اخبار ویژه

کد خبر : 250580 تاریخ ثبت : 1398/9/13 17:52:44

تبلیغات زودهنگام داوطلبان نمایندگی انتخابات مجلس تخلف است

تبلیغات زودهنگام داوطلبان نمایندگی انتخابات مجلس تخلف استسخنگوی هیئت نظارت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تبلیغات زودهنگام داوطلبان نمایندگی مجلس تخلف است گفت: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی موظف است به این تخلف‌ها با دقت رسیدگی کند.

به گزارش آزادنما؛

خلیل رضایی ظهر امروز در مراسم افتتاح ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه هیئت نظارت مرکزی و استان‌ها  تشکیل شده است اظهار داشت: احکام هیئت نظارت در استان بوشهر مهر ماه امسال صادر و ابلاغ شد و هیئت نظارت بخش‌ها هم تشکیل شده است.

سخنگوی هیئت نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس اصل 99 قانون اساسی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و همه پرسی مجلس برعهده شورای نگهبان است افزود: شورای نگهبان، وظیفه‌ نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد و طبق اصل 99 قانون اساسی، نظارت مذکور نظارت استصوابی تلقی می‌شود.

وی از آغاز فعالیت انتخاباتی خبر داد و بیان کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی در عمل با ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز و تاکنون این روند با تعامل خوب هیئت‌های اجرایی، نظارت و بازرسی در دست اجرا است.

رضایی با تاکید بر توجه به سلامت انتخابات خاطر نشان کرد: احساس مسئولیت مجریان انتخابات در سلامت آن به حضور هرچه بیشتر مردم در عرصه انتخابات کمک می‌کند.

سخنگوی هیئت نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به برخی خلاءهای قانونی پرداخت و با تاکید بر پرهیز از تبلیغات زودهنگام داوطلبان گفت: هرچند افراد به دنبال گرم کردن تنور انتخابات هستند اما کار تبلیغات باید در زمان مشخص انجام شود.

وی با تاکید بر برگزاری تبلیغات داوطلبان نمایندگی بر اساس برنامه زمان‌بندی افزود: امروز بسیاری از داوطلبان با استفاده از فضای مجازی و حقیقی ضمن تبلبغات در فضای مجازی عکس‌ها و پوسترهای تبلیغاتی خود را منتشر می‌کنند.

رضایی با بیان اینکه  تبلیغات زودهنگام  داوطلبان نمایندگی مجلس تخلف است تصریح کرد: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی موظف است به این تخلف‌ها با دقت رسیدگی کند. 

وی بیان کرد: مردم با بصیر و هوشیار استان بوشهر همچون گذشته درانتخابات پیش‌رو نیز با حضور حداکثری حمایت مجددی به نظام و ارزش‌های انقلاب اسلامی انجام خواهند داد و دشمنان را ناکام می‌کنند

/تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟
  بله 100%
  خیر 0%
  بازگشت