اخبار ویژه

کد خبر : 249956 تاریخ ثبت : 1398/8/14 15:00:45

رتبه ۲۳ استان بوشهر در نصب کارتخوان مطب‌های پزشکی/مقاومت پزشکان بوشهری ادامه دارد

رتبه ۲۳ استان بوشهر در نصب کارتخوان مطب‌های پزشکی/مقاومت پزشکان بوشهری ادامه دارداین گروه از پزشکان در برابر شفاف شدن درآمدهای شان و پرداخت مالیات واقعی مقاومت می کنند و حاضر به نصب کارتخوان در مطب نبوده یا در مقابل بیماران از خراب بودن آن سخن می گویند.

به گزارش آزادنما؛

این گروه از پزشکان در برابر شفاف شدن درآمدهای شان و پرداخت مالیات واقعی مقاومت می کنند و حاضر به نصب کارتخوان در مطب نبوده یا در مقابل بیماران از خراب بودن آن سخن می گویند.

این رفتار در شرایطی می باشد که اکنون دستفروشان خیابانی هم کارتخوان دارند و برای دریافت هزینه، مشتری خود را به دردسر نمی اندازد.

 • با شکم برآمده و در آستانه زایمان پله‌ های مطب پزشک زنان را طی می‌ کند تا بتواند برای پزشکش که دستگاه کارتخوان ندارد و کارت قبول نمی‌ کند، در خیابان دستگاه خودپرداز بانکی پیدا و پول ویزیت پزشکش را پرداخت کند.
 • پیرمرد ۷۰ ساله که همراهی ندارد، نفس‌زنان از پله‌ های باریک مطب پایین می‌ آید تا از خودپرداز خیابان حق ویزیت پزشک را پرداخت کند.
 • زن جوانی که با استرس و بغض خود را به مطب پزشکان زنان رسانده، خونریزی دارد و باید سریع‌ تر برای عمل جراحی‌ اش از پزشک وقت بگیرد. ناگهان منشی با بی‌ تفاوتی تمام نسبت به شرایطش به او می‌ گوید: «باید بری ۵۰ هزار تومان از بانک بگیری بیاری.» زن جوان می‌گوید: «مگه اون کارتخوانی که کنارتونه کار نمی‌ کنه»؟ وقتی پاسخ می شنوند که کارتخوان خرابه، با آه و ناله می گوید: «کجا برم با این حالم؟ این اطراف بانک نیست.» و منشی با نگاهی سرد از زیر عینکش پاسخ می دهد «قبل از اینکه به مطب بیایید پول نقد با خودتان می آوردید.»

اینها چند روایت از دردسرهای برخی پزشکان برای بیماران خود است که حاضر به نصب کارتخوان در مطب نشده و بیمار را با مشکلاتی که دارد، برای هزینه ویزیت روانه خیابان می کنند.

این گروه از پزشکان در برابر شفاف شدن درآمدهای شان و پرداخت مالیات واقعی مقاومت می کنند و حاضر به نصب کارتخوان در مطب نبوده یا در مقابل بیماران از خراب بودن آن سخن می گویند. این رفتار در شرایطی می باشد که اکنون دستفروشان خیابانی هم کارتخوان دارند و برای دریافت هزینه، مشتری خود را به دردسر نمی اندازد.

حالا براساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، پزشکان بوشهری در رتبه های آخر کشور از نظر نصب کارتخوان قرار دارند.

طبق گزارش جدید سازمان امور مالیاتی ۶۳ درصد پزشکان در برابر اجرای قانون ثبت‌نام دستگاه‌های کارتخوان مالیاتی مقاومت کرده و کارتخوان های خود را به سامانه سازمان مالیاتی متصل نمی کنند.

با این حساب تنها ۳۷ درصد از پزشکان کل کشور به قانون تمکین کردند که در این میان استان قم با ۵۶ درصد همکاری و استان ایلام با ۱۵ درصد همکاری جامعه پزشکی بیشترین و کمترین همکاری را با سازمان امور مالیاتی داشته اند.

جالب اینکه استقبال پزشکان بوشهری از نصب کارتخوان در مطب ها پایین تر از میانگین کشوری بوده، طوری که تنها ۲۶ درصد از پزشکان استان بوشهر در این طرح همکاری کرده اند.

در همین خصوص مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر با بیان اینکه نداشتن کارتخوان در مطب از اول مهر تخلف و مصداق فرار مالیاتی قلمداد شده، تصریح کرد: پزشکانی که به قانون تمکین نکنند، جریمه شده و دو درصد از درآمدشان به عنوان جریمه مطالبه خواهد شد و این جریمه نیز غیرقابل بخشش است.

غلامرضا احمدپری همچنین وجود کارتخوان هایی به نام افراد و صنوف دیگر در مطب پزشکان را مصداق تخلف دانست و گفت: بانک مرکزی ساماندهی پوزهای بانکی را شروع کرده و قطعا این موارد نیز جمع آوری خواهد شد.

وی از هم استانی ها خواست تا اگر مطب پزشک، پیراپزشک، داروساز و دامپزشک فاقد کارتخوان است یا به بهانه خرابی پوز از مردم درخواست آوردن پول نقد دارد، گزارش های خود را به شماره تلفن ۰۲۱۳۵۰۱۹ اعلام کنند تا علاوه بر جرایم غیرقابل بخشش، به عنوان فرار مالیاتی با آنها برخورد شود./سپاس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج