نمی‌رسد و مجبور هستند روزهای بعد دوباره مراجعه کنند و یا اینکه قید مراجعه به این درمانگاه را زده و به مطب‌های شخصی رجوع کرده و هزینه‌های درمان خود را آزاد پرداخت کنند.

ازدحام بیماران و محدودیت در نوبت‌دهی

یکی از شهروندان در این رابطه به خبرنگار فارس گفت: به‌علت نبود پزشک عمومی در شیفت بعد از ظهر و یک نوبته اداره شدن درمانگاه تأمین اجتماعی، ازدحام بیماران بیشتر شده است و نوبت به همه مراجعه‌کنندگان نمی‌رسد و اغلب مردم نیز به اجبار به مطب‌های خصوصی مراجعه می‌کنند  و هزینه  ویزیت و دارو به صورت آزاد پرداخت می‌کنند.

 حسین اسدی با بیان اینکه شهرستان دیر سال‌هاست که از تبعیض و نبود امکانات در خور رنج می‌برد، افزود: امیدواریم مسؤولان تامین اجتماعی استان بیشتر به فکر مردم باشند و حداقل توجهی به بیمه‌شدگان این نهاد در شهرستان دیر داشته باشند.

وی ادامه داد: مسؤولان شهرستان دیر نیز پیگیری لازم و جدی  را در خصوص اختصاص یک پزشک عمومی دیگر به درمانگاه تأمین اجتماعی دیر داشته باشد. تا کی مردم دیر باید از کمبودها و نبود امکانات بنالند.

خدمات درمانی مطلوب حق طبیعی بیمه‌شدگان

شهروند دیگری با بیان اینکه ارائه مطلوب خدمات درمانی به بیمه‌شدگان حق طبیعی مردم است، عنوان کرد: این روزها شلوغی درمانگاه تأمین اجتماعی دیر و سردرگمی مراجعین به‌گونه‌ای است که گاهی‌اوقات نوبت به بسیاری از بیماران نمی‌رسد.

وی گفت: کمبود پزشک عمومی در درمانگاه تأمین اجتماعی دیر و یک شیفته شدن آن باعث شده تا ما برای یک سرماخوردگی ساده هم مجبور باشیم به مطب‌های شخصی مراجعه و هزینه‌های بیشتری پرداخت کنیم.

مدیر درمانگاه تأمین اجتماعی غدیر دیر با این توجیه که اجازه مصاحبه ندارد حاضر به گفت‌وگو با خبرنگار فارس نشد.

شبانه‌روزی شدن درمانگاه، مطالبه بیمه‌شدگان

 به گزارش فارس، یکی از مطالبات مهم جمعیت بیمه شده شهرستان دیر شبانه‌روزی شدن درمانگاه تأمین اجتماعی غدیر است.

ساختمان جدید درمانگاه تأمین اجتماعی غدیر شهرستان دیر احداث و به صورت موقت توسط پیمانکار تحویل داده شده است  اما هنوز به صورت رسمی راه‌اندازی نشده است و در حال حاضر این درمانگاه در مکانی استیجاری قرار دارد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج