اخبار ویژه

کد خبر : 249797 تاریخ ثبت : 1398/7/20 11:41:59
رئیس کل بانک مرکزی:

من چوب جادویی ندارم

من چوب جادویی ندارمرییس کل بانک مرکزی گفت: من رئیس بانک مرکزی ۱ میلیون نفر نیستم بلکه رئیس بانک مرکزی ۸۳ میلیون نفر هستم و بر عهدی که با مردم و رهبری بسته ام خواهم ماند.

به گزارش آزادنما؛ عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: بسیاری از دوستان همفکر ما تحلیل هایی را مطرح کردند که بنده بسیار خوشحالم که به پیشنهاداتشان عمل نکردم.

وی افزود: یکی از پیشنهادات جراحی در سیستم بانکی بود که بنده مدافع تغیر تدریجی هستم و اجازه تغییرات سریع را بدلیل ایجاد بی نظمی ندادم.

همتی گفت: آمریکا در تحریم شکست خورده و به دنبال راه بازگشت است.

رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد: یکی از اصول کاری بنده جلوگیری از خروج سرمایه بود که در یک سال گذشته فشارهای زیادی برای واردات بدون عرضه به من شد که با حمایت رئیس جمهور محکم مقابل آن ایستادم کردم.

عبدالناصر همتی گفت: ما داشتیم برای خرید خانه در کانادا سوبسید می دادیم یا داشتیم با مجوز واردات خودرو باعث خروج سرمایه از کشور می شدیم که من همه این مسیرها را مسدود کردم و فشار فامیایی به بنده در این مسیر طبیعی است.

وی افزود: ما در بانک مرکزی نرخ تعیین نمی کنیم بلکه عرضه و تقاضا را کنترل و مدیریت می کنیم.

رییس کل بانک مرکزی خاطرنشان ساخت: من چوب جادویی ندارم اما با استفاده از یک اصولی باعث ثبات در بازار ارز و از بین بردن شوک اولیه که با هدف فروپاشی نظام بود شدیم.

عبدالناصر همتی گفت: من رئیس بانک مرکزی ۱ میلیون نفر نیستم بلکه رئیس بانک مرکزی ۸۳ میلیون نفر هستم و بر عهدی که با مردم و رهبری بسته ام خواهم ماند.

وی افزود: تجربه های ایران در مقابله با تحریم ها به همت نیروهای نظامی، مردمی و دولتی در تاریخ ثبت می شود.

همتی گفت: هیچکس جز ما به فکر منافع ملی ما نیست بنابراین روی هیچ کشوری جز مردم خودمان حساب نکنیم. 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
  • پربازدیدترین
  • پربحث ترین
  • آخرین اخبار
    نظرسنجی
    آیا از قالب سایت راضی هستید؟

    - نتایج