اخبار ویژه

کد خبر : 251364 تاریخ ثبت : 1398/11/1 14:58:15

آسمان استان بوشهر روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بارانی است

آسمان استان بوشهر روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بارانی استکارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با ورود یک سامانه جدید بارشی، آسمان استان بوشهر روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بارانی است.

به گزارش آزادنما؛

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از اواخر وقت امروز شاهد نفوذ تدریجی سامانه بارشی به نواحی جنوب غربی ایران و تداوم فعالیت آن طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خواهیم بود.

وی اضافه کرد: با فعالیت این سامانه ضمن افزایش مجدد سرعت وزش باد و در پی آن تلاطم شدید دریا، به تناوب در سطح استان وقوع بارش پراکنده باران، گاهی رگبار باران، رعدوبرق و در برخی مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: طی ظهر چهارشنبه تا ظهر پنج شنبه بارش‌ها شدت بیشتری می‌گیرد و احتمال بارش برف در ارتفاعات استان دور از انتظار نیست.

وی خاطرنشان کرد: از اواخر وقت چهارشنبه دمای هوا نیز در سطح استان به طور محسوسی کاهش خواهد یافت.

مساعدی بیان کرد: برای ساعات آینده آسمان صاف تا کمی ابری به تدریج افزایش ابر، از اواخر وقت امروز به تدریج بارش پراکنده باران و وزش باد و فردا گاهی رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: جهت وزش باد شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت هشت تا ۲۸ و در سواحل جنوبی گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت، از بامداد فردا شرقی تا جنوب شرقی با سرعت ۱۸ تا ۴۴ و روی دریا به‌ویژه در شمال و مرکز خلیج فارس گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی ۳۰ تا ۹۰ و سواحل جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر، از فردا به تدریج ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی تا ۲۴۰ سانتیمتر خواهد بود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟
  بله 38.1%
  خیر 61.9%
  بازگشت