اخبار ویژه

کد خبر : 251836 تاریخ ثبت : 1398/12/11 09:26:21

ترس از آلودگی به کرونا انتقال خون در استان بوشهر را خلوت کرده است

ترس از آلودگی به کرونا انتقال خون در استان بوشهر را خلوت کرده استمدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: شیوع ویروس کرونا در کشور باعث ترس اهداکنندگان خون از ابتلا به این بیماری و خلوت شدن این پایگاه‌ها شده‌است.

به گزارش آزادنما؛

نرگس عبیدی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: مردم از ترس آلودگی به کرونا">ویروس کرونا بیشتر در خانه هستند و همین امر باعث مختل شدن اهدای خون شده‌است که ادامه این شرایط می‌تواند زنگ در آینده مشکل ساز شود.

وی بیان کرد: هرچند کشور با این بیماری درگیر شده‌است اما سایر بیماران نیاز به خون و فرآورده های خونی دارند و مراجعه نکردن مردم به پایگاه‌های انتقال خون می‌تواند بخش درمان و بیمارانی که در انتظار دریافت خون و فرآورده‌های آن هستند را با خطر روبرو کند.

عبیدی اضافه کرد: برای اطمینان بخشی از سلامت اهدا کنندگان در پایگاه‌های انتقال خون معاینه‌های بالینی اختصاصی مربوط به تشخیص این ویروس انجام می‌شود و اگر سلامت اهدا کننده تایید شود بقیه اقدامات معمول برای خون از آنان انجام می‌شود. 

وی تاکید کرد: در این ارتباط برای اینکه کمتر افراد درپایگاه‌های انتقال خون معطل شوند سامانه BUSHEHR.IBTO.IR  و یا WWW.IBTO.IR  نوبت دهی اینترنتی فراهم شده و در سایت سازمان انتقال خون ایران و اداره کل انتقال خون استان بوشهر قابل دسترسی است و اهدا کنندگان می‌توانند زمان و مکان اهدای خون خود را باتوجه به ساعت ارایه خدمت انتقال خون تعیین کنند.

عبیدی گفت: مردم ضمن رعایت نکات پیشگیری از ابتلا به کرونا">ویروس کرونا هم سلامت خود را تضمین و هم با اهدا یخون به سلامت جامعه کمک کنند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟
  بله 38.1%
  خیر 61.9%
  بازگشت